Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD)

277 posts, 94948 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) mindmasster

Edit later: Se pare ca s-a mutat coada pe directia Tunari-Mogosoaia.  S-a eliberat cat de cat si sensul giratoriu de la Mogosoaia.

E multa lume ametita, e prima zi, speram sa se fluitizeze traficul in zilele urmatoare si asteptam deschiderea la 2 benzi /sens de la DN7 - DJ601A .
Capture.JPG (62.52 KB; downloaded 6710 times)

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) misterr

Au făcut-o praf! E coadă la giratoriul de la Lukoil (cînd vii dinspre Tunari) cît cuprinde (~1km).
Nu se mai circulă pe Centură pe sub podul DN1 decît pe benzile laterale.
Deci ca să vin de la serviciu acasă astăzi, cu stat la coadă la giratorii și dus-întors spre Chitila (ca să fac stînga spre București), am făcut 15min în plus. Și asta va fi în fiecare zi de acum încolo!
{Bip}...-{Bip}-{Bip} {Bip}... (ca să folosesc transcrierea recomandată de #andrei11).

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) survola

La ora asta tot orașul e "pe roșu".
De fapt, de la alegeri e roșu, așa că nimic nu mă mai miră.  :oops:

 


  • ps4
  • Posted:
  •  

Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) ps4

Confirm noul ambuteiajul de la LUKOIL. Ieri la 15,30 sensul Tunari - Mogoșoaia sufocat in giratoriu de contrasensul care întoarce spre Mogoșoaia și de strada Gării Otopeni. Eram doar vreo 5 mașini pe Gării, iar Mogoșoaia - Tunari nu foarte aglomerat. În condiții de aglomerare giratoriul asta riscă să paralizeze o bună parte din Centura de Nord. Soluția aleasă este o mizerie!

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Ca sa intrii in Bucuresti la giratoriul Gara Otopeni nu mai urci pe hobanat ci o iei pe langa el(pe traseul vechi, prin fata pe la Automobile Bavaria), mergi tot inainte si treci pe sub pasajul cu DN1, apoi faci dreapta pe langa pasaj, mergi spre Otopeni si faci din nou dreapta ca sa intrii pe DN1 in directia Bucuresti.

Trebuiau sa explice cumva incompetentii.

https://www.google.ro/maps/dir/44.53813...,16z?hl=en

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) mindmasster

Am trecut astazi pe la 9:20 . Sensul Mogosoaia- Tunari 0 coada. Pe celalat sens era coada destul de mare.

 


  • ps4
  • Posted:
  •  

Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) ps4

Pentru București, dreapta de pe Gării Otopeni, pe sub podul DN1, merita delimitată o banda directa (luat puțin din curtea care e la drum) să nu mai încurce sensul giratoriul de la Lukoil. Fără să ne dăm seama, mizeria asta de giratoriul devine una dintre cele mai importante intersecții (dacă nu cea mai importanta) de pe Centură!

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) PinkyHog

danutzu_2910 wrote:
Pai urmeaza etapa a doua a modificarii conform planurilor...
Dar nu stiu ce mai asteapta...


S-a rezolvat!
Am schitat pe capturile GM configuratia aproximativa a situatiei de sub pod (DNCB x DN1).

dncb x dn1.jpg (835.21 KB; downloaded 5879 times)

dncb x dn1 2.jpg (828.48 KB; downloaded 5879 times)

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) TibiV

https://www.facebook.com/cnadnr/posts/1944191335840936

Lucrări de montare gard antifonic pe Centura București km 1+500 și reparare parapet pe A3 executate de DRDP București.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Da, adica hobanatul Otopeni, azi se facea pe sensul spre Pipera, blocajul pe CB cred ca era pana la Mogosoaia.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) Chev Celios

Se reface stratul de uzura intre Tunari si Otopeni. Momentan este razuit stratul de uzura pe portiunea dintre Tunari si pana la prima alveola din padure.

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421740 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use