MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1242914 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 576 577 578 579 580 581 582  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Ai pomenit de statia de pompare care e la ramificatie, de aceea am facut referirea la ce e dedesubt in tunel.
Dincolo la patinoar e clara treaba, calea e intregita pe un provizorat, cat sa treaca rama cu viteza melcului...
Acum am cazut de acord asupra situatiei?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Inca nu ne-am pus de acord daca la patinoar momentan se circula pe traverse provizorii pe ambele fire sau doar pe unul.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Golul din galerie de la intersectia bulevardului cu Valea Ialomitei a ramas cum il stiam, ma intreb ce asteapta ca sa-l inchida.

Toate prizele de aer ale CV-urilor de interstatie au in continuare protectiile temporare cu policarbonat, fiind clar ca inca nu au inceput sa testeze ventilatia. Ar trebui montate niste "casute" definitive peste aceste prize, dar inca nu e niciun semn in privinta asta.

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Fără CV interstație funcțional nu se prea poate da în folosință magistrala.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Eu as zice ca si mai rau e fara SP functional
:lol:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Mai e un picut si se fac 6 ani de cand Filofteia si Varvara au trecut, cu tunel, prin statia Parc Dr Taberei, si-n acest rastimp n-am auzit sa se fi inregistrat vreun eveniment, in sensul sa ”lacrimeze” tunelurile pe undeva, prin zona SPAI TV-PDT!! Au mai fost si nitcavai miscari telurice intre timp si...liniste! Deci, infiltratii in tunelurile sapate intre TV si PDT, nu sunt!  :yes:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Din câte cunosc eu  NU s-a inventat până acum tunel care să nu << beneficieze >> de înfiltrații !

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Uite ca tehnologia cu TBM e altfel!
SPAI TV PDT.png (1.29 MB; downloaded 1639 times)

PS
E curat de lingi de pe jos, si n-au trecut decat 6 ani! :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

andrei11 wrote:
Fără CV interstație funcțional nu se prea poate da în folosință magistrala.


Glumeam

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

@orex, andrei11: cât despre infiltrații, deși tunelul e curat, în filmul pus de Ștefan Florescu din probe se văd niște bălți...era în zilele cu ploi...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Păi cum voiai să fie murdar? Nu avem cum să călătorim  în timp vreo 10-15 ani că să vedem mizeria din prezent din tunelele în exploatare!  ;)  :bere:

Mai ales la Bazilescu- Străulești. De abia vezi mizerie în tunele.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

@George
Nu AICI! ;)
Daca se urmareste filmul ”M5 Probe 20iunie2020” (Stefan Roseanu) cap coada, se vede apa doar intre E2-AM, la iesirea din statia Orizont si la intrarea in RD (fix de unde s-au extras cele doua, cartite!). In rest e USCAT! ;)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Pai stai asa, daca faci gaura sa scoti cartita, bagi apa in locul ei sau cum, ca nu inteleg  :lol:

 


Go to page:  1  ... 576 577 578 579 580 581 582  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422413 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use