Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Jurnal de iarnă

459 posts, 131494 views
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente FabiM

De altfel nici aplicația și site-ul Info Stb nu funcționează. La mine și alți prieteni cel puțin.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Nu functioneaza de azi-noapte.

08:17- acum merge aplicatia

 


Re: Accidente / incidente alliens

Linia 32 blocata cel putin de la ora 8, nici o notificare in infoStb...pe linia 47 nu apare nici un tramvai in aplicatie....

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Pai cum sa apara tramvaie pe linia 47 daca sunt toate blocate pe Cascadelor si Preciziei ?!...

 


Re: Accidente / incidente reiny2000

41 blocaj la Piața Presei

 


Accidente / incidente Andrei Andraș

alliens wrote:
Linia 32 blocată

S-a spus acum la radio că STB a anunțat pe Twitter (!) că s-a reluat circulația.

 


Re: Accidente / incidente orex

Dis de dimineața a început nebunia.
La 6:30 la intersecția bd. Timișoara cu bd. gl. Vasile Milea.
IMG_20200206_063548.jpg (1.18 MB; downloaded 2482 times)

IMG_20200206_063711.jpg (1.37 MB; downloaded 2480 times)

PS
Reprezentanții STB, deja flați la fata locului, spuneau ca pana la ora aia nu ieșise nimic din depoul Militari!

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Si la 7:50 inca era coada de tramvaie acolo... Abia pe la 8 au inceput sa plece tramvaie dinspre Militari....

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Conform info stb, si la aceasta ora tramvaiele liniilor 8,25 si 35 sunt blocate la Dedeman Cascadelor, la aproape 5 ore cand au iesit pe traseu!

O poza de pe Facebook - Liviu Olteanul - de la ora 08:40 pasaj Basarab.

BF67E58C-B1C7-4F9A-BA7C-069850AA1D26.jpeg (76.63 KB; downloaded 2482 times)

 


Re: Accidente / incidente oc7avian

Banda unică de pe Iuliu Maniu e nefuncțională. N-a fost deszăpezită complet și au creat un baraj de zăpadă undeva vizavi de Poli. Oricum, și pe zona curățată s-a împotmolit un Citaro (am uitat nr de parc)

Update: imediat de la stația de vizavi de Poli se circulă iar pe banda unică

Update 2: am cedat să aștept tramvai la stația Bd Iuliu Maniu. Primul tramvai venea în 20min (linia 10), restul și mai tragic. Am fugit în metrou să dau ocol spre Grozăvești, dau de efectul incidentului cu cele 2 metrouri defectate spre Dristor 2  :lol:

 


Re: Accidente / incidente CiprianTRB

Blocaj pe Strada Valea Cascadelor, tramvaiele liniei 8,25,35 blocate.
Blocaj pe Strada Drumul Osiei.
Cauza: Un Citaro e împotmolit în noroi și zăpadă... Autobuzele liniei 178,278 deviate pe la Complex Comercial Militari.

 


Re: Accidente / incidente reiny2000

Pe InfoSTB mai multe autobuze apar blocate în zona Academia Militară

 


Re: Accidente / incidente reiny2000

STB pe Twitter: A fost reluata circulatia pe linia 41, la capat de linie Piata Presei, la ora 09:35.

 


Re: Accidente / incidente Florinds

oc7avian wrote:
Banda unică de pe Iuliu Maniu e nefuncțională. N-a fost deszăpezită complet și au creat un baraj de zăpadă undeva vizavi de Poli. Oricum, și pe zona curățată s-a împotmolit un Citaro (am uitat nr de parc)

Update: imediat de la stația de vizavi de Poli se circulă iar pe banda unică

Update 2: am cedat să aștept tramvai la stația Bd Iuliu Maniu. Primul tramvai venea în 20min (linia 10), restul și mai tragic. Am fugit în metrou să dau ocol spre Grozăvești, dau de efectul incidentului cu cele 2 metrouri defectate spre Dristor 2  :lol:

Deci sa intelegem ca benzile unice nu pot fi deszapezite niciodata?  :D Foarte tare, daca avem ninsori o iarna intreaga, iile punem cruce in perioada respectiva.

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421222 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use