Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri

Topic: M4 Gara de Nord - Progresul

827 posts, 97936 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60

📖 Pagination options
  • Author: ionescu63
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului ionescu63

Varianta 17 este varianta"Ferentari" , varianta 3 + 1 este un compromis. Dar s-a ales o alta varianta care ok doar pentru Metrorex nu si pentru călătorii Metrorex

L.E. Degeaba ai conexiuni cu alte magistrale dacă  oamenii ajung greu la metrou nu îl vor accesa. Ca sa ajungi la Viilor sau la Tudor Vladimirescu pe unde este trasat acum M4 trebuie sa mergi câteva stații cu tramvaiul sau cu autobuzul. In condițiile astea mai bine mergi direct la Eroilor sau la P.Unirii și ignori M4.
L.E.#2 Rog un moderator sa mute ultimele 3 postări pe topicul M4 sau sa le șteargă.

• Author: sab
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: M4 Gara de Nord - Progresul sab

Depinde cum vezi Ferentariul. :)
Varianta 3+1 străbătea si zona de blocuri de pe Sebastian, incepand de la Prosper, in timp ce varianta 17 cred ca abia la Kaufland Ferentari intra in zona, daca nu chiar in zona de case. Interesant este ca varianta 3+1 avea mai putini calatori, ceea ce mă duce cu gândul ca diferența in plus pentru varianta 17 o făceau :
- intersecția cu M3 de la Izvor
- traseul pe sub Bd Brâncoveanu
Sunt perfect de acord ca nu este suficient doar sa faci metrou. Dar, din păcate, se pare ca noi suntem in minoritate...O sa vedem după punerea in funcțiune a M4 cine a avut dreptate.
P.S. Am gresit in postarea anterioara, varianta 17 nu avea corespondenta si cu M2. Se pare ca la M4 este ori-ori...Nicio variantă din finala nu avea toate corespondentele. Deci, pana la urma, au ales dintre 4 prostii.

Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since , our 1925 forum members have written 372170 posts in 4516 topics and 449 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2022 Asociația „Metrou Ușor”