Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Achiziții de tramvaie noi de 27-36m în perioada 2017-2022

1658 posts, 421560 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 punmeister

punmeister wrote:
Soarta Tatrelor o sa fie decisa de azi intr-o saptamana la ora 15:00 cand se deschid ofertele la licitatia pentru tramvaie noi, asta daca nu se trezeste cineva sa faca contestatie.

Se pare ca am vorbit cam prea devreme, Skoda a facut azi contestatie.

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 cris_m

Ti-am mai zis sa nu te grabesti, ce sa iti fac. :lol: Parca nu ai sti cum decurg licitatiile la noi...

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Cristy

Contestatia:
Contestatie_.pdf
Contestatie_.pdf (9.45 MB; downloaded 436 times)

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

E bine ca exista interes, rau ar fi sa se aleaga praful incet incet si sa ramanem cu o singura optiune.

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 punmeister

Fata de Alstom care dorea modificari mari la CS, Skoda vrea niste termeni mai rezonabili, asta pentru ca ei au de adaptat ForCity Smart Artic la CS-ul Bucurestiului. :)

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 punmeister

WTF?!
Screenshot_20190313-193254_Chrome.jpg (124.09 KB; downloaded 2876 times)

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Albert

Aia cine mai sunt?S-au trezit toți sa facă tramvaie?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Utilizator anonim

La o cautare pe Google...fac biciclete :))

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 punmeister

punmeister wrote:
punmeister wrote:
Soarta Tatrelor o sa fie decisa de azi intr-o saptamana la ora 15:00 cand se deschid ofertele la licitatia pentru tramvaie noi, asta daca nu se trezeste cineva sa faca contestatie.

Se pare ca am vorbit cam prea devreme, Skoda a facut azi contestatie.

Skoda renunta la contestatie!

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Nenea_titi

Cu proiectul Bucur LF ce se mai aude? URAC nu poate lua o licență și să le asambleze în regim ckd sau skd? doar avem Tabrica de Tramvaie Lizeanu... Hală modernă...că dacă pică Firea, tare mi-e că mai vedem noi tramvaie noi la Sfântul Așteaptă. De la URAC îmi iau gândul că va putea face vreodată tramvaie 100% LF. Ei alt boghiu motor decât cel de V3A nu știu. Și chiar și așa Bucur LF mi se pare vetust, față de ce am văzut în vest. Nu zic că nu ar fi ok să se mai facă bucur LF, care să completeze parcul celor 100 tramvaie noi. Și așa nu vor ieși toate odată. Tot vor avea backup cu PPC . 100 tramvaie nu vor face față nici măcar liniilor alocate.

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Nenea_titi

Tare mă tem că București ul va rămâne la coadă... Parcă văd că vor apărea tramvaie noi în rețele mici și acele rețele vor fi și reabilitate, (Ploiești, Botoșani, Galați, Brăila), sau la Reșița repus tramvaiul și vehicule noi, iar STB va biciui mârțoagele din dotare... Ma aștept sincer la orice...inclusiv ca București să fie ultimul. La tot...parcă văd că, să zicem, Botoșani reface rețeaua și linia și are tramvaie noi, iar București, va trage tot de V3a și alte răpciugi din dotare. Se pot însă lăuda cu z prototipuri și eșecuri...

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 punmeister

FYI, licitatia a intrat in evaluare tehnica, maine vedem cine a depus oferta.

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Andrei98

Macar sa corespunda o oferta oarecare numai sa nu se anuleze licitatia ca oricum e groasa treaba cu tramvaiele...

 


Re: Achizitii de tramvaie noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Nu e mai groasa ca acum un an sau doi, ca au avut grija sa taie din trasee si acum citesc ca resusciteaza V3a in locul Tatrelor. Jonglerii.

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428489 posts in 5314 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use