MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Repartizarea trenurilor de metrou

99 posts, 54522 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea trenurilor de metrou mindmasster

Celestin Draganescu wrote:
Utilizator anonim wrote:
Astazi pe M3 doar vreo 3 IVA, restul BM spre "bucuria" fluxului de cersetori si colindatori de pe traseu.


Si spre disperarea celor care probabil asteptau peste 8 minute pe M1.


12 minute am asteptat azi la Grozavesti la ora 14.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Dr2005

Åži toate astea pentru că Metrorex se încăpăţânează să nu scoată IVA la traseu...  :x Asta deÅŸi se ÅŸtie clar că sunt mari probleme cu Bombardierele pe M3 (au obiceiul să rămână pe zona neutră la Grigorescu 2 ÅŸi Anghel Saligny).

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou Dominatrix

Dar chiar daca ar vrea sa scoata mai multe trenuri IVA in traseu, exista personal disponibil sa le conduca?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Dr2005

Având în vedere că s-a  trecut la conducere simplificată pe M1 acum câteva luni, mă gândesc că nu au fost atât de proÅŸti să dea afară vreo 60 de oameni. Nu mai zic că Metrorex, deÅŸi e societate de stat (deci, teoretic, are toate posturile blocate) făcea angajări de mecanici anul trecut.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

Incepand cu 1 si 15 iunie cand se trece la programul de vara pe M3 vor circula in general trenuri BM, pe perioada verii vor ramane active doar 8 trenuri IVA pentru M3/4.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou sab

Pacat, asta inseamna intervale mai mari. Nu sunt un fan infocat al ramelor IVA, dar nu pot sa nu constat ca atunci cand in Militari peronul este plin si intervalul de la trenul anterior trece binisor de 8 min (uneori depasind 10min dimineata la ore de varf) ghici ce vine ? Un BM..

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

De aproximativ 2 saptamani pe M3 majoritatea trenurilor sunt BM datorita trecerii la programul de vara pe toate magistralele.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou V2A

Mai nou,naveta Republica-Pantelimon se face cu IVA de 2 rame(luate de pe M4).Azi,de exemplu,era trenul  086-075.

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou Axel

1.11.2011.

Am calatorit cu Rama Astra-Iva formata din 3 cupluri pe M4:006+058+004 . :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=nGUyTs9w_mA&feature=feedu

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou Chev Celios

V2A wrote:
Mai nou,naveta Republica-Pantelimon se face cu IVA de 2 rame(luate de pe M4).Azi,de exemplu,era trenul  086-075.


Azi erau pe M4.

Axel mai era vro doua rame formate din 3 cupluri. Cel putin azi.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

In schimb pe M3 cel putin la prima vedere numai BM, am mers cu 2123 de la Politehnica la Gorjului in seara asta si pe sensul celalalt au mai trecut doua.  :P Totusi sunt sigur ca nu erau foarte multe, nu avem noi norocul sa scapam de IVA inainte de venirea noilor trenuri...

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou Chev Celios

Eu azi am vazut numai IVA.De la Grigorescu pana la Timpuri Noi  numai IVA erau.

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou ByOnu

Utilizator anonim wrote:
In schimb pe M3 cel putin la prima vedere numai BM, am mers cu 2123 de la Politehnica la Gorjului in seara asta si pe sensul celalalt au mai trecut doua.  :P Totusi sunt sigur ca nu erau foarte multe, nu avem noi norocul sa scapam de IVA inainte de venirea noilor trenuri...


Noi adica tu si aparatul tau foto? :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

Noi adica, calatorii de pe M3. Mai nou nici nu prea mai spala taraboantele alea, cel putin acum o saptamana erau vreo doua cu geamuri prafuite de puteai desena pe ele  :lol:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421301 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use