Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST)

815 posts, 312098 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Au inceput asfaltarile la giratoriul Dragomiresti si la giratoriul Chitila se lucreaza pe celalalt sens.
DSC04634.JPG (416.49 KB; downloaded 4208 times)
DSC04635.JPG (393.13 KB; downloaded 4204 times)
DSC04637.JPG (311.79 KB; downloaded 4205 times)
DSC04638.JPG (360.52 KB; downloaded 4206 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) gavid62

Se pare ca in week end sunt sanse sa se finalizeze coborarea de la pasaj Chitila spre giratoriul de la str Cartierului (asa sper eu). S-a lucrat zilnic, din ce am vazut, la conducta de la Autoklas dar nu stiu daca s-a finalizat. S-a mai lucrat dar nu prea hotarat si la giratoriul de la Petrom unde se pare ca trebuie trase si niste conducte. Inexplicabil ce se petrece dupa Petrom in zona Tehnologica...  unde se afla acea vana sau ce-o fi ea de gaz metan (galbena). Mai degraba nu se petrece caci acolo nu se misca nimic. Dupa Tehnologica spre Dragomiresti am constatat ca s-a asfaltat traversarea acelei conducte (cred ca tot gaz metan). Nu stiu daca au pus toate straturile de asfalt. Cert e ca se poate trece pe acolo caci "bravii/descurcaretii" nostrii soferi  sunteaza coada prin  giratoriul Dragomiresti si apoi  pe nou construita portiune cu iesire direct la Tehnologica. La giratoriul Dragomiresti se lucreaza (anemic) la borduri si la rigola pantei dinspre Chitila. Nu e clar cum se va racorda giratoriul cu DJ 601A (care intra/iese) in Dragomiresti. Acolo e o diferenta semnificativa de nivel. Spre A1 nu am fost. Sper ca s-a mai miscat ceva. Din configuratia actuala as indrazni sa trag concluzia ca nu vom avea semafoare in nodul de la Dragomiresti. Din pacate iata ca vremea a inceput sa se strice (oarecum normal ca e toamna!!)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

gavid62 wrote:
la conducta de la Autoklas dar nu stiu daca s-a finalizat.

Nu inca, de dimineata isi facea de lucru un buldo pe acolo.

gavid62 wrote:
Dupa Tehnologica spre Dragomiresti am constatat ca s-a asfaltat traversarea acelei conducte (cred ca tot gaz metan). Nu stiu daca au pus toate straturile de asfalt.

Nu, nu sunt toate straturile.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

25 Sept


Incepem de pe pod la Chitila. Avem asfalt proaspat.


20160925 dncb


20160925 dncb


20160925 dncb
(da am 3 roti desumflate la masina!)

Si lucrarile de pe partea cealalta. Avem ceva borduri.


20160925 dncb


20160925 dncb

Giratoriu din fuga. E gata doar jumatate, dar n-am prins cadrul cum trebuie.


20160925 dncb

Intreruperea de la Mercedes


20160925 dncb

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Tevile de la Petrom. Au fost sudate. :)  Giratoriul incepe sa capete forma.


20160925 dncb


20160925 dncb
Vedere de la iesirea din Petrom


20160925 dncb
Imediat dupa exproprieri intarziate sau demolari:


20160925 dncb


20160925 dncb
Conducta la locul ei. Nici o buruiana deranjata.


20160925 dncb

Prima veste buna. Intrerupera de la Meva terminata. E ultima poza de aici. N-o sa mai intru pana acolo de acum in colo.


20160925 dncb

Giratoriul de la Dragomiresti: fix la fel.


20160925 dncb


20160925 dncb

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Si la final bombele: Duminica la pranz era forfoteala mare la Dragomiresti



20160925 dncb


20160925 dncb



20160925 dncb

Porsche Bucuresti Nord


20160925 dncb


20160925 dncb


La Renault pare ca nu au mai avansat:


20160925 dncb


20160925 dncb


20160925 dncb

Sapaturile dupa gaze continua spre A1. Pomii din mijlocul centurii la locul lor.


