Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2305 posts, 490951 views
 
Go to page:  1  ... 142 143 144 145 146 147 148  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

@Puss in Boots, colegul @Metamorph a explicat <perfect> situatia si ii multumesc pentru asta.

Avem si un caz recent in care Economica a preluat ceea ce a scris un user de pe forum cu titlul de "Asociatia MU ...". A trebuit sa venim catre ei cu precizarea ca este demersul privat al unui utilizator, pozitiile Asociatiei fiind <doar> cele asumate prin documentele emise de noi, postarile de pe pagina oficiala de Facebook si contul oficial @Asociația Metrou Ușor. In rest, chiar si ceea ce scriu eu sau oricare alt coleg din ONG sau nu, nu reprezinta un pdv al Asociatiei.

https://www.economica.net/autobuze-merce ... 223.html

De aici si precizarile din articol.

Este o munca in plus care poate aduce si periclitarea imaginii fix degeaba.

In concluzie, strict personal, nu o vad ca o problema daca se discuta zvonuri, dar trebuie clar precizate 1. faptul ca este un zvon si 2. sursa zvonului.

A spune ca:

Tot ce stiu e ca 8 si 43 dispar 100% ...


nu este ok. A vorbit cu primarul? Cu directorul STB? De unde stie sigur? Trebuie scris astfel incat sa fie clar ca este ori o parere, ori o informatie primita de la un vatman, chiar si un simplu "Ma astept ca / cred ca 8 si 43 sa dispara ..." ar fi corect.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Sau mai direct:
Prin targ umbla vorba, se zvoneste, se aude ca…

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administrația TPB

Am citit mesajele voastre și vreau să menționez că nu am avut niciodată intenții rele și nu am nici în prezent. De asemenea, nu vreau să stric imaginea nimănui sau a Asociației.
Am scris respectivul mesaj pentru că am aflat de la un angajat al STB că cele 2 linii vor fi desființate.

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Forumul nostru este intens urmarit de mass-media asa ca mai multa atentie la ce difuzam in spatiul public nu strica!
:bere:

 


Re: Dialog cu administrația shoppy

La un depou STB azi vine o informare ca saptamana viitoare se face nustiuce, maine vine alta ca nu se mai face.
Si mai sunt si angajati care deliberat imprastie zvonuri dand ca sigur ca o sa se intemple ce isi doresc ei sa se intample sau cu scopul sa se razbune sau sa submineze pe cine au ei raca pe acolo, de aceea este foarte important sa specifici ca este un zvon.

 


Re: Dialog cu administrația andreiiul

Rog un administrator sa-mi mute mesajul postat aici https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?t ... ageNum=1 in topicul aferent substatiilor STB.
Multumesc.

 


Re: Dialog cu administrația Gabi23

Rezolvat!  :yes:

 


Re: Dialog cu administrația joker

Salut , o mica corectare la turatia de la Autobaza Alexandria , suntem in Octombrie nu Iulie(mi am dat seama ca a fost scris iulie din graba,dar am zis sa anunt ca sa nu se faca confuzie).

 



Re: Dialog cu administrația joker

Salut,se poate modifica ca mesajul meu de pe Autobaza Alexandria sa nu mai fie in quote? Acum am observat si eu greseala. Este mesajul "O mica mentiune legat de 221, la schimbul 2 ramane cu un singur tur"

 



Re: Dialog cu administrația joker

Legat de acelasi mesaj,am observat acum abia,ca nu am specificat ca este un tur la schimbul 2 in weekend,se poate modifica mesajul si sa fie mesajul : "O mica mentiune legat de 221, la schimbul 2 ramane cu un singur tur in weekend"

 



Re: Dialog cu administrația joker

Mersi Andrei.

 


Go to page:  1  ... 142 143 144 145 146 147 148  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430476 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use