MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 412816 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 136
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

mcosmin wrote:
Ai fi surprins sa vezi ca nu exista placajul exterior care sta o luna doua sub zapada in umezeala 100% non stop si nu crapa dupa 3-4 ture de inghetare-dezghetare.

Daca lucrarile se fac cu "Doreii" de la Metrorex, priceputi la toate (de la placare sau zugravit si pana reparatia rulantelor)...cred si eu. Poate nici materialele folosite nu sunt de calitate (gen adeziv de exterior, flexibil).
Zapada aia se mai indeparteaza si ea...ori ei arunca in disperare cu substante care sa impiedice inghetarea. Ori nu cred ca acestea nu au efecte.."adverse"

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou TibiV

"nu exista placajul exterior care sta o luna doua sub zapada in umezeala 100% non stop si nu crapa dupa 3-4 ture de inghetare-dezghetare"


Asta inseamna ca la Piata Sudului vom vedea in fiecare an schimbarea placajelor ?!...
Anul asta vad ca nu, desi a trecut deja o iarna - si inca una cu un numar mare de cicluri inghet-dezghet, si inca "dispuse" foarte ciudat dpdv temporal...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Au fost doar 2 cicluri din astea însoțite și de umezeala. Probabil la anul.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou BodoMinea

survola wrote:
Am văzut la Aviatorilor vechile uși metalice, roșii, schimbate cu unele noi, albe, cu aerisiri deasupra. Au și bara aceea orizontală pentru deschidere numai dinspre înăuntru in cazul unei evacuări.
O să încerc să revin cu poze.

Stația Basarab M1, ieșirea dinspre pasajul spre Gara Basarab. Imagini de astăzi.
IMG_20180330_164534.jpg (291.73 KB; downloaded 1895 times)

IMG_20180330_164542.jpg (199.97 KB; downloaded 1896 times)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Acum ca mai naste si fata babei o margica valabila va gasiti si voi sa va infoiati si sa va dati pauni...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Budy187

Cat de ieftin poate sa arate. Spuma aia poliuretanica lasata de izbeliste....grotesc.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou ByOnu

Involutia Statiilor de Metrou.

Arata ca balconul bunicii...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

N-au avut bani sa cumpere un cutter profesional...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou shoppy

Finisajele nu sunt niciodata treaba celor care instaleaza utilitatile, sunt intotdeauna treaba zugravilor, asa ca cei care instaleaza utilitati vor acoperi golurile cu spuma si apoi vin zugravii care taie spuma aia cum stiu ei si finiseaza/retuseaza.
Iar spuma aceea face un strat protector la suprafata, daca te duci sa o tai si nu acoperi cu nimic atunci spuma ramasa se macina in cateva luni, de acea se taie doar cand urmeaza sa fie imediat acoperita cu zugraveala, si cel care monteaza utilitati nu are nici scule nici materiale de zugraveala.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou ByOnu

Vorbesc despre faptul ca se putea investi mai mult (timp si interes) in selectarea unor usi mai placute. De ce trebuie sa fie totul exclusiv utilitarist? Macar de ramele erau maro. Arata RAU si DA, asta conteaza!

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou V2A

La Tineretului nu schimbă (momentan) uşile vechi. Tocmai le-au vopsit.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou TibiV

ByOnu wrote:
Macar de ramele erau maro. Arata RAU si DA, asta conteaza!

Imi dau si eu cu presupusul...
Probabil ca atunci cand devin importante (incendiu, fum mult, poate scurt-circuite care duc la stingerea luminilor normale) este de preferat ca iesirile sa fie cat mai vizibile - adica albe.
Daca este bezna si fum, niste rame maro devin complet invizibile...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

^ Tibi are dreptate. Exista un cod al culorilor, nu prea vrei sa faci usile sa se confunde cu peretii.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Se pare ca este un program de instalare de termopane la metrou. Poate are cineva o firma in domeniu... Sau mai multe firme, ca manerele difera de cele de la Basarab.
De tavane nu se ocupa, deh, este mai mult de munca si poate nu se castiga la fel...
Statia Unirii 1, iesirea de la Horoscop.
Unirii 1.jpg (51.61 KB; downloaded 1389 times)

 


Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421261 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use