Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Reabilitare Pasaj Suprateran Băneasa

222 posts, 41030 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Costin

fbsoft wrote:
se opresc la capatul temporar, si unesc liniile si cam asta fu' modernizarea ?

Asta fu' modernizarea in banii si in proiectul asta. Barbu Vacarescu - alta data, in alt fel (posibil cu sens unic in tandem cu Calea Floreasca).

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa telvanni

Cum naiba se gasesc bani pentru REASFALTARE Barbu Vacarescu (in zona intersectiei cu Lacul Tei, acum 2 zile) si pentru refugiile statiilor de tramvaie nu se gasesc? Mama ei de treaba...

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa fbsoft

cos wrote:
fbsoft wrote:
se opresc la capatul temporar, si unesc liniile si cam asta fu' modernizarea ?

Asta fu' modernizarea in banii si in proiectul asta. Barbu Vacarescu - alta data, in alt fel (posibil cu sens unic in tandem cu Calea Floreasca).

Apoi si cu linia de tramvai proaspat refacuta ?!?!? ramane sa se degradeze in timp?!?! devine loc de parcare ?!?!?! ori baga tramvaiul ala sezonier pana la capatul proaspat refacut/regandit ?

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Costin

O vreme tramvaiul va circula pe linie noua si linie veche, pe traseul traditional. Apoi cand or sa inceapa lucrarile de modernizare pe Barbu Vacarescu... probabil va deveni parcare noua linie... dar mai e mult pana atunci. Nu se prefigureaza nimic in acest sens.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa fbsoft

Mai nu ca vreau sa fiu rau ori sa am ceva cu al nostru doftor... Dar mie toate aceste lucrari mi se par facute pe jumatate sau nici macar jumatate... Cum e si diametrala N-S care trebuia sa fie gata acu cat timp? Ma rog e off-topic deci nu aci trebe raspuns, dar e vorba de idee... Practic a refacut linia de tramvai care chiar trebuia... Asfaltul si intersectia de la Baneasa care trebuiau si ele si impreuna cu podul si se orpeste aici ? Macar de continua pana la pod la pipera... Asa pana se termina cu totul... Partea reabilitata va trebui reabilitata nu?

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa andrei11

Scuze, n-am mai dat cu lunile pe acolo, da cu capu'. Cu capu' ( intorsu' ) de la fostul aeroport Baneasa au rezolvat ? Si cu parcarea aceea desteapta etajata ?

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa mihai_atanasiu

acolo e moarta in cotet de mult.
Eu trec saptaminal pe Aerogarii si de vreo luna si jumatate nu prea am vazut modificari in peisaj.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Adrian Rosca

Eu trec in fiecare zi pe acolo. De cateva zile au disparut cu totul muncitorii si utilajele din zona podului, asa ca cel putin momentan se pare ca lucrarea e lasata balta.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa fbsoft

Adrian Rosca wrote:
Eu trec in fiecare zi pe acolo. De cateva zile au disparut cu totul muncitorii si utilajele din zona podului, asa ca cel putin momentan se pare ca lucrarea e lasata balta.

Se duc la referendum se pare :)). Ca sa voteze ii trimite acasa si ii lasa liberi 2-3 zile sa aiba forte suficiente sa vina la vot poate ... Pacat incepuse foarte vanjos lucrarea, insa se innecara ca tiganu la mal...

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Costin

Poate sunt optimist, dar cred ca amorteala actuala de pe santierele bucurestene este, de fapt, asteptarea rectificarii bugetare. Dupa asta vom vedea, in functie de banii alocati, cu cat talent or sa se miste.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa bekxy

Da' ştiu că se trage tare sub mandatul lui Oprescu, nu glumă!
Vă mai amintiţi şantierele "lui Videanu" de pe Colentina, Moşilor, Iancu de Hunedoara, Ştefan cel Mare, Viitorului şi Tunari? Atunci ziceam că o freacă, acum aş zice că au fost... laser!

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Adrian Rosca

Wow, azi dimineata am avut surpriza sa vad la pasajul Baneasa o adevarata desfasurare de forte (evident pastrand proportiile). Sper ca e de data asta de vorba de "asaltul" final. Ce s-o fi intamplat, s-a votat rectificarea bugetara?

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa survola

Au avut vacanţă o lună, dacă nu mai mult.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa lecter

Dar cu scapatul de la azil din capatul liniei la Baneasa cum ramane? Am inteles ca si-a extins niste sandramale inclusiv peste linii si ca de fapt ar trebui expropriat pentru acel Park & Ride. Sa inteleg ca nu vor da drumul la 5 pana cand se vor intampla toate astea?

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2294 forum members have written 421795 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use