MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari

502 posts, 165411 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari shoppy

Opa, prefabricatele astea seamana cu cele de la Ciurel, daca si acolo se apuca de termoficare...

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari survola

Se ştie că cel mai bine lucrezi la termoficare toamna/ iarna

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari shoppy

Pai da, din interior am aflat metoda profesionala de a descoperi pe unde iti sunt ingropate conductele, iesi la prima ninsoare si vezi pe unde nu se depune zapada, si daca undeva ai o zona considerabil mai mare fara zapada, acolo e o teava sparta.

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari sss

Correct! Profesionistul Dorel in filmul ''In cautarea conductei pierdute''...  :popa:

 



Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari zapacitu

Asta e din seria "cum stii ca e tzava plina? ii dai un ciocan!" aplicata la conductele de termoficare romanesti. Geyser, nene, nu alta.

Eu chiar sunt foarte curios daca dupa ce inchid galeria nu o vor redeschide pentru golirea apei scurse...

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari Montania

survola wrote:
Se ştie că cel mai bine lucrezi la termoficare toamna/ iarna

Corect, se stie si ca cel mai bine se toarna asfalt in Noiembrie/Decembrie! eventual pe ploaie... De fapt ce ne mai mira, imi aduc aminte cum bulevardul a fost reasfaltat si bordurile schimbate dupa ce a iesit Johannis presedinte, deci se pare ca e scris in stele ca aceasta zona sa fie asfaltata in prag de iarna... dar macar sa ajungem noi acolo. Vad ca totusi s-au mai miscat zilele astea, se lucreaza si azi la termoficare.

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari shoppy

Da, cel mai bine se lucreaza la termoficare iarna, lucrezi o iarna intreaga cu bulevardul plin de gropi pe zapada, tii consumatorii in regim de avarie sau intrerupti, si dupa ce termini santierul si te duci victorios la consumatori sa le explici ca ce bine o sa fie de acum inainte, consumatorul iti raspunde victorios cu debransarea ca a trecut pe gaze, si iti ureaza sa te duci invartindu-te inapoi de unde ai venit, fix cum s-a intamplat la Republica pe Dudesti-Pantelimon.

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari Montania

I-a apucat harnicia, Sambata 4.11 la 8:30



by Montania ro



by Montania ro

 



Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari Montania

16 Noiembrie 2017



by Montania ro, on Flickr


by Montania ro, on Flickr



by Montania ro, on Flickr



by Montania ro

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari survola

Au redeschis intrarea în piramidă.

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari andrei11

Recunosc că am urmărit cu atenție acest topic, dar mi-a scăpat ce înțelegeți voi prin << piramidă >>. Un mic ajutor vă rog.  :D

 


Re: Interstatia Eroilor 2 - Eroilor 1 - PSS Eroii Sanitari survola

Era o glumă, au spart peretele acela din stânga pentru a ajunge iar la țevile de termoficare.

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421608 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use