Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 674611 views
 
Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 Puss in Boots

realistul wrote:
Pe Brâncoveanu de la Banca Transilvania ( Budimex) în sus spre Turnu Măgurele cumva îngustează la o banda pe sens?


N-au cum sa ingusteze la o banda, stiu ca se schimba bordurile acolo si probabil e ingustat pe perioada lucrarilor. N-au cum. Ai si pozele mai sus, se circula pe doua benzi si asa. La o faza din asta chiar ca i-ar fugari lumea.

 


Re: Sectorul 4 Daddy

Puss in Boots wrote:
Desi vor fi ghivece mici probabil vor fi copacei, ma refer la spatiul ala ingust de pe Brancoveanu. Mai bine plantau niste copacei pe mijloc.

Un spatiu la fel de ingust a aparut si cand au largit Brancoveanu intre Nitu Vasile si Luica, acum cativa ani. Au plantat pomi pe tot aliniamentul dar s-au uscat toti intr-un an, doi. Spatiu prea ingust, foarte aproape de banda 3, poluare, iarna impingeau acolo mizeria aia de zapada amestecata cu coloruri. Sincer, cam asta e unica solutie ca sa reziste ceva acolo desi evident ca nu s-au gandit la asta cand au cumparat ghivecele. Chiar asa, cat costa un ghiveci din asta?  :D

 


Re: Sectorul 4 realistul

Halatul, halatul, cat e halatul? :))

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Copacii aia s-au uscat pentru ca nu i-au ingrijit bine. Acum, daca ar fi vrut sa planteze copaci intre Nitu Vasile si Secuilor, ar fi trebuit sa taie asfaltul si sa scoata tot substratul strazii, ca radacinile copacilor sa se infiga in pamant. Mult prea complicat pentru actuala administratie. Asa se pun rulouri de gazon deasupra a 10 cm de pamant si aia e.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Trebuia lucrat ca la carte pe 2-3 bulevarde/sosele nu pe toate odata si prost. Genul ala de lucrari care nu dadeau motive de vorbit pe forumuri si de facut plangeri si sesizari la primarie. Lumea sigur vota si asa cei pe care ii prostesc astfel de investitii ba in cazul in care erau facute cu cap votau si altii.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Noile constructii din zona Aparatori. Initial credeam ca pun banci acolo in gaurile create dar in multe sunt copaci si nu e loc. Si atunci de ce? Oricum, cu niste "borduri" din alea sigur nu mai urca nicio masina pe trotuar. Doar ca nu sunt puse cum trebuie.... :lol:
20180601_070043.jpg (613.78 KB; downloaded 2033 times)

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Si plec eu astazi (ma rog, ieri, 3 iunie) de la Podul Mihai Bravu.
Si am un mare soc...
Iaca-ta ce am vazut la sud de Dambovita, adica in S4...



Nu uitati ca Dambovita este limita dintre S3 si S4,
Iata Asmita, Lukoil si OZN-uri











Nu pot spune ca arata rau...





... dar Baluta ar putea face ca un fost ministru al Transporturilor, marinar de meserie....
Sa puna niste pancarte: "Aici sunt banii dumneavoastra !"....

Pozele full-size sunt la final, aici: https://imgur.com/a/q1jRGe2

 


Re: Sectorul 4 realistul

Pai de maturat și spălat străzile a ,,uitat". E mai bănos sa pui borduri și ziduri antitanc. Fântâna arteziană de la Nițu Vasile, e și ea dezafectată. Sa vedem ce va face și acolo.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Ceva similar cu ce au facut prin toate intersectiile. Pietris colorat, boscheti si gazon. Nu cred ca schimba ceva esential la fantana (adica design etc). Sper doar sa nu strice bordurile recent puse. De fapt cele doua randuri de borduri + pietricelele alea dintre ele.

O sa spele strazile cand o ploua. Adica zilele astea, dupa cum s-a anuntat  :lol: Si nu ma refer ca spala ploaia.

 


Re: Sectorul 4 neb1

Nea' primarul se lauda cu hashtag spatii verzi pe feisbuciuc ,,unde ??? Eu vad doar pietris . Aaaa stai ma ca m-am prins  #spatiiverzisubpietris ,,acum am inteles. :shock:

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Nici macar, acolo cred ca e #pamant.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Am uitat sa va spun...

Aseara pe la 19.45, in giratoriul de la Nitu Vasile frezau asfaltul in jurul fantanii arteziene - frezarea "inelara", banda de langa arteziana...

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Puss in Boots wrote:
Ceva similar cu ce au facut prin toate intersectiile. Pietris colorat, boscheti si gazon. Nu cred ca schimba ceva esential la fantana (adica design etc). Sper doar sa nu strice bordurile recent puse. De fapt cele doua randuri de borduri + pietricelele alea dintre ele.

O sa spele strazile cand o ploua. Adica zilele astea, dupa cum s-a anuntat  :lol: Si nu ma refer ca spala ploaia.

Pai au dat jos toata gresia de pe fantana, a ramas doar structura de beton.

 


Re: Sectorul 4 realistul

TibiV wrote:
Am uitat sa va spun...

Aseara pe la 19.45, in giratoriul de la Nitu Vasile frezau asfaltul in jurul fantanii arteziene - frezarea "inelara", banda de langa arteziana...

Am simțit asta pe  rotile mele de dimineață... Asfalt frezat. Asfalt frezat de mult și guri de canal avem și la fântâna de la Văcărești de jos, spre Tineretului.

 


Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use