MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3290 posts, 472346 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 235

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ăla este proiectul construit pe un deficit ESA de 2,95% din PIB.
Stai să vezi în Parlament, mai aduc ăia 50 de amendamente pe biserici şi gata metroul.... :(

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Ptiu, ptiu, ptiu, scuipa-n san, piei drace!...manca-i-ar gaia...
:lol:

Vedem noi săptămâna viitoare....

Punem de un lobby ceva? Ca prevederea buna fereste de primejdia rea!
Eu am fo' trei-patru dipotati 'de vaza' pe lista de email...voi cati aveti?
Traim in Romania si asta nu ne ocupa doar tot timpul, ci toata viata...

Crezi, nu crezi, dar am şi eu câţiva...
Nu pe lista de email, pe lista de mobil...
Mi-e silă de ei.
Spun o chestie până intră în... ce au ei, BNP, BExN, sau alte denumiri Science-Fiction, în funcție de partid...
Şi spun pe dos când ies de acolo.
Bleah...
Politica dâmbovițeană...

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

TibiV wrote:
Stai să vezi în Parlament, mai aduc ăia 50 de amendamente pe biserici şi gata metroul.... :(

Nu cred ca se vor lua bani de la metrou. Oricum, la MT e boierie cu fondurile de investitii... Sa vezi ce e la Mediu, jale mare de tot, vezi ultimul meu post de pe SSC: http://www.skyscrapercity.com/showthrea...54&page=16
Acolo ar trebui niste amendamente in parlament, nu se poate lasa asa.

Adrian, tu esti expertul nostru la 'bugete', despre ceferticatele alea verzulii ai gasit ceva? Ca fara alea adio depou si galeria de legatura la M4...
Dar despre M4 spre sud?...ori despre M6?

Legatura retelei de metrou cu aeroportul Henri Coanda - JICA: zero

Studiu de prefezabilitate (SPF) și studiul de fezabilitate (SF) pentru construcția Liniei 4 de metrou : Lac Străulești - Gara Progresu, tronsonul Gara de Nord - Gara Progresu: zero

Din ce inteleg eu, depoul e inclus in fisa Magistrala IV - Metrou, 8401550112 Investitii ale agentilor economici cu capital de stat, cu suma de 62.991 mii lei, iar tot aici pentru 2017 se propune suma de 61.009 mii lei. Cele doua cifre adunate bat cu cele din bucataria interna?

Nope, doar depoul ar avea nevoie de inca 70M...ca ar fi avut sansa sa se termine 2016, mai putin terminalul intermodal...asta punand la socoteala si ceferticatele neconsumate ca au venit mult prea tarziu anul acesta...tot bugetul pare a fi defazat cu un an, sper sa ma insel...la ce capitol bugetar ai gasit cifrele?
Luni pasez linkul economistilor sa rumege cifrele si sa compare cu 'necesarul' si ne lamurim...oricum, pare ca statiile se incheie, cel mult ne mai zbatem cu depoul, dar nu e nici critic si nici pe fondurile iuropene...
CFRul cum sta? Dar CNADeNe doare? Ca daca astia au bani de nu pot cheltui, sigur se redirectioneaza la Mrex, doar sa nu vina in decembrie!
;)
Iar daca pibu nu creste cu patru si ceva cum e estimat, oricum va fi o problemutza...
Hai, somn usor si noroc bun, ne auzim luni...si ne lamurim ce au mosmondit si brodit la MFP...
TibiV wrote:
Ăla este proiectul construit pe un deficit ESA de 2,95% din PIB.

Am aflat pe surse ca ordinul de zi pe unitate la Parlament e 'zero amendamente', se prezinta, se voteaza si apoi vacanta de Craciun la parlamentari, in doua zile sa se 'transeze' bugetul, restul de zile pot sa transeze porcul... :lol:

Greu de crezut, acum ca nu mai e guvernul "lor".

Dar guvernul cui?...ca l-au votat la patru maini si au bagat in urna si bilele furate...ca sa scape de obiectul delict
:)
N-ai observat ca Ciolos nu s-a obosit sa discute proiectul de buget cu absolut nimeni, cu o singura exceptie, alde Tariceanu, care oricum nu 'ponteaza' decat la etc si altii...
:bere:

• 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Cand banii sunt putini... nu ai dubii pe ce-i sa-i dai.

Nu sunt chiar asa de putini...ca 'saraca' tzarisoara e bogata, chiar si atunci cand noi cersim din poarta in poarta...

Adrian, la M4 per total e cam asa (titlu, cerut/primit in milRon)
55 124/63
65 0/0
51 0/0
56 12/12
58 304/195
SP 3/3
Total 444/274
Pentru celelalte magistrale...fiecare la locul ei!
:bere:

Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 235

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2333 forum members have written 425691 posts in 5294 topics and 516 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”