20160925 dncb


20160925 dncb

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

^O singura observatie am: la Meva asfaltarea intreruperii nu e finalizata, mai au ceva asfalt de pus la racordul cu asfaltul vechi, in locul opus punctului din care ai pozat.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Corect @Adrian Rosca. E la nivel de pietris sau doar un strat de asfact lipsa?
Sunt multe puncte in care sunt "praguri" de asfalt. Am vrut sa spun ca n-am sa mai ocolesc sa le fotografiez.

Ce nu e prins in poze:
- pe unele portiuni sunt marcaje cu galben, pe altele cu alb; semne pe asfalt gen km x, nu marcaje rutiere.
- la Dragomiresti erau multi oameni si in groapa, nu doar cei care se vad in poze. M-am oprit sa ii intreb daca vine Homor de sunt atat de multi. Mi-au zambit. Nu vine nimeni, dar muncesc si Duminica, mai ales ca trebuie sa fie tot timpul cineva sa direjeze circulatia. Doar muncitorii erau deschisi si vorbeasca, daca prindeam un inginer cu chef de vorba il intrebam care este problema cu teava de gaze de la Tehnologica de nu se apuca de lucru acolo deloc. Zidurile par sa cada si in zona aceea. Mai este totusi un colt de hala care pare pe traseu.

Sunt progrese. Sper sa refaca si alfaltul pe podul vechi de la Chitila daca tot il tin inchis, acum pana nu se strica vremea. Altfel n-ar mai avea de lucru pe vechiul traseu, iar traficul ar putea reveni la normal.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

In completare
La Industriilor a fost o turnare in groapa din ultimul reportaj, de asemenea a mai aparut o groapa pe ce pare sa fie traseul strapungerii.
Rolul devierii de la apeduct a fost ca sa descopere si ultimul pilot turnat si sa se toarne culeea pana la acesta.
Pregatiri de trotuar la Dragomiresti.
Unde va veni giratoriul Petrom si tevile.
DSC04687.JPG (425.11 KB; downloaded 3475 times)
DSC04685.JPG (455.63 KB; downloaded 3477 times)
DSC04686.JPG (408.13 KB; downloaded 3477 times)
DSC04683.JPG (420.48 KB; downloaded 3477 times)
DSC04688.JPG (387.57 KB; downloaded 3476 times)
DSC04689.JPG (362.39 KB; downloaded 3477 times)
DSC04690.JPG (510.99 KB; downloaded 3476 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

panzer01 wrote:
Corect @Adrian Rosca. E la nivel de pietris sau doar un strat de asfact lipsa?


E un strat de asfalt deja asternut, dar mai trebuie inca unul sau chiar doua.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Daca e deja asfalt o sa completeze ei. Asa au lucrat si pe Pipera, au turnat bucatica cu bucatica. Nu prea tin sa toarne totul odata. Poate sa faca asta la stratul de uzura.

@Shoppy, ar trebui sa ne organizam mai bine sa mergem pe rand! :bere:

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Da, dar nu vreau sa incurc lumea, daca pot sa merg eu merg ca ma si plimb cu bicicleta si nu ma deranejaza ca mai pun si alti poze.
Pot sa anunt cand sigur nu ma duc pentru ca eu oricum ar trebui sa fiu in Bucuresti doar 2 weekend-uri pe luna, weekendul urmator sigur nu ma duc.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

De azi. Traseu Chitila pana la rond la Rompetrol. Nu am mers mai departe.

Pod Chitila, avem asfalt pe rampa si s-a deschis circulatia:



Lucrari si pe dreapta. Nu stiu la ce lucreaza, sunt tevi rosii care ies din pamant. Par electrice.



Alveola imediat dupa rondul de la cartierului:




Mercedes:




Petrom:







Din fuga, asfaltul de la Meva. N-am mai ocolit sa vad daca au terminat sau nu.


 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Rondul de la Dragomiresti:



Si sapaturile de care pomenea Adrian Rosca:




Rampa pod Dragomiresti:








 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422412 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use