Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Propuneri de noi trasee

1445 posts, 398743 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 104
 
 

📖 Pagination options
Re: Propuneri de noi trasee Valentin

Pentru ca n-are sens sa iei transportul de suprafata dintr-o parte in alta a orasului, avand in vedere ca metroul e cel mai eficient din punctul asta de vedere. 336 mutat la Foisor nu suna rau, dar cum se intoarce? (nu cunosc foarte bine zona d.p.d.v. rutier).
Pe langa asta, odata cu M5.2 (Eroilor-Iancului) o gramada de autobuze isi vor pierde menirea, inclusiv 336 - evident - dureaza constructia M5.2 si in timpul asta se poate lucra la anumite trasee.

 


Re: Propuneri de noi trasee Mihai2005

Ar putea să întoarcă fix la Foișor, să-l înconjoare, asta dacă nu există vreo stradă cu sens unic în zonă.
Cât despre M5, cred că o să mai dureze 10 ani până face și secțiunea Eroilor - Iancului.

 


Re: Propuneri de noi trasee Chev Celios

Stand si analizand putin situatia din urma discutiilor cu linia 253 am ajuns la concluzia ca la in timpul orelor de varf sa circule o linie cu titlul de linie rapida cu un traseu la fel ca al lui 253 dar cu statii doar in statiile importante si tarif special.
Un 353 sa zicem cu statiile urmatoare: Spital Fundeni-> Sportului->Cart. Colentina->Inst. Oncologic->Fundeni->Sos. Pantelimon->Bd. Basarabia->Posta Titan->Complex Comercial Titan-> Faur.

 


Re: Propuneri de noi trasee Mihai2005

Sau 253bis. :yes:

Legat de ce zicea colegu' Victor92 cu privire la extinderea liniei 253 la Titan, eu personal aș extinde traseul liniei 103 între Faur și Titan via Republica, ca o extensie a liniei 253.

 


Re: Propuneri de noi trasee Mihai2005

Mă gândeam la 2 trasee pentru extinderea liniei 278 menționată de către CiprianTRB pe topic-ul liniilor urbane

Traseul 1: Str. Valea Cascadelor - Bd. Timișoara - Str. Valea Oltului - Constantin Brâncuși

Traseul 2: Str. Apusului - Bd. Uverturii - Str. Dezrobirii cu întoarcere pe Str. Dezrobirii - Bd. Iuliu Maniu

==============
Pentru utilizatorii mai vechi ai acestui forum, vreau să vă aud opiniile despre cele 2 trasee de mai sus, respectiv extinderea liniei 336 la Foișorul de Foc (fără să mă luați la mișto, vă rog).

 


Re: Propuneri de noi trasee cris_m

336 poate fi desfiintata si inlocuita de 61 lejer. 61 care sa nu se opreasca ca nuca in perete la Rosetti...

 


Re: Propuneri de noi trasee WT_fan06

61 ar putea întoarce cu uşurință la Izvorul Rece (Moşilor). Între Universitate şi Moşilor este nevoie urgentă de bandă BUS pe ambele sensuri iar Calea Moşilor TRAM ONLY de la Carol la Paleologu.

 


Re: Propuneri de noi trasee Lucian

cris_m wrote:
336 poate fi desfiintata si inlocuita de 61 lejer. 61 care sa nu se opreasca ca nuca in perete la Rosetti...


Doamne fereste! 61 e o linie aproape moartă, care vine odată la 20-25-30 de minute. 336 vine muuult mai des. 3-4-5 minute. Și chiar și așa, aduci tu troleibuzele pt linia 61 de acasă?

O propunere mult mai bună, fix invers: 61 desfiintat, ca tot e o linie fantoma, și 336 păstrat, eventual prelungit după propunerea colegului nostru Mihai2005, până la foișorul de foc.

 


Re: Propuneri de noi trasee Celestin Draganescu

Toate aceste probleme vin dintr-o gandire invechita a unora care refuza sa traiasca in 2019 cu taxare orara integrata si transferuri intre linii.
Prea ne-am obisnuit cu trasee de oriunde pana oriunde...

 


Re: Propuneri de noi trasee Lucian

Vin cu urmatoarele propuneri:

°61, 62 desființate, turele împărțite în 93,69 (dacă mai rămân și 90)
°336 Grup Școlar Auto-Foisorul De Foc

Oamenii din Militari care vor să ajungă la Gara pot schimba la Piața Leul 336-->93

Simplu și eficient. Iar cei care vor să ajunga direct din militari la Gara și nu vor să schimbe la Piața Leul, să ia un TAXI!

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Propuneri de noi trasee GPS

Nu vrei să desființăm și liniile 73, 74 și 76 că oricum sunt dublate de autobuze? Facem frumos autobază în locul Depoului, și rețeaua o dăm la fier vechi.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Propuneri de noi trasee Utilizator anonim

61 e discutabil, ajuta destul de mult cand iti vine mai ales in Militari. Nu stiu daca desfiintarea e o varianta, mai ales ca pe Iuliu Maniu ai loc sa faci banda unica lejer.

 


Re: Propuneri de noi trasee Andrei98

Ce ți se pare eficient prin a încuraja o linie de autobuz care circula 90% pe sub rețeaua de troleibuz și sa desfintezi linii de troleibuze?

 


Re: Propuneri de noi trasee Florinds

De acord, mai bine mai cumpara toapa troleibuze si cand poate asigura un interval mai bun mai bine renuntam la 336.

 


Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 104
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421284 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use