Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

Topic: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor

15 posts, 5649 views

Poll: Ce ati vrea in cadrul portalului/forumului pentru a creste calitatea acestuia ?

The poll was closed:
1. Mai multe stiri din domeniul infrastructurii 14 votes (43.75%)
2. Mai multe stiri din domeniul vehiculelor si materialului rulant 9 votes (28.13%)
3. Mai multe poze 2 votes (6.25%)
4. Mai putine poze 0 votes (0%)
5. O galerie foto 1 vote (3.13%)
6. Subiecte si discutii cu structura interactiva, nu subiectiva 1 vote (3.13%)
7. Informatii din toata tara 5 votes (15.63%)

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
  • Author: Marian Andrei
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor Marian Andrei

Avand in vedere ca au trecut mai bine de 3 ani de la infiintarea forumului si aproape 7 ani de la primul portal metrouusor realizez un sondaj pentru imbunatatirea portalului si a forumului in viitorul apropiat, pentru ca ideile vin doar cu ajutorul publicului. Pentru ca daca la inceputuri vizitele erau doar din partea unui cerc destul de restrans de prieteni si pasionati acum au venit multi oameni noi iar vizitele sunt aduse de mult mai multe categorii de oameni.
Prin urmare pe langa sondaj mai include si o serie de intrebari legate de calitatea forumului si a continutului. Nu este obligatorie completarea acestui sondaj sau a tuturor intrebarilor, dar cu atat mai mult cu atat mai bine pentru viitor. Sondajul tine pana weekendul urmator.

Sunteti multumiti de volumul de informatii aduse pe forum ?
Sunteti multumiti de volumul de pozele aduse pe forum ?
Sunteti multumiti de volumul de structura forumului ?
Sunteti multumiti de volumul de numarul de stiri aparute in portal zilnic ?
Sunteti multumiti de volumul de modul general de administrare a forumului ?
Sunteti multumiti de volumul de calitatea vitezei accesare a forumului si up-time ?
Sunteti multumiti de volumul de modul cum sunteti tratat de administratori, moderatori si colegi de forum ?

• Author: bercenicity
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor bercenicity

Volumul de informatii aduse pe forum: f. multumit; dar nemultumit de cei care fac pe misteriosii si asteapta sa scoatem cu clestele informatii de la ei...

Volumul de poze: prea multe care nu aduc nimic nou. "Mercedes Citaro day-by-day" WTF? Sute de poze cu aceleasi autobuze... Sunt doar doua modele, ma rog, trei daca luam 45xx-urile separat, plus cele cu AC special + 4100; ar mai fi si cele colantate; aproximativ la fel si la topicul "V3A-93". Daca se vrea galerie de poze ar fi o idee buna ceva gen saiturile cu poze ale lui setefepe; si asa majoritatea au compozitia corespunzatoare  :mrgreen:

Volumul de structura forumului: la "Linia 41 Metrou Usor" sunt multe poze doar cu tramvaiul; fiind topic in subforumul "Prezentarea retelei de tramvai din Bucuresti" m-as fi asteptat ca accentul sa fie pe infrastructura  :cry:

Volumul de modul general de administrare a forumului: propun suspendarea celor care folosesc "calitativ" in sensul de "de calitate" pentru cel putin trei zile...  :twisted:

Volumul de calitatea vitezei accesare a forumului si up-time: 99% multumit :)

• Author: iliutu
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor iliutu

Este posibil sa redefinesti acest sondaj si sa permiti mai multe raspunsuri ?

• Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor Marian Andrei

Nu, dar se pot completa in mesaj suplimentar propuneri.

• Author: Albert Florescu
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

• Author: SPA29
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor SPA29

bercenicity wrote:
Volumul de poze: prea multe care nu aduc nimic nou. "Mercedes Citaro day-by-day" WTF? Sute de poze cu aceleasi autobuze... Sunt doar doua modele, ma rog, trei daca luam 45xx-urile separat, plus cele cu AC special + 4100; ar mai fi si cele colantate; aproximativ la fel si la topicul "V3A-93".

Total de acord cu bercenicity.

• Membru Gold
  • Posted:
  •  

La autobuze am facut special topicul ala pentru a se pune poze, sa fie toate intr-un loc, in functie de ce se va mai spune pe aici voi lua in calcul sa fac si la troleibuze si tramvaie cate 1-2 topice pentru specificul de poze, iar topicele sa ramana pentru informatii tehnice si alte noutati. Vreau ca forumul sa fie "friendly" si cu cei care fac doar poze.

P.S. La ora actuala realizarea unei galerii foto nu este luata deloc in calcul, cea veche a fost inchisa dupa ce in 6 luni nu aduna mai mult de 10-20 unici pe zi.

