MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Taberei

393 posts, 134218 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 29
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc 133 313

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Econo...na+aprilie
Ne-am intors la drobul de sare. Rezilierea si la judecata. Domnul stat sa plateasca obligat de instanta ce si-a asumat contractual, sa plateasca ce s-a executat, dupa care sa reliciteze ce-a mai ramas. Ca asa... nu se mai poate. Va pierdeti vremea. Parerea mea. Daca nu se reda circulatia macar la Orizont este bataie de joc.

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc GGD

Anul acesta cred ca vom avea banuti. Este an electoral cu doua runde de alegeri :)

 


Re: Interstatia DT34-Parc icee

Pai parca existau niste finantari ?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc 133 313

In concluzie abia dupa ce ajunge Varvara la Romancierilor pleaca si Filofteia. Craciun fericit.  :roll:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc Utilizator anonim

GGD wrote:
Anul acesta cred ca vom avea banuti. Este an electoral cu doua runde de alegeri :)


Da, vom avea banuti de afise si spaga electorala ! E jale, iar presa se pare ca a cam uitat subiectul M5, Sova nici nu stie ce e ala metrou, puterea e ocupata sa se certe cu opozitia, altii stau si masoara cat se taie din peroane, in rest numai bine.
Din fonduri UE nu s-a decontat niciun cui pana acum, pentru ca ceva nu merge la noi, nu la constructor, nu la UE, unde nu merge ghiciti voi.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc 133 313

Asta este foarte intereant... pentru ca la MFP aparent sunt bani de dat pe masini noi...
Bine, cunoastem ca in anumite zone din presa se dau niste raportari de nu le-ar crede nici Ceausescu... dar ramane intrebarea de ce nu se cauta dreptatea in instanta. Stop joc, incasat ce s-a executat si pa.
Mai am o intrebare, daca se cunoaste si se poate da raspunsul... Parcul a intarziat in vederea unor modificari la structura care sa permita scoaterea TBM-urilor din cauza neplatiilor? La cum evolueaza lucrurile pare o varianta iminenta deschiderea statie cu statie (in decurs de n-spe ani) a racordului.

 


Re: Interstatia DT34-Parc icee

E pacat ca printre romanii nemernici se mai afla si oameni care chiar vor sa munceasca si sa realizeze ceva .  :(

 


Re: Interstatia DT34-Parc Robert24

Desi am mai spus asta o sa mai repet sper pentru ultima data.
UE nu asigura finantare in avans si nu plateste direct constructorul! Abia dupa ce constructorul preda lucrarea sau partea de lucrare prevazuta in respectivul proiect, in urma unei comisii de receptie in cadrul careia se regasesc si reprezentantii UE, vor livra banii catre beneficiar. Si asta daca totul e ok si nu se constat magarii...
Gasiti mult mai multe detalii pe site-ul Uniunii Europene (inclusiv in romana...)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc 133 313

Iar asta inseamna plata din buget si decontarea ulterioara. Nu cred ca va veni nici un constructor sa ne faca noua racorduri de metrou pana la nivel de tren pe sine in ideea ca il va plati statul... candva.
Da' cum bugetul e sarac...

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

Varvara se pregateste de un nou start...
:mrgreen:

 


Re: Interstatia DT34-Parc URANUS

Multumim pentru informatie. Sa vedem in cat timp rezolva si cu interstatia DT34 - Romancierilor. :)

 


Re: Interstatia DT34-Parc survola

Va fi tunelul cel mai lung de până acum?

 


Re: Interstatia DT34-Parc DocOctavius

Depinde, daca nu se opreste la Parc atunci devine al doilea tunel ca lungime din tot proiectul (in urma drumului filofteii pe aceleasi interstatii).
Daca luam in considerare doar interstatia DT34-Parc atunci este pe locul trei in randul tunelelor sapate pana acum pe M5.
Cel mai lung tunel M5 sapat pana in acest moment este al Varvarei intre academie si orizont.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc Utilizator anonim

Nu are cum sa opreasca la parc !

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421194 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use