Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 440573 views
 
Go to page:  1  ... 101 102 103 104 105 106 107  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația survola

Nu cred că s-au înmulțit atât de mult accesările, probabil e o problemă de server. Efectiv la fiecare click îmi apare mesajul de resurse limitate.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

9 din 10 accesări sunt cu resurse limitate. E deja frustant ! :twisted:

 


Re: Dialog cu administrația Cristi N

Nu stiu ce s-a intamplat intre timp dar acum la mine merge perfect.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Nu este o problema de server, fix asta s-a intamplat, s-au inmultit accesarile...

 


Re: Dialog cu administrația orex

Costin, in ultimele 2 zile, mai, mai ca-ti vine sa-ti iei campii ori de cate ori postezi, lecturezi, muti intre topicuri! Chiar nu-i nicio solutie fezabila, fie ea si temporara, pentru evitarea, sau cel putin pentru limitarea, situatiilor astora, ca nu s-a intrat in ”telemunca” doar de saptamana asta?!
PS
Cat sa mai reziste si sarmana tasta ”F5”?  :lol:  :lol:  :lol:
Poate rezolvi si cu indicatorul TAU de conectare, selectand ”NU”! ;)

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Singura solutie este rescrierea platformei si mutarea in cloud, care va mai dura cateva luni.

 


Re: Dialog cu administrația Dragos31

In aceasta seara am postat un mesaj aici - viewtopic.php?f=12&t=4722&start=406. Acum vad ca a ''disparut''.

Ce punct din regulament incalca?

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

1) Mesajul NU a dispărut, dar NU mai e vizibil.
2) Eu l-am făcut << invizibil >>.
3) Dacă nu publicai și poza îți lăsam informația.
4) N-ai încălcat niciun punct din regulament, ai încălcat o recomandare. Aceasta :
Costin wrote:
Avand in vedere recomandarile autoritatilor de a evita iesirile din casa care nu sunt strict necesare, Asociatia si echipa administrativa descurajeaza categoric iesitul din casa cu scopul explicit de a crea materiale pentru forum... Multumim pentru intelegere! Stati acasa!

5) Dacă declari public, aici , că renunți în această perioadă la poze fără valoare deosebită îți fac vizibil textul fără poză.

 


Re: Dialog cu administrația Dragos31

Personal am limitat la maxim ieșirile din casă în această perioadă. Nici azi nu am iesit special pentru a imortaliza respectivul autobuz - am mers la magazinul Kaufland care era vizibil (și) în fotografie. La întoarcere am dat întâmplător peste 3 autobuze în terminalul de la Păcii (printre acestea era, bineînțeles, și 4940) pe care le-am fotografiat - deci recomandarea de care ai menționat a fost respectată.

Mai bine rămâne "ascuns" mesajul - în fond informația oferită era doar o recapitulare/centralizare în același mesaj a celor relatate mai sus de către @CiprianTRB și @V2A, fotografia fiind "centrul de interes" al postarii.

La poze fără valoare deosebita am renuntat deja de mai multe zile (de peste o saptamana) - așa că nu mai am ce să "declar" :bere:

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

În regulă.

 


Re: Dialog cu administrația PaulIP

Cumva faptul ca multe poze (chiar recente, din ianuarie-februarie) nu se vad are legatura cu lucrarile in desfasurare sau cu suprasolicitarea serverului? Nu imi surade ideea sa fac backup ca nebunul la poze si texte...

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Și eu întâmpin aceleași dificultăți, multe poze recente NU se văd. Plus << Eroarea >> aceea generală ce apare destul de des.
4-12-2020 1-49-31 AM.jpg (13.12 KB; downloaded 1471 times)
4-12-2020 1-52-43 AM.jpg (32.6 KB; downloaded 1457 times)

 


Re: Dialog cu administrația WT_fan06

Şi eu întâmpin aceleaşi erori. Când intru pe o pagină ba îmi apare eroarea clasică, ba mi se încarcă eronat pagina (glitch de aşezare în pagină), ba se încarcă doar cu 1 din 3-4 poze. Dacă vreau să dau refresh ca să încarce toate poze, sunt mai mari şansele să apară erori, sau să mi se încarce alte câteva poze decât cele de dinainte, însă tot nu le pot vedea pe toate.

De precizat este că pozele puse via alte site-uri (flickr, etc.) nu au probleme.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Toate fisierele exista si sunt in siguranta. Ele nu au nici o legatura cu serverul suprasolicitat, ci sunt deja "in cloud". Atunci cand o imagine nu e afisata, procesul de afisare a primit eroarea 503, nu direct clientul (adica... tu).

 


Go to page:  1  ... 101 102 103 104 105 106 107  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use