Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX)

215 posts, 85814 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele non-STB din Ilfov Citaro2037

Și operatorul privat care circulă prin Chiajna-Dudu-Roșu ce indicativ are?Sau nu are?

 


Re: Discuții despre traseele non-STB din Ilfov Costin

Iar traseele despre care se vorbeste sunt integrate cu ADTPBI sau nu?

 


Re: Discuții despre traseele non-STB din Ilfov CiprianTRB

@Citaro2037, traseul Chiajna-Rosu-Lujerului are indicativul 407 din ce îmi amintesc.
@Costin, nu, nu sunt integrate în ADTPBI.

 


Re: Discuții despre traseele non-STB din Ilfov Andi_C

Indicativul este liniei de Chiajna este 406, ca cel al fostei linii preorășenești a RATB/STB.

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) nicusior

Vă comunicăm că, începând de astăzi, 17.09.2020, Primăria comunei Ștefăneștii de Jos, împreună cu societatea sa, Gospodărie Ștefănești SRL, dă în funcțiune serviciul de transport public local pe raza comunei Ștefăneștii de Jos, pe 2 trasee, respectiv traseul I (Boltaș-Crețuleasca) și traseul 2 (Ștefăneștii de Sus-Pod CFR Ștefănești-Cosmopolis).
❗ Menționăm că, fiind un serviciu nou, timpii de succedare estimați sunt mari, dar vor fi ajustați pe parcurs. Traseul II bis va circula până
în sensul giratoriu de la intrarea in complexul rezidențial Cosmopolis, la un interval estimat de o oră.
✅    Astfel, având în vedere aglomerarea traficului în comuna noastră, am găsit soluția pentru a crește mobilitatea cetățenilor, cu titlu GRATUIT, prin înființarea transportul public local intern pe raza comunei Ștefăneștii de Jos, care străbate toată comuna noastră.
Aici gasiți programul estimativ al celor 2 trasee!
https://www.facebook.com/primariastefane ... 3302097/
https://www.facebook.com/primariastefane ... 6635429/

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) Costin

Astia au auzit de ADTPBI sau...  :roll:

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) Victor92

Nu sunt “bagati” in ADTPBI.

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) rosetti61

La momentul actual circula?

Mai circula liniile locale din Balotesti (e si topic dedicat) si Dobroiesti?

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) nicusior

Am fost ieri la o plimbare cu R403 si le-am vazut si pe acestea,cele din Balotesti nu cred ca mai circula sau circula foarte rar.

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) Victor92

Cele din Balotesti inca circula - apartin de G & S TOURS SRL .

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) rosetti61

R403 este rentabil la ce traseu are? Se punea la un moment dat desfiintarea sau scurtarea lui.

Deci, pana acum exista cu transport local organizat de primarii
Buftea - avea liniile 101, 102, nu stiu daca mai exista sunt acum R-uri
Chiajna ?
Balotesti 2 trasee
Dobroiesti 2 trasee ?
Stefanesti 2 trasee
Otopeni - Linia Albastra ?

Daca s-ar extinde zona metropolitana si spre localitatile limitrofe Ilfovului se pot crea noi bazine de transport. Un jucator important ar putea fi orasul Bolintin (initial a apartinut de Ilfov dar la una din impartirile administrative de sub regimul comunist a trecut la Giurgiu - fostul judet Ilfov a fost ciopartit, devenind un fel de sector inconjurator mai mare al Bucurestiului).

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) Chev Celios

In Dobroeste circula doar un microbus care face legatura intre Dobroesti si Fundeni. Si asta e bagat doar pana operatorul care a luat liniile regio din comuna va incepe sa circule.

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) ticker

Sunt 2 linii locale cu Maxi-taxi ale primariei si in Corbeanca.

 


Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) alexandru_gr

Mai exista in Pantelimon liniile 146,147 si 547 ale celor de la Nicarom ce sunt operate impreuna cu primaria

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421255 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use