MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou

2619 posts, 539807 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143  ... 188
 
 

📖 Pagination options
Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou TibiV

Păi Balta Albă, Moșilor nou etc. s-au făcut atunci

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou Florinds

Ne invartam in jurul cozii... Da, trebuie ca dezvoltatorii sa respecte PUZ-ul, trebuie sa construiasca blocuri la minimum 60 cm de gard, nu au voie sa taie nucii decat cu aprobare s.a.m.d.
Dar respecta cineva??
Statul respecta ceva?
Ia vedeti, se poate respecta PMUD?... Sa nu lasam pe nimeni sa faca nimic, ca sa faca statul peste 80 ani...

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou aztec

De la primarul sectorului 1 zicere....Vreau si io o statie de metrou aici....

http://m.hotnews.ro/stire/22323740

Tudorache a mai spus ca toata zona va fi sistematizata.

"Este o statie de metrou la circa 400 de metri de aceasta locatie si am vorbit sa ne faca o statie chiar in locul respectiv. Oricum, statia de metrou existenta este foarte aproape", a mai adaugat primarul Sectorului 1.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

:lol:  :lol:  :lol:
3-5-2018 2-29-20 PM.jpg (26.88 KB; downloaded 2662 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou sab

Problema este simpla daca s-au executat amorsele catre Mogosoaia la capatul M4. Nu stiu cu cine "a vorbit", dar statia se poate face relativ simplu. Mai trebuie niste bani...

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou mcosmin

Eu nu ma prind despre ce e vorba. :(

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou sab

Omul vrea statie de metrou la noul spital, care va fi dincolo de Straulesti.

 



Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou shoppy

Pai urmatoarea statie tot pe acolo trebuie sa fie, asta e un fel de ghici ciuperca ce-i.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou aztec

Pana la urma cate spitale facem IN AFARA Bucurestiului?
In loc sa facem unul central, accesibil din toate punctele capitalei, le mutam afara, lasa ca ii ducem cu metroul mai rapid pe aia la UPU...
Nu e cazul sa dezvolt aici, dar tinem un spatiu de la revolutie blocat sa facem un centru al justitiei( ce cauta la km zero nu stiu, ca poate fi periferic, tinem o ruina(casa radio) sa o facem mol si apoi abandonata cand putea fi facut de ex spital, sau sunt atatea zone IN ORAS....dar lasa, ajunge ala din Berceni aproape in viata la Pipera sau pe Sos Targoviste, asta daca are noroc.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou mcosmin

Sunt motive sanitare pentru care nu e bine sa pui spitalul in centrul orasului.

Plus motive legate de spatiu, daca vrei sa extinzi, in centru nu ai loc, la periferie poti sa faci infrastructura cum trebuie, cu parcari spatioase. Centrul Bucureștiului e un punct mort, nu are infrastructura, nu poti sa extinzi ceva cum trebuie acolo.

Din Berceni ar trebui sa ai centura - alta problema dureroasa...

Si daca imi aduc bine aminte, centrul orasului este cel mai predispus la cutremur datorita solului si configuratiei geologie.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou aztec

Cam 10 hectare atat la Casa Radio cat si la Esplanada de pe Unirii....si zone mai sunt. Nu stiu cat are AKH
...

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou shoppy

Spitalele nu se pun neaparat in centru, camerele de urgenta se pun rasfirate prin oras ca fiecare sa acopere o zona, daca bolnavul este critic atunci se duce la cea mai apropiata camera de urgenta unde se stabilizeaza si apoi se transfersa in stare stabila la spitalul de specialitate, fiind in stare stabila nu mai conteaza ca drumul dureaza 10 sau 30min.

Casa Radio a fost vanduta ca se apucase unu sa demoleze din ea ca sa faca mall si parc de distractii.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

O întrebare cumva on topic...
Și până la urmă unde vor să construiască megaliticul ??? Pe la Doi Cocoși  ??? Mie așa îmi dau cei 400 metri.
Și da, amorsele spre Mogoșoaia ar trebui să fie  la locul lor...
3-5-2018 5-54-15 PM.jpg (67.79 KB; downloaded 2593 times)

 


Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143  ... 188
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use