Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 674699 views
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 neb1

O situatie ciudata ,dimineata trec prin rondul de la Cora Lujerului si ghici cine astepta la semafor? :) O masina de gunoi ADP SECTOR 4 , inaintez pe Virtutii spre Crangasi ,inca una aproape de Emag.O fi externalizat Baluta serviciile ?  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Ok, poate Tudor Gociu sa fi fost un caz special, intrucat era cam ultima strada asfaltata de la Sos. Giurgiului spre CET Progresul (Rosiori nu era asfaltata pana in 2009, de ex).

 


Re: Sectorul 4 rosetti61

Celelalte strazi de la parcul Temerari incolo au intrat in lucru dupa 2000 - prima a fost Scropoasa in 2002-2003 cu canalizare si gaze, asfaltata in 2008 si dupa ea au urmat celelalte trei strazi pana in parc.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Da, dar noi vorbeam de strada Tudor Gociu, unde se lucreaza in prezent.

 


Re: Sectorul 4 abc_XC

Primaria sectorului 4 pune la dispozitia cetatenilor vreo modalitate de trimitere a sesizarilor prin email sau vreun formular de contact?
Am gasit pe site doar adresa de mail contact@ps4.ro unde am scris, am atasat si datele de identificare dar a trecut o luna si nu am primit inca un raspuns. Tot ce doresc este montarea unor cosuri de gunoi lipsa si ridicarea gunoiului din ele periodic.

 


Re: Sectorul 4 neb1

Cred ca aici trebuie sa suni ,Administraţia Domeniului Public Sector 4: Şoseaua Olteniţei nr. 9. / 021.3322446, 021.3321014
Sau poti incerca pe pagina de Facebook a primarului,am vazut ca mai raspunde la cate unul.
Formulare online,m-as mira sa le citeasca cineva.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 4 Mircea G

TibiV wrote:
Eu locuiesc aici din 1994, de cand m-am însurat, şi toată luntrea avea apă, inclusiv un unchi al soției care stă pe Gogiu, fix în dreptul lucrării de acum...

Uite aici : http://91.212.70.29/mapwebservice/pca/d...480636.pdf

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Stii de ce AC este emisa de PMB ?
Pentru ca portiunea dintre A.Moldoveanu si Actiunii este singura portiune din T.Gociu pe unde circula tramvaiul...;)
Este linia spre Depoul Giurgiului.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Nu cumva PMB se ocupa de toate utilitatile, in toate sectoarele, indiferent de cine este administratorul drumurilor? Cand lucrau in toata zona la reteaua de apa-canal, erau panouri "semnate" de Oprescu, in care se spunea ca lucrarea respectiva este ordonata de PMB. Si Piedone, cand il intrebau oropsitii de pe Str. Postalionului de ex. cand vine sa le asfalteze, le spunea ca mai intai trebuie sa vina PMB cu utilitatile.

 


Re: Sectorul 4 Costin

Cred ca ai dreptate, iar utilitatile sunt servicii delegate de catre PMB catre privati (ApaNova, de exemplu).

 


Re: Sectorul 4 neb1

Asa arata noii stalpi de iluminat instalati de primarie.Lucrarea arata foarte profi ,fara sparturi lasate asa.Au spart,au taiat ,au tras cabluri,au reasfaltat si au readus totul la starea initiala.
Strada Parincea
20170515_105829.jpg (379.34 KB; downloaded 2564 times)

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Bd. Tineretului



P_20170505_182311

 


Re: Sectorul 4 adila

Au scos gardul si au pus braduti sa inteleg?

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Mda.. In vreme ce ma bucur ca nu au instalat plasa de Buzau asa cum a facut Negoita in primul mandat de a iesit scandal, ceva nu arata bine deloc. Oricum, acum ca au inlocuit gardul verde cu borduri si braduti, mi se pare nu doar stupid, dar o sansa ratata de a implementa spatiile verzi intre carosabil si pietonal, asa cum a facut in mai multe locuri PS3. Recunosc ca sunt un sustinator al respectivelor jardiniere :lol: (ligheane din beton).

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421284 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use