Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 782414 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 97 98 99 100 101 102 103  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov andrei11

Cum să se încadreze la  linii urbane ? Nu mai e linie urbană ! Și aici nu e vorba de anomalia  de la  253 !

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov Mihai2005

Păi deși ajunge în Tunari nu are numărul R4xx, deci nu e linie regională.

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov andrei11

N-am înțeles de ce te contrezi cu mine de aiurea. 135 ajunge în Ilfov, și nu pentru 100 m ? Ajunge. Deci e o linie regională. Poate să o cheme și << Amanta din Copac >> De fapt e o linie și și. Habar n-am cât e tariful liniilor care aparțin Voluntariului, dar aici e concurență neloială. Pe aceeași logică și Voluntariul poate cere să ajungă cu autobuzul la Universitate și de ce nu în  Dr. Taberei. Logic ?

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov PTMZ

Tariful liniilor din Voluntari este, de când a intrat STV în ADTPBI, același ca al regionalelor STB, adică 1,5 lei.

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov cris_m

Nu e regional pentru ca Pipera e continuare fizică a Bucurestiului. Sa fim seriosi, trebuia sa fie cartier al capitalei, nu sa apartina Voluntariului.

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov andrei11

Raționament greșit. București ( Colentina ) - Voluntari - Afumați. Ambele localități sunt în  continuarea fizică a Bucureștiului. Și nu sunt în București. Idem Popești Leordeni / Dobroești / Orașul Pantelimon /  Otopeni, etc. Cum facem ?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov GPS

Eu mă întreb doar câți dintre locuitorii din Pipera au buletin de București...  :roll:

 




Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov Trole

Vedeți că rata 135 e definită ca regională chiar pe harta traseului. Rata - pt ca vine de 3, 4 ori pe oră.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Tom

R430 are un program foarte prost și nici pe acela nu-l respectă. Deși în grafic apărea plecare de la Militari la 18:28, a ajuns în stația de pe bulevard la 18:47. Un R430 a trecut spre Autogara Militari pe la 18:30, am zis că a întârziat, dar am mai stat destul până a venit unul și nu sunt foarte sigur că era cel care trecuse din sensul opus. Cât l-am așteptat (de pe la 18:20), au trecut înspre Metro vreo 4 278-uri și vreo 4 136 în ambele sensuri, plus restul care trec pe acolo și vin destul de bine. Dar dacă R430 vine la 35 de minute și nici măcar orarul nu-l respectă, linia asta mi se mai pare doar amuzantă pentru zgomotul pe care-l fac autobuzele care merg pe ea, deși unul a migrat astăzi pe 278. :twisted:
Nu știu dacă nu era mai bun un "mixaj" între R430 și 278, cu traseul lui R430 la ducere (spre Militari) și al lui 278 la întoarcere.
P.S. Cel puțin până la 18:45, pe bulevard în zona Păcii nu a fost aglomerat absolut deloc. Surprinzător de liber, chiar.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo CiprianTRB

Chestia nu este ca nu se respecta programul, programul se respecta, dar nu cel public, am analizat, și șoferii fie au un program care nu este public asta se întâmplă de la începutul  lui August , fie șoferii se sincronizează mereu sa plece în același timp de la capat adică atunci când un autobuz pleacă de la terminalul "Cartier Militari" celalalt autobuz sa plece de la "Autogara Militari".

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Tom

Faptul că sunt sincronizate l-am observat. Autobuzele se întâlnesc mereu în același loc. Dar dacă programul nu e public, pentru ce mai pune SîTîBî-sa un program pe situl său, pe care nu-l respectă?
Atunci dacă tot e pus la "sanqui", programul să fie afișat așa:
"Programul liniei R430*"
* "Program supus unor termene și condiții. Detalii în regulament."

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo BGP2597

Teoretic, după cum știm toți, programul public pentru călători e făcut prin suprapunerea orelor fiecărui tur. Dacă orarul șoferilor nu se pupă din start (comparat hârtie cu hârtie) cu cel al călătoilor, înseamnă că SîTîBî eSA l-a modificat fără să îl pună și pe site, caz în care ne întrebăm ce fac cei care se ocupă de administrarea siteului.

 


Go to page:  1  ... 97 98 99 100 101 102 103  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422241 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use