Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Propuneri de noi trasee

1445 posts, 398636 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 104
 
 

📖 Pagination options
Re: Propuneri de noi trasee Lucian

Florinds wrote:
De acord, mai bine mai cumpara toapa troleibuze si cand poate asigura un interval mai bun mai bine renuntam la 336.


Nu este o idee rea. Toată chestia era ca 61,62 circulau foarte rar și chiar nu aveai ce sa mai faci dacă se desființa 336. Dacă să mai cumpara troleibuze, nu este o idee rea să desființeze 336 (ca tot poluează) și să suplimenteze 61,62 , și restul liniilor importante din oras.

 


Re: Propuneri de noi trasee Lucian

GPS wrote:
Nu vrei să desființăm și liniile 73, 74 și 76 că oricum sunt dublate de autobuze? Facem frumos autobază în locul Depoului, și rețeaua o dăm la fier vechi.


Nu locuiesc în Berceni, nu stiu situația.

 


Re: Propuneri de noi trasee Gabi23

Ce bine ar fi dacă s-ar abera mai puțin și nu ar mai apărea toate fanteziile de linii visate noaptea!  :yes:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Propuneri de noi trasee GPS

Lucian wrote:
GPS wrote:
Nu vrei să desființăm și liniile 73, 74 și 76 că oricum sunt dublate de autobuze? Facem frumos autobază în locul Depoului, și rețeaua o dăm la fier vechi.


Nu locuiesc în Berceni, nu stiu situația.

Ceva în genul 336 și 61.

 


Re: Propuneri de noi trasee Valentin

336 nu se poate desfiinta pana nu avem troleibuze noi cu AC . Odata cu rezolvarea acestui punct 61 poate avea traseul Piata Rosetti (sau Foisorul in functie de nevoi) - Complex Comercial Apusului . In felul asta se poate "recicla" reteaua de la Master si cu putini metri  de retea noua avem o linie de troleibuz in locul uneia de autobuze, si d.p.m.d.v. atunci va fi suficient 61+62+136+236 pe Iuliu Maniu, iar autobuzele din 336 ar putea fi trimise acolo unde chiar nu exista retea si e nevoie. Pe langa asta, mai mult ca sigur se pot rezolva macazele in asa fel incat sa se poate merge cu viteza mai mare peste acestea.

 


Re: Propuneri de noi trasee andrei11

Nu cred că macazele / încrucișările reprezintă marea problemă a întârzierilor pe traseu !

 


Re: Propuneri de noi trasee Alex21

Utilizator anonim wrote:
61 e discutabil, ajuta destul de mult cand iti vine mai ales in Militari. Nu stiu daca desfiintarea e o varianta, mai ales ca pe Iuliu Maniu ai loc sa faci banda unica lejer.

Da dar daca apare o masina parcata aiurea? :headbash:

 


Re: Propuneri de noi trasee Puss in Boots

De asta exista Politie sau camere de luat vederi. Plus ca o masina nu e catastrofal, banda unica nefiind separata fizic de celelate, plus ca sunt convins ca si acum se gaseste cate unul doi sa parcheze si acolo unde nu e banda unica dar e interzisa parcarea sau stationarea. De bizoni si idioti nu scapam noi prea curand dar nu trebuie sa suferim toti pentru ca ... drobul de sare.

 


Re: Propuneri de noi trasee WAYNEN

Ce părere aveți de înființarea unei linii de autobuz care are indicativul 109?Ea ar circula între "Pasaj CFR Tunari" și "Gara de Nord" prin Bulevardul Pipera - Șoseaua Pipera - Strada Nicolae Caramfil - Bulevardul Beijing - Bulevardul Aviatorilor - Piața Charles de Gaulle - Bulevardul Constantin Prezan - Piața Arcul de Triumf - Strada Alex Constantinescu - Strada Trotușului - Strada Someșului - Strada Caraiman - Calea Grivitei.Traseul de întoarcere ar fi același,cu diferența că va circula în totalitate pe Strada Caraiman.

Avantajele acestei linii ar fi urmatoarele:
Ar crea o legătură directă între Gara de Nord și Pipera.
S-ar asigura o legătură prin transbordare la Mănăstirea Cașin cu linia 41.Astfel,oamenii care locuiesc în Drumul Taberei și lucrează la Pipera vor face mai puține transbordări până la serviciu și înapoi.

Dacă s-ar înființa această linie de transport,propun revenirea liniei 135 la "Pasaj CFR Constanța".
Totodată,propun prelungirea liniei 243 până la "Pasaj CFR Tunari" prin Strada Petricani - Șoseaua București Nord - Bulevardul Pipera.
Și mai propun prelungirea liniei 112 pana la "Institutul Oncologic" prin Bulevardul Pipera - Șoseaua Bucuresti Nord- Strada Petricani - Strada Doamna Ghica - Șoseaua Colentina - Soseaua Fundeni îngloband actuala linie 343.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Propuneri de noi trasee Tom

"109" e mai mult sau mai puțin fostul 110.

 


Re: Propuneri de noi trasee andrei11

Oameni buni, când propuneți noi trasee desenați-le și pe hartă. Fiți profesioniști ! Așa, de pus pe cola de hârtie (  :lol: ) niște denumiri de străzi e ușor, veniți și cu reprezentarea grafică. Repet, dacă sunteți profesioniști ! De exemplu cum am făcut eu aici.
Cine nu cunoaște la fix bulevardele enumerate de voi îi este greu să-și imagineze traseul.
E un punct de vedere, nu e obligatoriu. Ideea e să ajungă informația la cât mai mulți cetățeni. Unii știu bulevardele, alții aproximativ sau chiar de loc.
Sau aici. Sunt mulți colegi care pun și schițe la trasee.

 


Re: Propuneri de noi trasee bercenicity

Strada Trotusului nu se preteaza la autobuzele STBului. E o strada initial de doua benzi care acum are parcari pt autoturisme de o parte si de alta. E nevoie de midibuze mai inguste.
Capture.JPG (176.91 KB; downloaded 4166 times)

 


Re: Propuneri de noi trasee WAYNEN

WAYNEN wrote:
Ce părere aveți de înființarea unei linii de autobuz care are indicativul 109?


andrei11 wrote:
Oameni buni, când propuneți noi trasee desenați-le și pe hartă. Fiți profesioniști ! Așa, de pus pe cola de hârtie (  :lol: ) niște denumiri de străzi e ușor, veniți și cu reprezentarea grafică. Repet, dacă sunteți profesioniști !


Atașez si harțile cu traseele.
Bucharest bus route 109.png (776.86 KB; downloaded 4029 times)

Bucharest bus route 112.png (762.93 KB; downloaded 4028 times)


De obicei eu pun și hărțile cu propunerile noi de trasee,dar alaltăieri seară am uitat pur și simplu să fac asta.Îmi cer scuze!

 



Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 104
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421255 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use