Clubul modeliștilorSimulatoareOMSI (2) The Omnibus Simulator

 

Topic: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse

332 posts, 171250 views
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Omsi- The Bus Simulator AndreiGavril22

Cineva care se pricepe la script in Omsi?Am nevoie sa modific/elimin sunetul de auspuff.Jocul default vine cu un sunet de refulare foarte galagios(ca și cum valva de refulare aer lipsește și mașina da tot aerul afara o data/ceea ce auziți la unele Citaro uri)Cum pot modifica sunetul de refulare?Acel auspuff..

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Omsi- The Bus Simulator ADK

Păi cel mai simplu ștergi de tot fișierul sau înregistrezi cu aceeași extensie sunetul dorit și-l înlocuiești cu cel original...

 


Re: Omsi- The Bus Simulator AndreiGavril22

Asta stiu, ca asa am inlocuit si claxonul, dar sa il gasesc.Multumesc oricum Adi!

 


Re: Omsi- The Bus Simulator AndreiGavril22

Salut!Caut membru care stie sa lucreze in blender, 3dstudio max pentru continuarea proiectului personal Citaro O530 Facelift STB.O parte din detalii sunt gata. Ca idee cum sunt eu fixist si perfectionist si vreau sa iasa ceva tipla, as vrea cerintele urmatoare: Seriozitate, continuitate si experienta in programe pentru a lucra impreuna.Singur e greu sa duc proiectul la bun sfarsit sincer.Ca detalii gata avem: Geamurile peretelui cabinei, barile interioare modificate, Skin exterior 1/1, Sound pack, jante schimbate, Afisaj/matrix schimbat, oglinzi exterioare schimbate, parasolare, neoane interioare re-facute si spatiul soferului curatat de vechile aparaturi de taxare.Ce mai e nevoie: Barile si mecanismul usilor pe interior.Cutiuta de protectie de la butonul rotativ de eliberare presiune usa, Monitor interior THEOREB Salon + Sofer, Panouri plastic interioare salon,Peretele cabinei(masina are peretele in prezent, dar e un perete negru adaptat, aduce relativ a peretele real)Si probabil cateva mici detalii pe care le.am uitat.ATENTIE!Cine poate colabora cu mine sa ducem proiectul la bun sfarsit, normal ca va fi platit corespunzator(nu vorbim de sume de3/5 euro.DAR MUNCESC SI EU, MUNCESTI SI TU!Suma va fi stabilita la inceputul proiectului, si pe la jumatate se va primi 1/2 din suma, apoi restul la sfarsit.

 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Leaked photos de la fabrica Solaris din Bolechowo cu noul Urbino 18 Electric pentru Craiova. 😳
received_667957167217491.webp (36.42 KB; downloaded 5328 times)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator AndreiGavril22

CAND NOAPTEA VINE.. ;)
Screenshot_217.png (906.83 KB; downloaded 5128 times)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator Adrian.B

Complex Mestesugaresc (Ploiesti):



 


Re: Omsi- The Bus Simulator Adrian.B

Proces din constructia intersectiei Sos. Nordului / A. Muresanu / Str. Rapsodiei (Ploiesti):



 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Ceva progrese semnificative la reproducerea autobuzului Solaris Urbino 18 Electric pentru Craiova in OMSI. A fost refacut tot interiorul (schimbat scaune, modificat bare, adaugat butoane stop si prize USB, refacut passengercabin, retexturare si modificare podea, refacuta partea din zona usii 4 - "dulapul" alb), amplasamentul afisajelor electronice a fost refacut cf. cu realitatea), a fost adaugata cabina inchisa la sofer, a fost eliminat cashdesk-ul cu care vine autobuzul by default si alte cateva detalii.  Mai urmeaza schimbarea bordului cu Actia Podium 2, convertirea fiind inca in lucru.

image_2021-04-12_091457.png (626.24 KB; downloaded 4680 times)


image_2021-04-12_091727.png (1.07 MB; downloaded 4681 times)


image_2021-04-12_091933.png (1.26 MB; downloaded 4683 times)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator cris_m

Daca nu ii pui insemnele ostentativ de mari cu Primaria si Consiliul Judetean nu-l poti scoate in circulatie :lol:

 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Rezolvat.  8-)

image_2021-04-12_114653.png (771.53 KB; downloaded 4650 times)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator AndreiGavril22

😴😴😴
7FC63962-5670-4B0B-A15F-DB8E5C722652.jpeg (125.97 KB; downloaded 4353 times)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator Alex Mariciuc

Drumuri bune Colegu!

 



Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: OMSI (2) The Omnibus Simulator  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420992 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use