MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 414662 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 136
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

La pasajul de la Unirii s-a "jegosit" inclusiv tavanul.
Problema este aceeasi, indiferent ca este finisaj modern sau travertin/marmura. Nu se face curatenie. Daca s-ar spala din cand in cand, eventual cu un curatitor cu presiune, altfel ar sta treaba. Praful se pune peste tot...Este adevarat ca in spatele reclamelor este dezastru.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Curatenia costa... :popa:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Jegul costa mai mult...
:popa:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Cristy

De cateva saptamani s-au revopsit usile din statia Lujerului, le-au facut gri, iar daca esti mai atent poti sa zaresti vechea vopsea rosie. Calitate exceptionala !   :D



2016-04-16_04-47-13 by Craisti, on Flickr

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cris_m

Si la Titan au revopsit usile si au facut capacele din pardoseala (accesul spre Rebreanu) din rosii, negre...

Vad ca nu pomeneste nimeni de panoul Tiab de la Timpuri Noi pus in dreptul grilajului unde este acea gura de ventilatie (sens spre periferie)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou thor5

Cristy wrote:
De cateva saptamani s-au revopsit usile din statia Lujerului, le-au facut gri, iar daca esti mai atent poti sa zaresti vechea vopsea rosie. Calitate exceptionala !   :D



2016-04-16_04-47-13 by Craisti, on Flickr

Vad ca la statia Lujerului s-a intamplat o adevarata minune!!! Lucratorii Metrorex au aflat (IN SFARSIT!!!!!) ca portile de acces au mai multe usi DUBLE care se pot si deschide. Si culmea, chiar tot timpul!! Se pare ca fantomele Colectivului incep sa bata pe la metrou. Dintr-o data vanzatoarelor de cartele nu mai le e frig de la "curentul" de la usi, de cand au aflat ca "racoarea" penitenciarelor poate fi mult mai daunatoare. Mai bine mai tarziu decat niciodata!

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou TibiV

thor5 wrote:
Se pare ca fantomele Colectivului incep sa bata pe la metrou. Dintr-o data vanzatoarelor de cartele nu mai le e frig de la "curentul" de la usi, de cand au aflat ca "racoarea" penitenciarelor poate fi mult mai daunatoare.

Tu spui de fapt (si spui pe buna dreptate!..) ca nici macar nu ne-am dat seama cate dezastre potentiale am "ratat"...

Deci penitenciarele au si ele rolul lor in societate... ;)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou thor5

cris_m wrote:
Vad ca nu pomeneste nimeni de panoul Tiab de la Timpuri Noi pus in dreptul grilajului unde este acea gura de ventilatie (sens spre periferie)

Nu stiu exact care e treaba cu TIAB, dar din unele surse am auzit ca se ocupa cu ceva parte de instalatii si infrastructura electrica/electronica pentru megaproiectul de modernizare infrastructura electronica la metrou (noile taxatoare electronice fara contact, ceva servere, semnalizare si supraveghere electronica-video, ceva cabluri optice, etc). Nu stiu specific ce, unde, cum, am inteles ca e un proiect complex menit sa aduca metroul la standarde europene, sa monitorizeze si controleze traficul intr-un mod eficient. Daca ar putea sa faca ramele automate si sa nu mai aiba intarzieri de 6-10 minute ar fi cu adevarat genial.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Daca vreti sa va lamuriti si sa nu mai bajbaiti dand cu presupusul, rugati-l pe colegul Adrian Rosca sa va puna anunturile de atribuire din SEAP!
:mrgreen:
Cat priveste modernizarea statiilor, nu exista in plan nimic in afara de intentia aia anuntata de Mrex cu benzi ceramice cu bumbi pentru nevazatori, care e inca la stadiul de 'intentie' si de controalele 'preventive' ISU cu deschiderea permanenta a tuturor usilor de acces...

 


  • sab
  • Posted:
  •  


Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

subway guru wrote:
Cat priveste modernizarea statiilor, nu exista in plan nimic

Si eu care credeam ca se intentioneaza macar refacerea tavanelor desfacute acum nu stiu cati ani... :popa:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Unde ai vazut finantare 'externa' pe investitii pentru banale lucrari de 'mentenanta'???
:popa:
Sau crezi ca aia de la Bruxelles gandesc ca 'tuciurii de noi', ce facem fa Pirando, spalam copilul sau facem altul??? :o  :o  :shock:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou 133 313

Asta cam asa-i. Frate, banii din exploatare unde se duc, pe bune, numai in salarii si spagi?  :|

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou V2A

Scara rulanta de sus (vestibul->afara) de la Tineretului este defecta...

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421982 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use