MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 315388 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Trebuie doar sa ai rabdare pana la deschiderea 'info-pointului'... :ugeek:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Schitele sunt conforme cu cele prezentate de mult, e bine, nu fac decat sa confirme ca si primele schite sunt bune.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Oarecum, in primele saparea "la suprafata" limitata...nu atat de aproape de Valea Argesului...
O sa caut sa exemplific...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

subway guru wrote:
Trebuie doar sa ai rabdare pana la deschiderea 'info-pointului'... :ugeek:


Info-pointul e baraca aia... alb/argintie cu termopane montata in piata Moghioros?
Poate o "utileaza" pana se termina proiectul... la fel si sitele....  :twisted:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Robert24

Amplasamentul statiei - imaginea completa
drumul taberei.jpg (614.04 KB; downloaded 6516 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

PM 181mp din 20900 = 0,9%

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei beavisrai

Am asistat (pacat ca nu am imortalizat) la iesirea unei basculante pe poarta dinspre ghencea, impreuna cu un nor mare de praf ridicat in si in afara santierului. Inteleg ca exista echipamente de spalare a rotilor si a aprafului in general, dar raman nefolosite.

Cred ca si pentru bietii muncitori si paznici ar fi benefic ca praful sa stea mai mult lipit de pamant decat de plamani, si ar putea sa nu se mai comporte ca niste nea 'caise, ca nu fac economie daca nu dau drumul la instalatii.

Stie cineva unde ar trebui sa reclam ca vreau sa ma uit la santier HD, nu prafD?

Multumesc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

PM 1074mp din 20923 = 5,1 %

P.S.
La temperaturile astea extreme e interzis sa uzi strada pt ca se inrautateste indicele de disconfort termic...pana azi nici eu n-am stiut de treaba asta...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei survola

Mulțumim pentru update-ul complet  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Cu cea mai mare placere, mi-am propus sa va tin la curent tot la doua saptamani...
Despre poze, apelul general e sa mai puneti voi, mie-mi este destul de greu sa ma ocup si de treaba asta, ca am destule alte treburi mai presante...e drept ca atat timp cat se lucreaza la PM nu se vede nimic spectaculos, totul e 'underground'...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

PM 2212mp din 20923 = 10,6%

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Dr2005

Staţia nu se va afla complet sub Str. Râul Doamnei? Ce servesc pereţii mulaţi ,,pompaţi" pe Drumul Taberei, mai la N de intersecţia cu Str. Râul Doamnei ( download/file.php?id=72621 )?

În rest, se lucrează cu spor... deja trei întreruperi de curent pe ziua de azi, stale-ar în gât metroul ălora care au decis să aibă staţii mai dese ca troleul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Robert24

Daca te uiti cu atentie o sa vezi ca va fi sapatura deschisa si pe Drumul Taberei pe o distanta de x metri.
Statia propriu-zisa e doar sub str. Raul Doamnei.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei sab

Dr2005 wrote:
Ce servesc pereţii mulaţi ,,pompaţi" pe Drumul Taberei, mai la N de intersecţia cu Str. Râul Doamnei ?

Acolo este rebrusmentul,  normal pentru orice capat de linie , final sau provizoriu, cu notabila exceptie Bazilescu.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use