MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Sisteme de informare în stații

446 posts, 148108 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 32
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Noile placi cu numele statiei au fost montate si la Eroilor, tot aici a inceput montarea noului sistem de informare prezent in statiile Nicolae Grigorescu si Victoriei.

 


Re: Sisteme de informare in statii cristi20

Zilele acestea am auzit facundu-se probe audio in statiile Piata Unirii 1, pasajul dintre Unirii 1 si 2, si Izvor.
Stiu ca o perioada, in pasajul de la Unirii se auzeau mesaje gen trenul in directia X soseste in statie... (urmate de imbulzeala calatorilor care credeau ca pot parcuge jumatate din lungimea pasajului, urca si cobori cate un rand de scari in mai putin de 20 secunde ca sa prinda metroul  :lol: ). Acum functioneaza niste afisoare cu leduri care indica cate minute mai sunt pana la urmatorul tren (dar nu mai provoaca panica de moment). In statia Izvor nu am auzit niciodata mesaje sonore.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Noile sisteme de informare si marcare a liniilor sunt in curs de montare in statiile Preciziei, Pacii, Gorjului, Eroilor, cel putin ieri asa era...

 


Re: Sisteme de informare in statii Chev Celios

Am impresia ca si la Dristor 2 se monteaza aceste sisteme.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Se vor monta pe tot M3 dar si in statiile de legatura, mai pe scurt - in toate statiile unde sunt montate si displayurile cu orele.

 


Re: Sisteme de informare in statii mindmasster

La Victoriei pe M1 disparuse un sistem de informare:)). Nu am apucat sa fac poze ca ma grabeam sa prind metrou

 


Re: Sisteme de informare in statii florin

Dacă e vorba de cel din dreptul scărilor rulante, acela a fost scos când s-a lucrat la înlocuirea scărilor. Lucrarea s- aterminat, așteptăm să apară și ecranul la loc.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Au inceput sa monteze noile placute cu numele statiilor pe M3 atat in statii cat si la intrari...

 


Re: Sisteme de informare in statii mindmasster

Uite ce frumos vine placuta asta cu intrarea complet renovata si cat de urat se vede la Victoriei cu toate acele sisteme de informatii pe acel spatiu vechi . Nu au in proiect cei de la Metrorex  un "RK " la statii? . Macar la cele din centru.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Momentan vad ca cel mai mult se lucreaza in statiile de pe M3.
Noile sisteme de informare si in Gorjului.

 


Re: Sisteme de informare in statii Chev Celios

Si la Timpuri Noi au fost montate acele noi sisteme de informare si cele interioare si cele exterioare, iar la Titan se monteaza inca la exterior.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii sab

Din ce in ce mai des in ultimele zile se observa "rateuri" ale sistemului de afisaj.

 


Re: Sisteme de informare in statii DanCld

Sistemul de informare din pasaj de la Piata Unirii mi se pare un pic cam sadic; din punctul de vizibilitate optima al timpului ramas pana la venirea urmatorului tren pe M2 pana efectiv pe peron poti sa faci intre 1m30s si 2m in functie de aglomeratie, sacose carate etc. In sensul invers, spre M1/M3, timpul e chiar mai mare, oricum peste 2 minute.

In aceste conditii ma intreb de ce se mai afiseaza trenurile care vor ajunge mai repede de 2-3 minute? Sa puna oamenii pe fuga? Zic si eu asa  :idea:

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii freyutz

Ca sa stii daca alergi cand vrei sa iei trenul de Dristor 2, si ala de Preciziei ajunge in 1 minut. Se stie ca cel de Dristor 2 vine la 1-2 minute dupa cel de Preciziei.

Sau alt motiv ar putea fi faptul ca stii ca o sa pierzi trenul care ajunge in 1 minut, si sa stii sa nu te mai grabesti.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 32
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421301 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use