MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 202964 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 37
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Armata de muncitori in portocaliu (banuiesc deci Euroconstruct, ca Astaldi sunt cu salopete albastre in general) probabil adusi sa se obisnuiasca cu sit-ul nou de lucru, Betoniere si o pompa de betoane care pleca, se mai lucreaza pe la gulerele golurilor, la acces CH se infig cateva fiare in coloanele forate, pentru planseu, se compacteaza pamant, se betoneaza la acces TD49 rampa.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Astazi
* Acces 1 se armeaza peretii de langa scari.
* Acces CH se armeaza ps.
* Utilajele zac si ruginesc...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

De dimineata am observat ca s-a turnat beton peste PS la Acces CH, iar la primul acces se decofra peretele cu scari.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Ieri intindeau cofraje sa toarne beton pt refacerea carosabilului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

S-a turnat beton pt asfaltare de la Piatra alba pana la Strada Cetatea Histria. aproape de acces CH un individ isi facea somnul de frumusete cu picioarele pe volan intr-un excavator :) nu am avut nimic la indemana sa imortalizez momentul..

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor andrei11

Si eu mai dorm in pauzele tehnologice. Problema e daca avea de lucru sau nu.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Nu stiu ce spuneti voi de dormit, dar cred ca am aprins butoiul cu pulbere cu o poza. Astia au de la Parc pana la RD au facut joi si vineri ce n-au facut in doua saptamani.  :mrgreen: Cred ca si pedeapsa. Urmeaza detalii.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Azi... chiar nimic de povestit. Totul ca si la ultima vizita. Mai sunt de intins doua gramezi de pietris dar sunt neatinse. Este betonata complet zona intersectiei cu strada Romancierilor dar cred ca se vede si in pozele vechi.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Shogom

In zona accesului CH bateau scanduri pentru turnarea betonului de sub viitoarea parte carosabila.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Shogom

Se sapa la acces Ch, betonul turnat pe viitoarea parte carosabila a ajuns dincolo de acces Ch.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Shogom

La acces CH s-a dat forma rampei si au inceput sa scurme sub PS.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Astazi
* Primul Acces - Aici lucrurile au avansat mult. Se puneau cofraje pentru betonare lift si acces.
* Acces CH - cred ca incep sa se apuce de hidroizolatie PS
* Peste statie - spre VA s-a scos foarte mult moloz din subteran / spre parc s-a mai betonat pentru refacerea carosabilului

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Aici s-au adus paleti cu borduri

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Pe la ora 19:30 se lucra la intinderea amestecului de pietris + ciment pentru refacerea carosabilului aproape de Mega Image (Drumul Taberei Nr. 80)

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422566 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use