MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea

423 posts, 113983 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

uvictor wrote:
Ne poti anunta o ora aproximativa, pe masura ce ne apropiem de final? Ca poate suntem cativa amatori care dorim sa fim prezenti. Multumesc

Maine la pranz, final break out!...de Sfanta Vineri!
:)
Nu pierdeti ocazia, ca alta nu va mai fi!
:)
M4 tunele...gata!  :mrgreen:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea survola

Să facem o întâlnire?

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea t530

Sfanta o sa fie folosita pt M6 sau isi ia zborul spre tarile calde ?

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

Oricum pentru M 6 trebuie 2 cârtiţe, nu una, iar  M 6 nu  e inca  in carti.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Aici vorbim despre M4, despre M6 deschideti subiectul potrivit ca lucrurile se misca in directia potrivita, altfel...ramaneti in afara 'realitatilor'...

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Asa da, ma asteptam sa dureze mai putin decat prima data, dar e chiar o surpriza placuta ca strapungerea sa aiba loc maine :D

Referitor la M6, cred ca topicul merita sa fie deschis doar daca proiectul intra in POIM(aine  ;) ), altfel alocarea bugetara pe anul asta e zero din catre stiu eu. Chiar, sunt curios daca Metroul lucreaza pe datorie :?:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

Când o sa apara ceva concret o sa-l redeschidem...Posteaza unde doresti informatia noua despre M 6 si o mut imediat in topicul dedicat.
Dar deocamdata nu se misca nimic in nici un sens, sunt numai speculatii.
Repet, posteaza informatia si o mutam noi instant.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Adrian Rosca wrote:
Asa da, ma asteptam sa dureze mai putin decat prima data, dar e chiar o surpriza placuta ca strapungerea sa aiba loc maine :D

Referitor la M6, cred ca topicul merita sa fie deschis doar daca proiectul intra in POIM(aine  ;) ), altfel alocarea bugetara pe anul asta e zero din catre stiu eu. Chiar, sunt curios daca Metroul lucreaza pe datorie :?:

Punem pariu pe M6 la rectificativ?
Nu paria prea mult...ca pierzi sigur!
;)
P.S.
Ce faci maine la pranz, te lasi doar in baza altora sau vrei sa fi 'martor' ca doar esti direct interesat...ne dam pentru ultima data cu TBMul pe Bucurestii Noi!!!
:) :) :)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea TibiV

Nu este "buget rectificativ".
Este "rectificare bugetară".

Şi NU se poate face mai devreme de luna IULIE.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Ca sa se faca, trebuie sa existe finantare si documentatie de licitatie pentru achizitie publica...iar pentru documentele preparatorii se exista buget...ca nimeni nu lucreaza/actioneaza pe 'povesti'...
Dar nu vrei tu sa lamurim aceste 'cestiuni' acolo unde le e locul?
;)

 



Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Vineri la pranz la Zarea, de poimaine iti spun eu unde...

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea uvictor

Offf ce ma suparati voi pe mine!!! Nu ca vorbiti codat ci fiindca sunteti gata mai repede. Luni-marti aveam concediu, azi am...munca

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea argos

Si eu mi - as fi dorit sa ajung, dar lucrez la o distanta considerabila de punctul Z. Mi-as dori.. nu neaparat pentru a vedea cartita spargand peretele (ca oricum nu e acces pentru oricine acolo), ci pentru a avea onoarea sa va intalnesc pe viu (subway, Adi Rosca, maestrul in avioane TibiV, poate andrei11, etc).
Stiu ca o luam pe aratura (offtopic) cu M6, dar nu mi se pare fair: lasati impresia ca se lucreaza pe sub masa... (mai ales in conditiile in care proiectul e controversat, cand legatura feroviara ar fi muuult mai ieftin de realizat, etc,etc).

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421867 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use