Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgirea Sos. Pipera - Tunari (FINALIZAT 2017)

123 posts, 42856 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari icelexy

Cateva poze din zona rondului OMV.









 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari chief

S-a lucrat toata saptamana intr-un ritm foarte bun.
pipera 17feb1.jpg (195.83 KB; downloaded 4624 times)
Pipera 17feb2.jpg (193.66 KB; downloaded 4623 times)

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari chief

Incet incet se lucreaza
pipera26feb1.jpg (401.3 KB; downloaded 4398 times)

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari chief

S-a asfaltat o bucata de 300m pana in rondul de la OMV, dar fix in rond sunt niste santuri care impiedica traficul. Banuiesc ca vor inchide traficul total ca sa poata finaliza rondul.
Au avansat cu lucrarile si langa PBN.
pipera3 mar1.jpg (136.65 KB; downloaded 4177 times)
pipera3mar2.jpg (174 KB; downloaded 4177 times)
Pipera3mar3.jpg (157.11 KB; downloaded 4187 times)

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari chief

Mai mare bataie de joc ca pe aceasta bucata de drum nu s-a vazut. Se intrece prostia cu tampenia in reabilitarea drumului:
-Se asfalteaza iar dupa doua zile se trag santuri
-Se lasa pietre pe drum, mare minune daca nu jumatate din masini au parbrizele sparte
-Se lucreaza haotic, ba la cabluri, ba la conducte, ba la asfaltare. Nu se sincronizeaza si ei sa termine o bucata de drum definitiv.
- Nu circulati noaptea prin zona daca nu vreti sa va lasati pe acolo cauciucuri, jante, spoilere
Sunt borduri aruncate, pietre sparte, canale asezate de niste incapabili, numai la nivel nu sunt

Singurul lucru bun din martie pana acum este ca se circula pe doua sensuri intre rond omv si pasaj peste calea ferată.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari realistul

Trebuia sesizată politia.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari shoppy

Ca ce?, ca este primaria incompetenta?
Vedeti sa nu sesizati maistiueuce traznaie cu siguranta circulatiei ca poate inchid drumul de tot si dupaia ziceti ca mai bine era inainte.

 


  • ps4
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari ps4

Un mic update de pe segmentul Pasaj Pipera/Porsche - giratoriu OMV. La ora 18.30, un excavator isi facea de lucru la Pasaj, in rest liniste.


















 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari Nightwolf

shoppy wrote:
Ca ce?, ca este primaria incompetenta?
Vedeti sa nu sesizati maistiueuce traznaie cu siguranta circulatiei ca poate inchid drumul de tot si dupaia ziceti ca mai bine era inainte.


BRAVO! Vezi cum eşti? Mai întâi mă faci să mă cert cu tine şi să te bălăcăresc  şi după aia îmi tragi una bună de îmi vine să-ţi pup tălpile....

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari panzer01

Evitati zona pe cat posibil. Au inceput sa lucreze pe mijlocul drumului in 2 locuri unde se lasase mult asfaltul lucru care duce la blocaje.
Acelasi trafic cu multi soferi total indisciplinati, miscari bruste pentru viraje la stanga, masini parcate chiar si pe mijlocul strazii. Cei mai indisciplinati evident tot soferii de la RAT Voluntari (sa zic asa - caci nu stiu cum se numeste transportatorul din Voluntari).

Rondul OMV:
- au astupat santurile recente.
- rondul capata forma finala.
- mai este nevoie de inca un strat de asfalt.
- inspre Bucuresti se vedeau 4 benzi, dar n-am luat-o pe acolo. Probabil e doar o mica bucata terminata.

Pe Pipera de la OMV pana la intersectia cu Iancu Nicolae:
- largirea e aproape terminata cu cateva exceptii: in dreptul cladirii de birouri Metro, in dreptul Mega Image (primul dinspre Bucuresti).
- trotuarele de pe dreapta sunt ca si gata. Exista progres cam 50% la trotuarele de pe stanga.
- cum am spus si mai sus: sparg acum pe centru unde au aparut problemele.
- aleator se lucreaza sa readuca capacele de canalizare la nivel cu statul de uzura.
- se lucreaza la partea de telecomunicatii: fibre, electrice. E plin de masini de la diferite firme de intenet care trag fibra prin canale: am vazut vineri RDS si Telekom.
- am observat ca au avut loc si de o singura (una doar) alveola pentru autobuze.

Pe Pipera de la Iancu Nicloae pana la DNCB:
- e aproape terminat cu exceptia: canalului f mare si rotund.
- se lucreaza la trotuare: stadiu incipient
- in zona pasajului cu DNCB inca la statdiul de fundatie.

Intersectia Pipera - Iancu Nicolae: asfaltata, trotuarele nu sunt gata, nu exista marcaje.

Iancu Nicolae:
- vineri cand am trecut au terminat de demolat si ultimii stalpi de pe carosabil. I-au taiat ca pe copaci, undeva la 20-30 cm deasupra nivelului pamantului. Lucrau cu multe echipe sa sparga in jos si sa repare bordurile.
- se pregateau sa asfalteze a 4a banda inspre Lidl cam jumatate din distanta neasfaltata. Probabil deja e gata.
- pe dreapta inca lucrau din greu sa introduca sub trotuar cablurile electrice.

Nici un semn de parapet median pe nicaieri.

Cam atat.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari TibiV

Super info.
Multumim.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari andrei11

panzer01 wrote:
Nici un semn de parapet median pe nicaieri.

:?:
Mi se pare exagerat treaba cu parapetul median in Pipera.

 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari PinkyHog

Calitatea nu e stralucita, dar se poate vedea cat de cat cum statea treaba sambata dupa amiaza.


 


Re: Supralargire Sos. Pipera - Tunari TibiV

Pinky, ţinând seama de condiţiile din teren, filmarea este "ză best" !.... :)

Lucrările? "ză vorst" ... :(

Nu ştiu dacă termină până la toamnă...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use