Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 674658 views
 
Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 realistul

Restul va fi betonat. La Alunisului erau și pini, care au disparut. Au rămas acei copaci frumoși dar betonati care se vor usca. După care va veni un băiețaș și va lua terenul. La Izvorul Rece era acel parc așa cum era el. Au scos tot și acum zace așa. Cine știe ce combinații urmează cu acel teren.  În fata la fostul Huidu, în loc sa lateasca soseaua, au pus niște borduri aberante.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Am înțeles că pe așa zisa plaja din Orășelul Copiilor unde era iarba și respirai aer se lucrează la nu știu ce aberație.  Or betona și acolo așa cum au umplut orășelul de maghernițe ale cine știe cui.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Pai mini-Romania unde o fac? ca n-am inteles pana la urma, undeva pe langa Palatul Copiilor sau in alta parte?

 


Re: Sectorul 4 MikeT

realistul wrote:
Am înțeles că pe așa zisa plaja din Orășelul Copiilor unde era iarba și respirai aer se lucrează la nu știu ce aberație.  Or betona și acolo așa cum au umplut orășelul de maghernițe ale cine știe cui.

Da, se lucreaza de asta-vara. Au betonat niste zone circulare si parca au amenajat niste bare pentru sport. Plus niste "oua" plate din beton. In fine, au distrus spatiul verde.

 


Re: Sectorul 4 Daddy

Puss in Boots wrote:
Pai mini-Romania unde o fac? ca n-am inteles pana la urma, undeva pe langa Palatul Copiilor sau in alta parte?

Pe terenul ala viran dintre strada Secerei si Palatul Copiilor, se leaga de mega parcarea aia care vor sa o faca cu intrare din bd. Tineretului. Jumatate din teren vor sa faca parcare (partea nordica) si jumatatea sudica chestia asta, nu stiu daca i se poate spune sau nu kitsch.

Locatia exacta la pagina 3 aici.

 


Re: Sectorul 4 neb1

Parada deszapezirii.

Mai lipseste zapada doar.

Azi noapte pe Calea Vacaresti.

Untitledx.jpg (193.33 KB; downloaded 1750 times)


Video integral https://www.stiripesurse.ro/primaria-sectorului-4-este-pregatita-pentru-iarna-inca-de-la-primele-ninsori-peste-160-de-utilaje-vor-fi-scoase-pe-strazi-video_1236498.html

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Mi s-a acrit de simulări. Vreau să-i văd în condiții reale.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Poate doar daca ii tine pe strazi cu benzina in rezervor si soferul in cabina sa nu-i ia zapada prin surpriza.  :lol:

 



Re: Sectorul 4 shoppy

Pot sa aduca 1.000 de masini cu lama si sare, o lama doar impinge zapada pe marginea drumului, vreau sa vad incarcatoarele frontale care vor incarca zapada si basculantele care vor cara zapada in afara orasului.

 


Re: Sectorul 4 neb1

S-au aprins si luminitele din/de pe gardul de pe Calea Vacaresti. Arata ca o ....sau ca un ...  :?

Si inca o noutate ,s-au instalat parazapezi pe Soseaua Berceni.

Untitled453.jpg (471.11 KB; downloaded 1597 times)


Video integral:
https://www.facebook.com/daniel.baluta.ps4/videos/1844338009190138/

 


Re: Sectorul 4 realistul

andrei11 wrote:
Mi s-a acrit de simulări. Vreau să-i văd în condiții reale.

ADP nu este în stare sa facă curat în sector... La iarna cred ca va fi jale în sector cu deszăpezirea. E mizerie pe străzi ca pe vremea lui Vanghelie în sectorul 5. Am sunat la ADP și au spus ca ei matura o data pe săptămână. Mint. Cred ca o data pe luna se întâmplă asta.  REBU mätura zilnic străzile secundare, sapte zile din șapte. Mecanizat.

 


Re: Sectorul 4 Florinds

neb1 wrote:
Si inca o noutate ,s-au instalat parazapezi pe Soseaua Berceni.


Primarul asta e de Balaceanca...  :lol:
"- Cum? Când lumea mi-e deschisă, a privi gândeşti că pot
Ca întreg Aliotmanul să se-mpiedice de-un ciot?"

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Mai bine faceau un tunel exterior :D doar asa sa nu intre zapada.

 


Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421279 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use