Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 674731 views
 
Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 Florinds

Individul asta isi face o marca inregistrata cu ghivecele albe. Nu le dau un an si nu vor mai fi asa albe, o sa fie la fel ca masurile lui.
In 2017 ne permitem luxul unor parcari pe orizontala, frumos.

 


Re: Sectorul 4 realistul

WT_fan06 wrote:
Pe Alunisului trebuia sa faca parcare supra-etajata daca voia sa faca ceva...

Eu as zice subterană și deasupra sa lase spațiul verde în pace.

 


Re: Sectorul 4 WT_fan06

Am zis sa nu merg chiar atat de departe, ca oricum noi fabulam aici, iar incompetentii fac tot ce vor ei.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Intr-o tara normala ar fi fost doar subterana pe mai multe nivele si deasupra parc. Si ar fi fost din astea peste tot. Intr-un Bucuresti normal ar fi fost si sub si supra ca na, sa intre masinile buluc. In Bucurestiul nostru e doar la sol. Sa nu ametim. Si sa nu ne stresam cu constructii, ca e complicate...

 


Re: Sectorul 4 adila

Evident ca subteran trebuie facuta orice parcare, dar astia nu sunt in stare sa planteze un copac, ce pretentii sa ai de la ei. Bataie de joc, bani cheltuiti de pomana si idioti care pun botul.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Eu plusam la Bucuresti cu sub si supra ca la noi pana si normalitatea e alta si masinile sunt cu mult mai multe :D "Norocul" nostru ca n-avem parte de asa ceva.

O sa iasa un mare rahat cu toate lucrarile din sector, dar prostimea o sa puna botul si o sa-i dea lui Baluta mandatul doi. La noi, pt cei multi si mai saraci cu duhul sau naivi, conteaza mai mult ce se face nu CUM se face si care e utilitatea reala a lucrurilor facute. Ne-a facut parcari dom primar! Nu mai conteaza ca stau stalpii cum stau, copacii, alveole, spic dublat de unii care stau pe avarii si nu vine Politia etc etc.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Alunisului...
Borduriada.
IMG_20171021_113226.jpg (1.71 MB; downloaded 2550 times)

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Pe Obregia eu unul nu vad castigul. Probabil doar in nr de locuri, intra mai multe masini in spic decat la trotuar. Dar atat. Si sper sa nu mai permita parcarea pe trotuar. Acum ersu masini pe toate partile pe portiunea definitivata (sper ca pt ca se lucra mai incolo).

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Inainte intrau masini si pe strada si pe trotuar. Pe strada erau paralele cu axul drumului. Crezi ca au loc toate masinile de pe trotuar pe strada? Mira-m-as. :)

 


Re: Sectorul 4 adila

Astea sunt detalii care nu conteaza. Important este ca sau cheltuit banii, iar la final primaru' ramane ca s-au facut parcari, desi nu s-a facut nimic.

 


Re: Sectorul 4 neb1

Imi doresc ca cineva din ''conducere'' sa-si franga gatul in gaura aia   :x  .Niste incompetenti ,in 2 zile au cazut 4 varstnici acolo.

Giratoriul de la IRA-Oltenitei

20171006_184836.jpg (1.45 MB; downloaded 2405 times)

20171006_184840.jpg (1.35 MB; downloaded 2410 times)

 


Re: Sectorul 4 BIGRED1984

Care giratoriu la IRA ?

 


Re: Sectorul 4 neb1

Corect! Greseala mea.Scuarul?Sau cum sa i spun? Ma refeream ca la un punct de reper.Spatiul verde ,insula..etc Oricum se intelege din poza.

 


Re: Sectorul 4 BIGRED1984

Vad c-au ajuns si pe aici cu bordurile rosii.
Probabil ca o iau la rand si pe aici cum au facut la Nitu Vasile; si raman asa un pic mai sus, sa nu mergi si tu normal sa faci un efort sa ridici carutul sau orice ai dupa tine.

 


Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421291 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use