MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM6 1 Mai - Aeroport Henri CoandăM6 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

551 posts, 137654 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33  ... 40
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Adica CNAIR care este tot in MT este destepti ca au refuzat, iar PMB care nu este in MT este prosti ca au acceptat.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Sa va fie rusine!!!
Dati din taste in zadar pe forum dar cand e vorba de o dezbatere publica nu vine nimeni???...si mai aveti pretentii sa va bage cineva in seama???
Halal...si rusinica...
:popa:
P.S.
Au venit ‘benzinarii’ si au lipsit ‘electricii???
Voi sunteti oameni seriosi???
:twisted:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Observații de aiurea :
Stații unde avem schimbătoare de cale :
- Expoziției
- Tokyo ( linia 3  :?: )
- Bruxeless ( linia 3  :?: )

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Pai si ce, este vreo lege in care spune cum se desfasoara o dezbatere publica, sau ce se face cu punctele de vedere de acolo?
Oricine vrea sa fie bagat in seama cat de cat la o dezbatere publica trebuie sa aiba o forta in spate ca sa poata santaja cu ceva, altfel isi raceste gura degeaba ingrosand maculatura numita savant ordine de zi, minuta sau "peve".

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

subway guru wrote:
CNAIR s-a opus oricarei subtraversari pe sub DN1...niste tampiti...
Avizul negativ a fost emis sub directoratul unui domn fost in prealabil sef la Metrorex!
:o  :o  :o

Dar la Gara Băneasa / Fântâna Miorița nu s-au mai opus, se pare.
Ceea ce rezolvă problema lui @andrei11 cu traversarea pe noapte și ploaie, cu excepția orelor 23oo - 05oo.

subway guru wrote:
Sa va fie rusine!!!
Dati din taste in zadar pe forum dar cand e vorba de o dezbatere publica nu vine nimeni???...si mai aveti pretentii sa va bage cineva in seama???
Halal...si rusinica...

Dăm din taste pe forum, dar dacă veneam la discuția pe teme de mediu se putea adăuga un acces suplimentar la stația de la ”aeroport”?
Citez: ”Tipul deciziei posibile luate de A.P.M. București poate fi emiterea sau respingerea acordului de mediu.”

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Fantana Miorita e la primarie si ca fapt divers restaurarea ei s-a realizat tot cu noi...asa ca, la vremuri noi...tot noi!
:bere:  :bere:  :bere:
Daca ati lipsit de la dezbaterea publica de la PMB acum ar fi fost ultima ocazie de a mai sugera ceva...iar un aviz/acord se poate da si conditionat sau cu recomandari...iar UE chiar tine seama de chestiuni de genul asta...
De data asta...ati ratat-o...poate data viitoare...
:popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Daca zici tu ca tine UE seama, ne mai gandim pentru data viitoare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

subway guru wrote:
Fantana Miorita e la primarie si ca fapt divers restaurarea ei s-a realizat tot cu noi...

Adică cu Metroul SA / Metrorex  :?:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Adica Metroul SA, Metrorex n-are nicio treaba.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

@shoppy
Asa e sanatos, sa luati pozitie activa, nu pasiva retroactiv... :bere:
Ia-o ca atare cu tot cu conotatiile si subintelesurile!
8-)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Goldmund

subway guru wrote:
Daca ati lipsit de la dezbaterea publica de la PMB acum ar fi fost ultima ocazie de a mai sugera ceva...poate data viitoare...

Poate "data viitoare" voi fi in Bucuresti, iar daca ne anunti din timp, poate vin mai multi viitori calatori la dezbaterea publica... Daca in viata asta mai exista un "data viitoare".  :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Va mai exista sigur nu doar data viitoare ci datile viitoare...depinde insa cand...
:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ionut wrote:
Extras din prezentarea oficiala METROREX la SCS Transport (in cadrul CM POIM), ieri, 27.06.2018
Magistrala M6












 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ionut wrote:
Extras din prezentarea oficiala METROREX la SCS Transport (in cadrul CM POIM), ieri, 27.06.2018Magistrala M6

Informatii suplimentare


Legat strict de M6 (discutie eu-dl Mustatea).

Eu: Lansati licitatie SEPARATA pentru structura si finisaje la M6? Metrorex: Da.
Eu: De ce? Merge mai repede asa? Metrorex: Da, e cea mai buna solutie pentru accelerarea lucrarilor.
Eu: Nu e mai complicat? Metrorex: Nu, e mai eficient asa.

Eu: Lansati lucrarile din ambele capete, aeroport si oras? Metrorex: Da. Lansam cu 4 TBM-uri independente. Plus alte explicatii date cu mult entuziasm. De parca maine e gata. Ma rog, dl Mustatea e chiar decent, insa uneori uita chestiile tehnice si istoria (el zice ca Metrorex a invatat din greseli si ca M6 va merge super bine si accelearat) si se entuziasmeaza mai tare decat ma enervez eu cand se entuziasmeaza autoritatile.

In fine, a fost asa o discutie entuziasmanta din partea Metrorex si, intr-un final, cand am auzit de 4 TBM-uri si ca facem si dregem, m-a pufnit rasul si am zis ceva de genul "WOW" si "Succes!". N-am mai comentat nimic altceva.

Era sa uit.

Comisia Europeana: in urmatoarele 2 saptamani ar trebui sa soseasca pe masa Metrorex/MT scrisoarea din partea Comisiei Europene in urma clarificarilor primite de la autoritatile romane.

Ghiciti ce o sa facem cand vine raspunsul. O sa-l cerem pe 544, evident.

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33  ... 40
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M6 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422239 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use