Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1638 posts, 463546 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI Nightwolf

shoppy wrote:
Pai sa iti faca si tie un training inainte sa iti dea girofaru pe mana, ca data viitoare ajungi prin padure.


Tu chiar ai neshte probleme grave cu autoritatile vad io :) N-am nicio sansa cu tine, corect? :P

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI Mircea G

Nightwolf wrote:
E o sistematizare acolo de te ia capu` ... eu am reusit cu nino-nino sa intru pe contra fara sa ma chinui prea mult, nu e niciun indicator cum s-o iei sa intrii in Bucuresti, pe unde se poate intoarce etc ...
Felicitari pentru reusita ! Ma vaitam eu de lipsa si proasta presemnalizare si semnalizare . Nu sinteti singurul care pateste asa  ;) .
Acum , la modul serios , CINE mama naibii trebuie sa se ocupe de aceste chestii , ca acum numai incapabili !?

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Nu, am o problema cu incompetenta, voua trebuia sa va faca o recunoastere, nu sa va treziti cu nino-nino pe drumuri pe care nu le cunoasteti ca e urgenta si aia e, da cum am zis, la care sunt resursele disponibile se face ce se poate si aia e, discutam degeaba.

Proiectul care s-a implementat acolo are pe el, ca orice proiect, niste semanturi(intocmit, verificat, aprobat, etc) ale nistor oameni de pe la drumuri, aia sunt responsabili. Ori au semnat tot ce li s-a bagat sub nas ori sunt acoperiti, daca nu sunt acoperiti gasiti unde incalca legislatia/norme de lucru si faceti plangere.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Nightwolf

Mircea G wrote:
Nightwolf wrote:
E o sistematizare acolo de te ia capu` ... eu am reusit cu nino-nino sa intru pe contra fara sa ma chinui prea mult, nu e niciun indicator cum s-o iei sa intrii in Bucuresti, pe unde se poate intoarce etc ...
Felicitari pentru reusita ! Ma vaitam eu de lipsa si proasta presemnalizare si semnalizare . Nu sinteti singurul care pateste asa  ;) .
Acum , la modul serios , CINE mama naibii trebuie sa se ocupe de aceste chestii , ca acum numai incapabili !?


Nu e vina nimanui practic .... sistematizarea orizontala e ok, lipseste cea verticala sau acolo unde a fost montata este incompleta. Au fost doua planuri de sistematizare pentru zona respectiva si pana la urma s-a ales al treilea si d`aia s-a ajuns acolo ... in orice caz ar trebui sa se rezolve luna asta ...

 


Re: CENTURA BUCURESTI Nightwolf

shoppy wrote:
Nu, am o problema cu incompetenta, voua trebuia sa va faca o recunoastere, nu sa va treziti cu nino-nino pe drumuri pe care nu le cunoasteti ca e urgenta si aia e, da cum am zis, la care sunt resursele disponibile se face ce se poate si aia e, discutam degeaba.

Proiectul care s-a implementat acolo are pe el, ca orice proiect, niste semanturi(intocmit, verificat, aprobat, etc) ale nistor oameni de pe la drumuri, aia sunt responsabili. Ori au semnat tot ce li s-a bagat sub nas ori sunt acoperiti, daca nu sunt acoperiti gasiti unde incalca legislatia/norme de lucru si faceti plangere.


Nu sta nimeni sa iti faca recunoastere shoppy ... n-are nimeni timp de asta. De fapt, nu cred ca e vorba de timp ci de bani, daca ar exista carburant de folosit pentru recunoasteri, s-ar putea face ...

Cat priveste urgenta, e urgenta si gata, nu ai ce sa faci. Nu mai refula ca o sa ajung sa cred ca esti frustrat pe astia cu nino-nino ...

 


Re: CENTURA BUCURESTI cornel001

Si pana "rezolva", o sa fii trimis acolo pentru niste accidente grave, taman din cauza "semnalizarii" de care ziceti... Doamne fereste !

E nevoie de niste dictatura in tara asta!

 


Re: CENTURA BUCURESTI Nightwolf

cornel001 wrote:
Si pana "rezolva", o sa fii trimis acolo pentru niste accidente grave, taman din cauza "semnalizarii" de care ziceti... Doamne fereste !

E nevoie de niste dictatura in tara asta!

Imi aduc aminte ca singurul accident GRAV petrecut in Bucuresti sau IF in ultimii 5 ani din cauza sistematizarii s-a intamplat acum 3 ani pe Vitan-Barzesti... si ala putea fi evitat daca dementu` ala cu TIR_u n`avea 80km/h in localitate ...

Cat priveste Centura, ca sa revenim on-topic, va mai dura mult pana sa ajunga la nivel de European, chit ca are calitatea de DN in momentul actual ....

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI sss

In ultimele zile am vazut ceva agitatie, cu echipe topo si chiar utilaje in zona podului Chiajna de pe Centura. Am auzit zvonuri ca incepe faimoasa si mult- intarziata largire intre A1 si DN7, unde acum circulatia este moartea pasiunii. Are cineva informatii mai precise?

 


Re: CENTURA BUCURESTI Nightwolf

Pai... e anuntata de ceva timp... trebuia sa inceapa de acu 2 luni ...

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Pai daca vine cineva cu informatii sigure ca se intampla ceva, atunci programez o iesire cu bicicleta sambata viitoare la fata locului, altfel mai greu, ca e drum lung si periculos de batut degeaba.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Gabriel Cristian

Sunt ceva utilaje aduse ,eu am vazut ca lucreaza mai mult la canalul de irigatii , acum nu stiu daca au legatura cu largirea centuri

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Aha, deci acolo au disparut utilajele de la Dragomiresti Vale. Foarte interesant ce se intampla acolo.

 


Re: CENTURA BUCURESTI mihai_atanasiu

deci podul va avea un pilon in plus acolo unde incepe dealul ala; nu cunosc termenii; treaba destul de grea; banuiesc ca nu se opreste traficul pe autostrada de sus.
E bine ca s-au apucat de treaba;

Dar acea fundatie de la canalul de irigatie ce rol are ?

 


Discutii generale - partea a II a shoppy

Progrese timide la pasajul peste cf si s-au mai turnat cateva segmente sub pasajul de sub A1.

 


Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2308 forum members have written 423189 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use