Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 674544 views
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 adila

Te pierzi in amanunte. Evident ca este fransiza, dar lumea nu merge la ei pentru ca este fransiza sau nu. Nu intereseaza absolut pe nimeni aspectul asta. Ideea este ca cererea pentru lucruri de slaba calitate este in crestere. De aici vin banii.

 


Re: Sectorul 4 andrei11

+ 1

 


Re: Sectorul 4 Florinds

Aveti dreptate amandoi... Dar fast-food-ul asta are si el utilitatea lui cand esti pe fuga. Daca mergi la La mama stai un sfert de ora numai ca sa iti ia nota... Daca n-ai bani numarati si ai de primit rest, o iei razna... Minimum 15 minute sa gateasca felul doi...

 


Re: Sectorul 4 adila

Asta este doar o scuza. Problema este ca nu cei care sunt pe fuga sunt clientii fideli ai acestor lanturi de fast-fooduri, ci altii. Daca esti tot timpul pe fuga atunci cava nu este in regula.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pe Str. Tudor Gociu s-au apucat sa extinda reteaua de apa potabila. Sunt surprins, credeam ca exista acolo.
O singura observatie: pe panoul de identificare a santierului au scris intre Str. Actiunii si Str. Aurel Moldoveanu, in loc de Anghel. Cat de incapabil sa fii sa nu scrii corect pe panoul ala? Nu mai vorbesc ca gresisera si numarul de telefon... Evident, nu exista data inceperii si a finalizarii, ca doar nu vine nimeni sa ii verifice.
IMG_1075.jpg (148.74 KB; downloaded 2410 times)

 


Re: Sectorul 4 adila

Te-ai uitat sub panoul rosu aplicat, sau este lipit? Nu sunt sigur, dar cred ca sunt obligati cumva sa scrie, nu sa respecte termenul.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Culmea, mai era un panou albastru cu alb, o sa-i fac poza astazi, pe care ar fi trebuit sa scrie exact informatiile astea. Si nu era scris nimic.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Am trecut pe acolo din nou: nici vorba sa fie acoperite datele de inceput si sfarsit. Clasic pentru astfel de lucrari.
IMG_1078.JPG (153.81 KB; downloaded 2335 times)
IMG_1079.JPG (155.14 KB; downloaded 2340 times)

 


Re: Sectorul 4 TibiV

O dedicatie pentru vecinul meu, MikeT... ;)

Azi dimineata, la ora 10, un nene taia asfaltul cu discul la intersectia T.Gociu-A.Moldoveanu.




In seara asta la 19.30 am vazut rezultatul muncii lor "febrile"...












La atata "avant muncitoresc", eu sunt (aprope) sigur ca termina pana la Craciun... :D

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Cum? Zona nu este bransata la reteaua de apa potabila? :shock: Oamenii astia au hidrofoare, fantani, sau cum?

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Ba da, avem apa si canalizare din reteau ApaNova...
Dar pe panourile pozate de MikeT scrie ca sunt lucrari pentru  "imbunatatirea retelei de apa potabila"...

Dar, asa cum bine se stie, "mai binele este dusmanul binelui".... ;)

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Eu am citit extindere si am dedus ca nu exista inainte. Multumesc pentru clarificare! :bere:

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Avand in vedere ca in zona au bagat apa-canal in 2009, nu mi s-ar parea o surpriza sa nu fi existat acolo o enclava uitata de Apa Nova. :)

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Eu locuiesc aici din 1994, de cand m-am însurat, şi toată luntrea avea apă, inclusiv un unchi al soției care stă pe Gogiu, fix în dreptul lucrării de acum...

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421256 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use