Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Jurnal de iarnă

459 posts, 131593 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente,incidente Axel

Liniile 102,103 se vor retrage pe la Faur(103) si Titan(102) cel mai sigur deoarece Drumul intre Tarlale este impracticabil. :roll:

102 avea retragerea pe traseul liniei 246.
103 de la Isovolta comun cu 246.

Era normal daca 246 avea traseul Granitul-Isovolta astazi deoarece haosul incepea de la Isovolta spre A2. :twisted:

Liniile 137,236 au intrat astazi pe A1 ?
Intreb asta deoarece doar linia 421 apare in comunicat ca nu intra pe A1. :roll:

 


Re: Accidente,incidente iliutu

Azi a fost un blocaj de toata frumusetea pt. 45 minute la 18:25 pe Sos. Grivitei: un ciumpalac a parcat vis-a-vis de gara, blocand astfel troleibuzele sensul spre Chitila, numarand vreo 14 troleibuze care asteptau.

 


Re: Accidente,incidente Gabi23

Astazi pe Bd. Th. Pallady, din zona Policolor pana la intrarea pe A1 erau parcate aproximativ 100 de autocamioane care nu au mai avut cum sa intre pe A2. Si astea ingreunau circulatia in zona Autobazei Titan... In zona aia metroul e sfant  :ugeek:

 


Re: Accidente,incidente SprinterXP

Linia 223 nu a circulat astazi din cauza ca una dintre masinile acestei linii s-a impotmolit la prima cursa de la sch. 1.

 


Re: Accidente,incidente rosetti61

Greutati pentru cei din Militari Residence, cu 138, mai cate un capsoman cap-de-creta-si carapace-reflectorizanta care nu lasa troleibuzul pe autostrada... :D
http://forum.softpedia.com/index.php?sh ... 0&st=11574 (de la postul 11580 incolo)

 


Re: Accidente,incidente Robert24

S-o fi circulat bine pe 253 dar nu la ora 16:00...
De la Inst. Oncologic la Costin Georgian - 1 ora si un sfert  :cry:

 


Re: Accidente,incidente Chev Celios

Pai la ora aia e blocaj pe tot Fundeniul :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Accidente,incidente Axel

Pe langa paralizarea traficului, iarna mai are un pericol pentru vehiculele de transport in comun si anume copiii care arunca cu bulgari de zapada in vehicule. :twisted:

Acum 3 zile ce-am bagat frica intr-un grup dasta de handicapati. 8-)  :P  :twisted:

 


Re: Accidente,incidente autob368

Cat de idiot sa fie Dorel-il ala ????  :evil:  :evil:  :evil:  Pentru chestia asta eu l-as da imediat afara !!!! Plus ca l-as pune sa plateasca daune - reparatia autobuzului. Bine cel putin ca nu este iesit din garantie (inca)...

 


Re: Accidente,incidente nokia2110

Oare de dimineaţă va fi problemă cu circulaţia troleibuzelor 66, 69, 85 sau e de preferat să iau metroul?

 


Re: Accidente,incidente autob368

Ai raspuns singur la intrebare: IA METROUL OMULE !!! E jale pe la suprafata ..... iar acum tot ninge...  :evil:
Asa ca draga Stefane, daca il ai la indemana, foloseste-l (n.a. metroul)  ;)

 


Re: Accidente,incidente linia 69

Din cate am vazut astazi linia 69 a mers normal, fara blocaje sau alte probleme (cel putin eu am calatorit foarte bine). De altfel ultimul troleibuz de la Valea Argesului spre Baicului a plecat exact la ora din programul de circulatie adica la ora 22.25. Si celelalte linii adica 66 si 85 nu am vazut sa fi avut probleme.
Avand in vedere ca ninsoarea si vantul au scazut in intensitate nu cred sa fie probleme maine dimineata asa ca le poti lua. Am o parere opusa colegului "autob368" care a postat cu putin timp inaintea mea. Acum tu faci cum vrei ...

 


Re: Accidente,incidente francezu72

ce se mai aude cu politia din mijloacele de transport in comun ?

numai suport sa vad aurolaci cocalari betivi si mosi handicapati  :evil:

azi un bosorog dasta si-a facut nevoile pe scara din 97 fara nicio jena  :x

alaltaieri unui pusti niste tzigani dastia impututi i-au furat telefonu  :evil:

 


Re: Accidente,incidente nokia2110

Am făcut ieri cu 69 circa 15-17 minute de la Şos. Mihai Bravu la Universitate. Aproape ca într-o zi de week-end.  :shock:

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421315 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use