MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475926 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 114 115 116 117 118 119 120  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Lucrarile alea vor dura mai mult de atat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Ce lucrări se termină mai exact in luna iunie(anul 2022? ) ?  
Este adusă intersectia la stadiul initial până in iunie ,adică in 2 luni ?  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Cica asa, dar raman circumspect! :think:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

Dar pasajul de sub strada Brasov este finalizat in totalitate ? Sau revina tramvaiul pe amplasamentul initial si se sapa restul spre Tip top ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Este, atat timp cat deja se ”lucreaza” la refacerea suprafetelor pe partea cu farmacia! :yes:  ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Cică Ciucu va cere demisia conducerii Metrorex, dacă stația de metrou din Drumul Taberei nu va fi gata în patru luni.
Informaţia
Asta e informaţia "sursă" cu o exprimare complet anapoda, evident este vorba de accesurile la staţia de tramvai ( pasaj spre piaţă ? ).
Am  lăsat titlul original să vedeţi cât de analfabet se pot exprima mulţi ziarişti.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Mai crede cineva ce spune fârțăgăul asta?! :no:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Da...simpatizanții ! Are destui ! Ciucu face treaba , pune borduri face garduri din 2-3 rânduri de bolțari

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

Acum, că s-a închis și căldura de la termoficare, nu mai au nici o scuză să o tărăgăneze.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

Preluare de pe pagina de Facebook a domnului primar Ciucu de la sectorul 6:

" Nu am atribuții directe, dar în calitate de primar al Sectorului 6 am ținut sa fiu prezent astăzi prezent la întâlnirea conducerii Metrorex cu compania Webuild, cea care a preluat Astaldi,  cea care a întârziat lucrările la M5, zona pieței Drumul Taberei.  
Mi s-au adus fel și fel de argumente printre care insolventa Astaldi, falimentul City Insurance (asigura finanțarea garanției pana la decontare),  durata procedurilor de preluare, litigiul cu Metrorex etc.  Trebuie știut ca guvernul a alocat banii, a plătit facturi,  a făcut ce ține de el.  
Una peste alta, Webuild a preluat Astaldi, sunt cam același lucru în ceea ce privește acționariatul italian și mi-au promis ca în maxim două săptămâni reiau lucrările în forță.  Sa vedem, pentru că promisiuni am mai auzit, iar ceea ce au zis inițial, adică faptul că vor finaliza în luna iunie nu se întâmplă.  Noul termen, noua promisiune, este 1 septembrie, înainte de începerea anului școlar.  
Voi monitoriza personal șantierul săptămâna de săptămână. Webuild este în fața unui (nou) început, acum după rebranduire iar seriozitatea bunul nume se câștigă prin fapte, nu prin promisiuni.  
Ca unul care a stat 10 ani cu șantierul sub fereastra de la bucătărie, știu exact ce simțiți."

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Hai s-o vedem si p’asta!

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei FabiM

Adrian Rosca wrote here:
In plus fata de cele semnalate de PaulM, in fata pietii au inceput sa sparga parcarea temporara  si a aparut o mare groapa:


Chiar ma și gândeam de la ce ar putea fi. Inițial ma gândeam la PS6.

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei orex

Probleme, deja, la termoficarea abia edificata de putin peste 2(doi) ani?! :think:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Gabi23

Platforma de beton devenită parcare era ceva provizoriu (din decembrie 2020). Zona trebuia sistematizată și finalizată cu o parcare, spațiu verde, spațiu pentru stația de transport în comun etc. Groapa din poze nu are legătură cu magistrala de termoficare din zonă și lucrările de modernizare efectuate. Ea este poziționată mai aproape de bulevard față de locația gropii cu pereți de sprijin. Lucrează Apa Nova în zona stației de metrou T.V., deci posibil tot ei să fie.

 


Go to page:  1  ... 114 115 116 117 118 119 120  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use