• Author: SPA29
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor SPA29

De acord si cu tine, dar daca tot se pune accent pe cantitate, nu ar strica si niste calitate. Sunt niste useri care realizeaza poze superbe, dar posteaza rar. Ar fi multe de discutat, dar nu sunt eu cel mai in masura sa dau sfaturi :D .

Intre timp, as dori sa repun pozele la topic-ul din Brasov, cand o sa am ceva mai mult timp liber, cele pierdute cand s-a facut mutarea, daca crede cineva ca isi mai au rostul. Arata urat acum sutele mele de mesaje goale... Iar daca nu, se pot sterge :) . Nu este nicio problema.

• Membru Gold
  • Posted:
  •  

SPA29 wrote:
Intre timp, as dori sa repun pozele la topic-ul din Brasov, cand o sa am ceva mai mult timp liber, cele pierdute cand s-a facut mutarea, daca crede cineva ca isi mai au rostul. Arata urat acum sutele mele de mesaje goale... Iar daca nu, se pot sterge :) . Nu este nicio problema.

Da, le poti repune fara probleme.  ;)

• Author: marian
  • Registered member
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor marian

Eu unul sint multumit de forum in general, singura rugaminte ar fi, bineinteles daca se poate, sa mai aduci stiri cum era obiceiul, din URAC macar o data pe luna, probabil ar merge chiar un topic special, gen noutati din URAC. In rest, cred cu tarie ca este cel mai bun forum de transport din Romania, pentru care meritati felicitari.

• Membru Gold
  • Posted:
  •  

Din URAC aduc stiri dar mai rar, cat nu prea se lucreaza la urmatoarele LFuri nu prea ma duc sa vad cum taie table de pe V3Auri jefuite  :lol:
Inafara de asta ne straduim sa aducem informatii cat mai multe si diversificate. Multumesc pentru feedback.

• Author: Onofrei Sergiu-Gabriel
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor Onofrei Sergiu-Gabriel

Iata si raspunsurile mele la sondaj:

Sunteti multumiti de volumul de informatii aduse pe forum ?    Raspuns: Da!
Sunteti multumiti de volumul de pozele aduse pe forum ?      Raspuns: Foarte
Sunteti multumiti de volumul de structura forumului ?          Raspuns: Da!
Sunteti multumiti de volumul de numarul de stiri aparute in portal zilnic ?       Raspuns: Da!
Sunteti multumiti de volumul de modul general de administrare a forumului ?   Raspuns: Da!
Sunteti multumiti de volumul de calitatea vitezei accesare a forumului si up-time ?      Raspuns: Da!
Sunteti multumiti de volumul de modul cum sunteti tratat de administratori, moderatori si colegi de forum ?     Raspuns:  Foarte multumit!!

• Membru Gold
  • Posted:
  •  

Urmare a celor scrise aici, a sondajului dar si a ceea ce am vorbit personal cu mai multi colegi de forum ajung la concluzia structura si viziunea actuala a forumului este buna si corespunde cererii publicului.
La capitolul poze, intr-adevar sunt topice, in special la Bucuresti unde apar foarte multe poze, in general din genul de spotting, voi lua masuri pentru ca acestea sa nu ii mai incomodeze pe cei care vor sa vada doar informatii, astfel voi realiza mai multe topice de genul celui cu Mercedes Citaro "day by day", ramane sa stabilesc forma finala.

De asemenea la capitolul informatii, voi continua tendinta generala care merge catre infrastructura si dezvoltare.

Informatiile din toata tara vin, dar necesita destul de mult timp si vreme buna, pe ploaie, canicula sau zapezi prea mari nu este vreme de mers prin tara.

• Author: Aron
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: SONDAJ: Calitatea forumului si portalului MetrouUsor Aron

doar ca idee zic si eu urmatoarea chestie: Mie unu mi se pare foarte misto o chestie care se gaseste pe transphoto.ru. Bineinteles site-ul e structurat altfel sunt alte programe care-l sustin dar ideea e urmatoare. La fiecare poza upload-ata pe site, user-ul are optiunea de a pune si locul unde a fost facuta poza pe harta. Ca sa intelegi mai bine ce am vrut sa spun pun mai jos 2 poze:

untitled.JPG (128.92 KB; downloaded 3047 times)

untitled1.JPG (127.31 KB; downloaded 3047 times)

Si dupa cum observati puteti sa accesati si poze facuti de alti useri si sa va plimbati de-a lungul hartii sa vedeti ce poze s-au facut.

Si ca sa fiu si on topic... Nu am de ce sa ma plang...totul este bine pus la punct deocamdata. Felicitari!

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since , our 1725 forum members have written 337621 posts in 4025 topics and 417 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”

Terms Of Use