Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2092 posts, 513165 views
 
Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 150
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Bogdan Ciorascu

Si 69/85 vor opri la Horei  :bere:

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București ByOnu

Propunerea ca troleibuzele sa opreasca in statia Horei apartine Asociatiei Metrou Usor si face parte dintr-un pachet mai larg trimis autoritatilor in ianuarie. Ne bucuram ca a fost implementata si aceasta propunere, printre altele. :)
horei.jpg (298.01 KB; downloaded 3177 times)

 


  • lykkelig.
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București lykkelig.

INFOSTB arată ca stația Horei sens Foișor  e înainte de rond .
ED33292A-BAC4-492B-A043-D5A1D3A3E712.jpeg (106.99 KB; downloaded 3061 times)

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București ByOnu

Poate confirma cineva situatia din teren?

La Horei mi s-ar parea normal sa fie fix in statia tramvaiului.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București cris_m

Sunt la comun, puteai sa verifici macar teoretic situatia ;)
Apropo, statia este inainte de rond si in Google Maps, dar streetview-ul din iunie 2022 arata ca e in rond. N-ar fi prima statie desenata incorect, in situatia asta sunt cel putin Tepes Voda (70 si 79 dinspre Basarabia) si Campia Libertatii (N109 pe ambele sensuri). Pentru ultima am facut reclamatie in primavara, am primit raspuns ca va fi modificata, dar nu s-a mai intamplat.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București subway guru

Chiar nu trece nimeni pe acolo sa-i traga o poza la zi?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Media

Am trecut luni seara pe acolo și am văzut hașurile de stați chiar în rond. Nu înainte, nu după.
Chiar m-am mirat ca scrie BUS și nu TRAM, ca mai apoi, marți sa se anunte ca se face stație si de troleibuz

Pe de alta partea, cel putin în Voluntari, în aplicație sunt stații care nu exista în realitate (ex: Stația Craiovei nr5 pe lina 473), exista în realitate (ex: stația imediat ce se intra pe Str Toma Caragiu din Bd Pipera pe linia 416) sau sunt la câțiva zeci de metri distanța (stația Avram Iancu pe Bd Eroilor în Voluntari, unde oprește 461, restul liniilor oprind inainte de intersecție)

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București TrainWrecker

Problema cu statiile amplasate gresit pe maps si/sau INFO TB nu e o raritate... ca exemplu pe traseul lui 5 statia Stefan Cel Mare (sens Baneasa) e amplasata cu 60m in spatele statiei in realitate si la Fabrica de glucoza tot spre Baneasa statia e locata pe maps unde era amplasata statia vechie inainte sa o refaca dupa intersectie deodata cu santierul de pe sosea.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București STB Spotting 21

ByOnu wrote here:
Poate confirma cineva situatia din teren?

La Horei mi s-ar parea normal sa fie fix in statia tramvaiului.

Confirm, am trecut de dimineata pe acolo si statia este comuna cu cea a tramvaiului pe ambele sensuri.

Atasez si o dovada:
20220921_073722.jpg (1.71 MB; downloaded 2944 times)

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București roby2334

Buna seara! Stiti cumva cand se vor monta validatoarele noi pe autobuzele Mercedes Citaro Euro 3? Deoarece domnul Crit a specificat ca se vor monta si pe acestea noile validatoare ( Sursa : https://economedia.ro/bucuresti-stb-va-i ... jx-RBxD8 )

Deja am vazut pe Euro 4 , V3A-93 , Ikarus si Citelis

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Gabi23

Se vor monta, dar prioritar au fost celelalte tipuri de vehicule.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Andrei98

La Citaro oricum sunt în pom cu instalarea acestor validatoare. Multe au doar suportul montat de câteva luni și la aglomerație lumea nici nu mai validează că nu are cum.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București cris_m

Problema este lipsa componentelor electronice pe piata, ca urmare a crizei microcipurilor... In acest caz, ar fi trebuit sa le puna doar cand aveau toate componentele.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Andrei98

Acea criză s-a mai redresat, la mine la serviciu cel puțin s-au reluat livrările normale.

 


Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 150
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use