Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor

1619 posts, 436346 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 110 111 112 113 114 115 116
 
 

📖 Pagination options
Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor LucaTB

A revenit 5299, prezent pe linia 96.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor STB Spotting 21

Cel putin acum o saptamana circula, in jurul datei de 11 noiembrie; nu stiu daca intre timp a mai stat pe dreapta.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor ADK

Mi se pare mie, sau fotografiile acestea - cu vehiculele tractate - încep să devină plictisitoare?

Adică, e relativ normal să mai apară câte un defect tehnic (deși numărul de defecte apărute în București, îmi dă impresia că sunt cam mari pentru o capitală), dar o parte dintre troleibuzele tractate sunt duse ori aduse de la stația ITP din dep. Nițu Vasile, deși încă odată mi s-ar părea mai economic să existe o rețea de legătură cu toate depourile - astfel încât vehiculul să vină pe roți și nu cel puțin după '90 (până să se izoleze rețeaua din Berceni) doar tractat, dar și pentru niște linii relativ utile (prin 2014-15 consideram utilă o rețea pe calea Văcărești care să facă legătura cu toate liniile de troleibuz din cartier măcar până la Baba Novac, deși acum find prezent tramvaiul și călătoria de 90 de minute nu cred că se mai justifică troleibuzul). Nu-i mult de lucrat la o legătură între pasajul Mihai Bravu și Baba Novac, și termini bâlciul cu dieselul.

PS: la "Dialog cu administrația" s-au postat ieri niște reglementări care se doresc a fi remediate pe viitor, unde intră și calitatea fotografiilor cam de orice tip. Poza de mai sus e sigur încadrată pentru ștergere, nu aduce nimic interesant sau "ieșit din comun" (adică ceva unic imposibil de repetat, surprins pe nepregătite) încât să se merite păstrată, în cazul în care nu mai apar și alte cadre mai bune.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor PTMZ

De la moderator citire
@sorin.niculescu_, mesajul tău a fost șters întrucât fotografia nu e conformă cu regulamentul forumului. Mulțumesc pentru înțelegere.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor Gabi23

A revenit 5304 de la Bujoreni după câteva luni de imobilizare.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor Andi_C

Lui 5330 (62) i-au sărit captatorii, asteaptă tractarea in stația Victoria, sens Gara de Nord.
20231219_160913.jpg (1.07 MB; downloaded 1742 times)

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor shoppy

Ce frumusete de groapa este in statia aceea.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor mn_photography

Andi_C wrote here:
Lui 5330 (62) i-au sărit captatorii, asteaptă tractarea in stația Victoria, sens Gara de Nord.

De ce așteaptă tractarea , in loc sa îi pună la loc pe fir?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor GPS

5116 s-a defectat azi pe Calea Văcărești în apropiere de intrarea în Pasajul Piața Sudului.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor Andi_C

mineagu wrote here:
Andi_C wrote here:
Lui 5330 (62) i-au sărit captatorii, asteaptă tractarea in stația Victoria, sens Gara de Nord.

De ce așteaptă tractarea , in loc sa îi pună la loc pe fir?

Firul ce ține captatorul stâng s-a rupt, de aceea este nevoie de intevenție.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor shoppy

Si se pare ca i-au strambat si carligul acela din stanga care tine firele captatorilor.
Bine, si groapa din statie arata foarte bine.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor mn_photography

Andi_C wrote here:
mineagu wrote here:
Andi_C wrote here:
Lui 5330 (62) i-au sărit captatorii, asteaptă tractarea in stația Victoria, sens Gara de Nord.

De ce așteaptă tractarea , in loc sa îi pună la loc pe fir?

Firul ce ține captatorul stâng s-a rupt, de aceea este nevoie de intevenție.


Aaaa. acum am vazut mai bine . multumesc.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor sorin.niculescu_

@shoppy chiar am făcut sesizare la PS6 acum vreo 9 luni în legătură cu gropile din stațiile Victoria și Metro Militari, sens centru și mi-au răspuns că vor face lucrări de asfaltare… hai că le-au făcut dacă e!

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale troleibuzelor STB Spotting 21

Ikarus-ul 5118 a revenit in circulatie dupa RK - se afla pe linia 97.

 


Go to page:  1  ... 110 111 112 113 114 115 116
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422026 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use