Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Stiri si articole din presa

167 posts, 84198 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 12
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri si articole din presa zapacitu

Avem, da-i vopsit in Agip... pardon, Mol.

 


Re: Stiri si articole din presa neb1

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/aici-sunt-trei-benzi-pe-sens-555211.html

S-au trezit că intră cu tunelul de maşini în metrou
Tunelul rutier de la Piaţa Sudului are deja jumătate de an întârziere. Pasajul trebuie terminat până la 31 decembrie, altfel Uniunea Europeană nu va achita cele 25 de milioane de euro - partea sa din proiect, iar Primăria Capitalei va achita costurile din bani proprii.
Specialiştii spun că tunelul nu va fi gata deoarece constructorul s-a trezit, la un moment dat, că intră cu lucrarea în tunelul metroului, de aceea totul a trebuit revizuit. Pierderile estimate până acum s-ar putea ridica la aproximativ 12 milioane de euro, adică bani pentru două pasaje.

Stie careva ceva? Sau e articol la plesneala? Ca n-ar fi prima daata...

 


Re: Stiri si articole din presa Costin

Tampenie maxima. Cine a scris asa ceva ar trebui sa-si dea demisia. Metroul permite gabarit pentru pasaj rutier, asa a fost construit de la bun început.  Cred ca o sa blocam afisarea pe forum a articolelor din libertatea si click, chiar asa nu se poate, asa prostie data ca articol de buna credinta.

 


Re: Stiri si articole din presa TibiV

Asta e ca şi când Click ar da un titlu de genul:
  "EXCLUSIV
Click vă dezvăluie cum puteţi repara singuri acasă VW-ul dvs Diesel"
:lol:

 


  • MNP
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa MNP

Pai nu cred ca era este vorba ca tunelul metroului nu ar permite sau ca nu ar fi spatiu de amandoua. Dar, sa nu uitam ca lui Dorel poate sa ii fuga privirea sau sa ii tremure mana un pic si sa o ia stramb nitel.
Asta cred ca este si motivul pentru care nu se apuca din ambele parti de lucru, sa nu cumva sa le iasa doua pasaje.
In orice caz, ceea ce intampla este o mare bataie de joc iar celor responsabili de haosul din zona le doresc tot "binele" din lume. Am ajuns sa fac 45 minute sa trec de intersectie.

 


Re: Stiri si articole din presa Costin

S-ar fi oprit instant circulatia metrourilor daca s-ar fi intamplat ceva... Cu atat mai mult zic, numai tampenii, un ziar ce nu merita citat nicaieri pe forumul nostru.

 



Re: Stiri si articole din presa subway guru

Cherchez la femme!!!
Numele ei?...Nadia State...cu a ei 'firma' Tecnic...marii 'proiectanti de...spanac!
Tot aia cu autostrada 'scufundata', cu SF-urile 'cu repetitie' pe Sibiu-Pitesti si pishwasserul asta de 'proiect' de la Sudului...
:twisted:
Poate totusi isi intra in functie 'Lulutza' si se ocupa si de lucruri serioase la capitolul 'catastrofe ce trebuie extirpate in infrastructura'...
:ugeek:
Poate totusi intr-un tarziu aflam si noi 'prostimea' cum a luat cocoana tecnica acest contract de la trio Medelin Dumitru, moni & oparescu, ca Dedu...se dedu pierdut in ceatza...
:popa:r

 


Re: Stiri si articole din presa bekxy

On the other hand (că totul e cam... la mână în lucrarea asta), dacă şantierul avansa cum ar fi trebuit nu mai apăreau sezaţionale din astea, ci din alea cu Dorel Frumos, care face trei pasaje când alţii fac unul.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa 133 313

Eu v-am zis de mult ca pe bre365 i-as interzice pe forum... De cand au reusit performanta sa greseasca 4 denumiri de bulevarde Bucurestene intr-o lista cu 8-9 nume. Iar de liberzdreanta, clack, waw... si chestii asemenea...

 


Re: Stiri si articole din presa neb1

http://www.b365.ro/primarul-general-s-a-accelerat-ritmul-de-lucru-la-pasajul-piata-sudului-unde-se-fac-acum-lucrari_240987.html
Întrebat de consilierii generali dacă ştie cum evoluează lucrările la pasajul de la Piaţa Sudului, primarul general interimar a declarat că, în ultima perioadă, lucrările s-au făcut într-un ritm mai accelerat. "La Piaţa Sudului, datorită timpului favorabil, au început să lucreze la implementarea reţelei de medie tensiune, a canalizării - proiect făcut de Apa Nova, mă refer aici la Niţu Vasile, în faţa şcolii 190. Lucrările sunt în grafic, aşa cum am hotărât cu constructorul. Sper să avem parte în continuare de vreme frumoasă astfel încât ei să procedeze la turnarea plăcii intermediare şi, de ce nu, dacă vremea ne permite, să putem finaliza toate cele patru pasaje pietonale", a declarat Marin Ştefănel Dan, după şedinţa extraordinară a Consiliului General al Municipiului Bucureşti.

Reamintim că Primăria Capitalei riscă să piardă 19,5 milioane de euro, bani de la Uniunea Europeană destinați construirii pasajului subteran de la Piața Sudului. Lucrarea înregistrează în prezent o întârziere de aproape un an, termenii contractului încheiat de Primăria Capitalei cu instituțiile europene fiind astfel grav încălcați. În aceste condiții, municipalitatea nu va primi niciun ban de la UE. Pasajul subteran de la Piaţa Sudului se realizează pe direcţia Calea Văcăreşti – Str. Niţu Vasile şi va avea o lungime în subteran va fi de 85 de metri, iar înălţimea de 5 metri. Proiectul prevede și construirea mai multor pasaje pietonale, dar și a aunui pasaj subteran care va face legătura între staţia de metrou Piaţa Sudului şi peroanele staţiei de tramvai de pe Șos. Olteniţei. Mai multe detalii AICI.

 


Re: Stiri si articole din presa realistul

Ori e dezinteresat ori prost informat.

 


Re: Stiri si articole din presa aztec

Care [BIP] "in grafic"?
Cand auzim inaintea graficului? PT oricare lucrare..

 


Re: Stiri si articole din presa Dragos Tanase

TOCMAI A FOST ALES NOUL PRIMAR INTERIMAR AL CAPITALEI! DECI, LUCRARILE POT CONTINUA! >> http://jurnalul.ro/stiri/politica/exclu...01902.html

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 12
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use