Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateDiametrala Nord - Sud (Buzești - Berzei - Uranus)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2709 posts, 365029 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 188 189 190 191 192 193 194
 
 

📖 Pagination options
  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa ADY881

133 313 wrote:
Nu prea le stie asta, dar culmea ca pe la instante ii iese ce vrea.

Atunci sa te miri de ce zic USL-istii, ca justitia se afla in mainile lui Zeus marinarul? :lol:

 


Re: Stiri si articole din presa Costin

Va rog, fara politica pe forum.

 



Re: Stiri si articole din presa andrei11

Fac si eu o remarca, asa, de nebiciclist convins. Nu sunt oare niste standarde, ceva, care trebuie respectate ? Mai ales ca e vorba de o artera noua, deci nu de o adaptare la o situatie preexistenta.

 


Re: Stiri si articole din presa vancouver

Sunt primele piste de biclisti circulabile din Bucuresti, nu doar dungi trase pe trotuar. Abia de acum inainte se vor ajusta standardele si se va tine cont de problemele care apar in practica.

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

Ce standarde sa se ajusteze ?
Nu e mai simplu sa preiei deja un standard deja elaborat / gandit / trecut prin practica indelungata ? Poate altii s-au gandit la acest aspect de ceva decenii inaintea noastra.

 


Re: Stiri si articole din presa Sava_6115-6315

Totul  trebuie sa aibe un inceput. Am criticat si eu diverse legat de noile piste, dar, cu toate astea este un pas inainte.
Depasiri :lol:  chiar ma amuza. Pistele astea nu-s facute pentru sprinturi. Daca vreau  sa fac un sprint (40-45km/h viteza constanta) mai bine caut alt bulevard. Oricum sunt dese semafoarele si nu cred ca le-as prinde pe toate pe verde.
Bicla mea e inca in revizia de iarna si e facuta bucati. Cand o s-o aranjez o sa incerc noile piste si o sa vin cu detalii.

 


Go to page:  1  ... 188 189 190 191 192 193 194
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Diametrala Nord - Sud (Buzești - Berzei - Uranus)  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418808 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use