MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 286736 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente subway guru

Adrian, consultantul e doar 'reprezentantul' beneficiarului, daca beneficiarul nu se implica...nimic nu se dezleaga!
:bere:
E ca in bancul ala cu Bula care vrea sa ajute baba sa traverseze strada, dar baba nu si nu...
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente Adrian Rosca

Apropo de baba, stiu si eu o vorba de duh: băga-mi-aş laba-n babă  :lol:

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente subway guru

Bag sama ca tu tii cu ursul!!!...unde-i baba sa-i rup laba!
:bere:

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente ByOnu

Offf... tot imi apar mesaje necitite aici si imi creste pulsul cand ma gandesc ca poate au inceput lucrarile la Tineretului.  :lol:

Putem face un subiect separat? Daca am avut subiect separat pentruportita de la Unirii, cu siguranta acest acces, in adevaratul sens al cuvantului, merita propriul subiect. Zic eu. Daca da, ar trebui mutate si mesajele relevante de aici.
;)

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente survola

Propun să facem subiectul separat  atunci când va începe săpătura la acces. Aşteptăm, deci.
@Adrian Rosca, @subway guru: nu aveţi nici o noutate?

 



Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente Adrian Rosca

Inca nu am primit raspuns la cererea transmisa conform legii 544 in 07 octombrie si nici nu mi-au trimis numarul de inregistrare al solicitarii, asa cum le-am cerut. De fapt, ma astept sa nu-mi raspunda, asa cum au facut si data trecuta. Eu zic ca de abia prin primavara o sa mai auzim ceva oficial pe

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente survola

Știi ce nu înțeleg?
Fusese anunțat că accesul nou și modernizarea M2 se vor face pe bani de la UE. A cam trecut anul ăsta. Chiar nu se mișcă nimic? DNA-ul e aici și rămâne, chiar nu se vor mai semna contracte noi? Sunt sigur că e greu fără șpăgi și alte manareli, dar e momentul ca oamenii să accepte că trebuie să încerce să funcționeze și fără ele, să se dea drumul la lucrări noi odată.

http://www.economica.net/mobile/intervi...14382.html

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente mcosmin

Fondurile europene sunt blocate pe toate proiectele de la inceputul anului. Chiar e adevarata treaba cu absortie 0%.

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente ByOnu

Adrian Rosca wrote:
Inca nu am primit raspuns la cererea transmisa conform legii 544 in 07 octombrie si nici nu mi-au trimis numarul de inregistrare al solicitarii, asa cum le-am cerut. De fapt, ma astept sa nu-mi raspunda, asa cum au facut si data trecuta. Eu zic ca de abia prin primavara o sa mai auzim ceva oficial pe


De ce nu trimiti prin posta? Sau, daca ai curaj, depusa efectiv la sediu in MT.

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente Adrian Rosca

Nu e vorba de curaj, ci de timp. Ai fost vreodata la MT? Nici macar nu ai unde sa parchezi in zona.

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente Florinds

Pe Witting, niste stradute in dreapta, dar trebuie sa iei in calcul ca nu te poti intoarce.

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente Serban

mcosmin wrote:
Chiar e adevarata treaba cu absortie 0%.


Mnu.

 


Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente Adrian Rosca

Surpriza, mi-a raspuns Metrorex:

Urmare a solicitării dumneavoastră cu numărul M.01/15815/10.10.2016, privind stadiul proiectului “Acces nou la staţia Tineretului pe Magistrala 2 Pipera-Berceni”, vă comunicăm că valabilitatea Autorizaţiei de Construire nr.630/03.12.2014, a fost prelungită până la data de 03.12.2016. De altfel, în data de 10.05.2016, a fost semnat contractul de servicii de consultanţă şi dirigenţie de şantier pentru realizarea obiectivului “Magistrala 2. Staţia Tineretului. Acese noi cap Y şi lucrări interioare”.

De asemenea, ordinul de începere al lucrărilor a fost dat de S.C Metrorex S.A în data de 07.07.2016.


Deci autorizatia de construire mai are un pic si expira desi lucrarile nici macar nu au inceput. Trebuie stiut ca o autorizatie nu se mai poate prelungi a doua oara, asa ca va trebui sa fie obtinuta una noua. Deosebit...

Later edit: de fapt stai, daca nu s-a facut inca anuntul de incepere a lucrarilor catre Primarie si ISC, mai e o sansa ca lucrarile sa fie executate pe baza autorizatiei actuale, cu conditia ca anuntul sa fie trimis pana la expirarea valabilitatii autorizatiei. O sa-i intreb si despre anunt.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use