MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou

2619 posts, 544107 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 188
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou sab

O fi si P&R in 180 mil eur. Ca s-a vehiculat si asta...

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou Valentin

Ideal ar fi totul subteran + P&R la capatul lui Baluta.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou Stefan28

Buna ziua. Numele meu este Stefan. Va atasez o idee a unui prieten legata de viitorul metroului Bucurestean. Ce parere aveti?
Multumesc.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

O megaprostie.  :headbash:  Pot să o șterg ? N-ai avut răbdare să citești, dar planuri din astea au mai fost propuse. Păcat că le-am aruncat, dar aveam și eu făcute schițe prin anul 1979. Dacă era cât de cât profesionist amicul tău nota stațiile.
Repet, pot să șterg desenul ? E megaprostie. E o joacă de adolescent / tânăr care n-a avut ce face. Încearcă pe alt forum cu acest desen, nu pe acesta. Succes  :bere:

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou Stefan28

Stergeti-o. Faceti ce vreti. Ma scuzati domnule expert in metrouri.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

1) Chiar sunt expert în metrouri.
2) Schițează pe un plan al Bucureștiului, pentru început, traseul lui M10 ( albastru / mai degrabă bleu ), să-ți explic de ce e o megaprostie. Problema lui M10  s- a mai discutat, să fi fost prin primăvara acestui an.
3) Să nu spun de M 9, cred că nici prietenul tău nu îi știe traseul.
Deci întâi traseul  lui M10, evident și stațiile de pe traseu. Stațiile notează-le cu un cerculeț, etc, fără denumire, aproximativ unde crezi că vor fi plasate. Și corespondența cu altă magistrală când e cazul.
Succes.
Recomand o hartă cam de genul de mai jos, dar poate fi și alta.
Hartă.jpg (160.25 KB; downloaded 2605 times)

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou Stefan28

Ok. Dar asta nu inseamna ca daca sunt din nou in acest forum, trebuie sa atacati cu sange rece.
Cat despre partea cu expertul, mai vorbim noi...

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

Corect și asta, dar cum ți-am spus, scheme de genul acesta s-au mai discutat și s-a demonstrat cu argumente că sunt fantezii.
Ok, te aștept cu M10. Nu te grăbi, noi nu plecăm nicăieri ! Ne găsești tot aici, pe mine, guru, sab, orex, și alții.  :bere:
Cat despre partea cu expertul, mai vorbim noi...

:bere:

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou Stefan28

Nici nu ma obosesc. Eu ma gandesc numai la magistralele care chiar se dau in circulatie...

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

Din partea moderatorului :
Citește te rogpct 8 din regulament, e a doua oară când îl încalci, e enervant  să-ți tot corectez mesajele !

Din partea userului andrei11 :
Uite aici o hartă aproximativ ca a ta unde s-a discutat / demonstrat că multe rute sunt greșite.
Poți începe cu lectura chiar de aici.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou subway guru

Peronasul sigur va avea trei peretei, unul lung si doi ultrascurti, te-ai <fript>
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

Peretele lung poa' să fie și un gard, gărduț, ceva  sârmă ghimpată,  PVC, de ce nu să încercăm și ceva tradițional, recomand chirpiciul.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou subway guru

Orice s-ar face important e sa nu se planteze o buturuga in calea dezvoltarii ulterioare, de dragul unei marunte ambitii cu iz electoral...
P.S.
Primareasa mare cica a vazut cucul ministerial!!! Si tot pe teme de metrou!
Ce valoare or avea promisiunile unuia cu <salul negru de matase> pe birou?
:rofl:

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

1) Părerea mea e că  nu se va face nimic.
2) Dacă totuși se va face ceva, la o dezvoltare serioasă se poate da jos măreața realizare. Eu văd  dezvoltarea serioasă ca metroul să reintre în subteran după stația Berceni și să ajungă,  subteran evident,  în Comuna Berceni. Cale dublă, desigur. Nu cunosc zona, habar nu am dacă M 2 se pretează pentru Comuna Berceni.
Părerea mea sinceră este să existe un autobuz din comuna Berceni la stația actuală Berceni / M 2, habar n-am câți locuitori reali  are comuna Berceni.
___________________
Pentru Stefan 28, m-am uitat mai atent  la  schiță,  M1D nu există, e M 10. ( cea bleu ).

 


Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 188
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421255 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use