Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 674358 views
 
Go to page:  1  ... 141 142 143 144 145 146 147  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 adila

Taxe usturatoare? Eu zic ca ar fi bine sa inceapa taxarea oricat ar fi ea. Apoi nu au decat sa o creasca progresiv. Si mai este ceva: la noi amenzile si codul rutier se aplica sezonier, spre exemplu in luna ianuarie poti parca la Universitate pe strada fara sa te deranjeze cineva, apoi luna urmatoare avem campanie de amenzi pentru parcare neregulamentara, si tot asa.

 


Re: Sectorul 4 neb1

Aici se odihneste Sectorul 4 ...  :popa:
Fundatie...oha...
Sursa in poza


52650478_808217792882515_5254567366221627392_n.jpg (75.7 KB; downloaded 2564 times)

 


Re: Sectorul 4 realistul

De la vânt...

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Asa se intampla cand il lasi pe Dorel sa lucreze dupa capul lui fara sa ai vreun proiect.

 


Re: Sectorul 4 adila

Singura grija a Primariei este sa goleasca conturile. Pai astia lucreaza fara autorizatii de contructie, de ce m-as mira. Nu verifica nimeni proiectele si nici executia. Iti dai seama ca nici la vant de 50km/h nu a rezistat, dar sa fie unul de 100km/h? Si cate mai sunt in halul asta.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

S4 e oricum la pamant. Chiar daca se lucreaza peste tot.

 


Re: Sectorul 4 adila

Pai ne tinem dupa restul de sectoare sa nu ne-o ia inainte.
Sa fim seriosi, daca ne uitam la Sectorul 1 care este mult mai verde comparativ cu oricare alt sector, sa nu uitam ca asta nu se datoreaza in nici un caz primarilor postdecembristi, iar lupta pentru distrugerea spatiilor verzi este departe a se fi terminat, indiferent de sector.

 


Re: Sectorul 4 shoppy

Bine ca n-a picat ca Pristanda peste vreun dobitoc care trecea pe acolo, ca ii composta biletul...
Stai linistit cu 1, suntem flagelati in continuare de indiferenta unei nulitati absolute(care doar prin frauda a iesit) pentru ca am avut tupeul sa il votam pe Chiliman atatia ani, pana la urma tot la betonel este cel mai frumos sector.

 


Re: Sectorul 4 Daddy

Intre timp, continua betonarea spatiilor verzi, operatiune pe care administratia o numeste pompos "amenajari peisagistice". De saptamana trecuta au inceput sa lucreze in spatiile verzi din fata blocurilor, nu la reamenajarea spatiului verde ci pentru viitoare alei, foisoare si mai te miri ce.

Alexandru Obregia
rszimg.jpg (229.28 KB; downloaded 2294 times)


Lucrarea de acest gen nu este izolata, apare in mai multe zone din sector, in locuri unde nici nu e cazul de asemenea amenajari si niciodata nu a fost altceva decat un spatiu verde, linistit.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Astazi am trecut pe Aurel Persu si mi s-a parut ca au inceput sa "modernizeze" strada Odei. Din cate stiu, apa+canal strada are deja, deci ar trebui acum sa o asfalteze (+trotuar, pluviala, iluminat). Ma refer la portiunea dinspre Aurel Persu.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Aici ar trebui rezolvata cumva corespondenta cu str. Pogoanele. Acea portiune lipsa ar ajuta la eliberarea Str. Luica intr-o anumita masura.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Cred ca te-a auzit Labuta:


"Ce părere aveți despre intenția de a reda circulației publice strada Odei, (o stradă paralelă cu șoseaua Turnu Măgurele, blocată actualmente de o conductă RADET)? Credeți că mai sunt și alte străzi care pot sprijini fluidizarea traficului?"

...De pe pagina de fb a primarelui.


La comentarii sunt multi care au scris ca vor o prelungire a Drumului Binelui pana in Jilava desi intr-un Puz am vazut o artera care leaga giratoriul de la Metro Berceni de comuna Jilava. Altii scriu de o unire a strazii Postalionului, altii de o prelungire a str. Pogoanele insre Binelui, etc.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

URANUS wrote:
strada Odei, (o stradă paralelă cu șoseaua Turnu Măgurele..)

Luica,  nu Turnu Măgurele...

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Cred ca se referea la portiunea dintre Aurel Persu si accesul din spate de la Meridian/Lidl/Cavar Residence.

 


Go to page:  1  ... 141 142 143 144 145 146 147  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421194 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use