Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 240092 views
 
Go to page:  1  ... 69 70 71 72 73 74 75  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public Cristi N

Am verificat din nou mail-ul si am gasit raspunsul in folderul de Spam, oamenii raspunsesera in aproximativ o ora de la sesizare. Pana acum au o bila alba, sa vedem cum se misca si cu reparatiile.

 


Re: Iluminat public faraonul

Așa s-a întâmplat și la mine până am spus că nu este spam la câteva e-mail-uri. Lucrarea va dura ceva că trebuie să sparga și să sape ca să mansoneze cablurile defecte.

 


Re: Iluminat public realistul

anndrei wrote:
Puteti sesiza defectiunile si pe site-ul PMB http://pmb.ro/contact/petitie/petitie.php Cu siguranta se va deplasa la fata locului corpul de control al primariei si va constata defectiunea.

Am scris și eu cu privire la bulevardul Liviu Rebreanu. Ce este acolo este bătaie de joc ori sabotaj.

 


Re: Iluminat public abc_XC

Am observat in aceasta seara, ca la Gara de Nord este un adevarat dezastru. Sunt acei stalpi inalti de iluminat, care au 3, respectiv 4 becuri si din care functioneaza 1, maxim 2 becuri. Presupun ca este o problema cu reteaua electrica de alimentare, cred ca sunt peste 20 de becuri nefunctionale. O sa le scriu celor de la CMIPB.

 


Re: Iluminat public faraonul

Salut, am trecut și eu acum doua ore și am văzut situația. Voi face o sesizare la CMIPB.

O alta avarie este la Piata Unirii la fântâni chiar în centru unde este spectacolul de sunet și lumină. Nu merge nimic de luni de zile.

Voi face și acolo o sesizare.

 


Re: Iluminat public cris_m

Acolo cred ca e ca la Parklake, o intelegere ascunsa pentru a scoate in evidenta luminile de la fantani.... Deci slabe sanse sa fie rezolvata avaria.

 


Re: Iluminat public ByOnu

Asta cu Parklake e adevarata? :think:

 


Re: Iluminat public cris_m

Eu zic ca da, nu vad de ce nu ar fi. Totusi e in viziunea multora cel mai reusit mall ca design, trebuie evidentiat cumva si noaptea...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Incercati sa faceti sesizare la PMB si la E-Distributie Muntenia (0800070888). Pana la urma trebuie sa remedieze problema.

 


Re: Iluminat public Cristi699

Salut, mai sunt urmatoarele probleme: in parcul Carol nu functioneaza de mult timp o parte e iluminatului de pe aleea principala, in parcul Tineretului sunt multi stalpi cu corpuri Selux si Luxten Domino(lampile rotunde cu dispersor cu striuri) nefunctionali. Mai sunt probleme si in zona salii Polivalente catre parcul Lumea Copiilor. Acolo sunt corpuri cu sodiu care nu functioneaza deloc sau functioneaza intermitent. Probleme mai erau si in zona mall-ului AFI Cotroceni pe Bulevardul Vasile Milea, mai multe corpuri nefunctionale.
Mai este si avaria de la Gara de Nord de care s-a discutat mai sus.
Apreciez foarte mult tot ce a facut faraonul pentru Bucuresti. Este admirabil, toata stima!
Eu nu locuiesc in Bucuresti dar trec foarte des prin capitala cu treaba sau in vizita(este orasul meu preferat de mic, am unchi care locuiesc aici) si ma intereseaza foarte mult situatia capitalei Romaniei. Am gasit mai demult acest forum si vreu sa ajut si eu la identificarea si rezolvarea problemelor iluminatului public.

 


Re: Iluminat public realistul

Am scris o sesizare pentru Rebreanu cu poze atașate de la Parklake. Problema este că sunt foarte multe zone de pe acest bulevard cu probleme. De exemplu zona cu intersecția Aleea Barajul Sadului plus multe altele.
Nu face nimeni nimic...

 


Re: Iluminat public Cristi699

La Gara de Nord s-a rezolvat ceva?

 


Re: Iluminat public andrei11

Unde mai precis la gară ?

 


Re: Iluminat public abc_XC

La Gara de Nord problema era in toata zona din fata garii, stalpii inalti cu 3-4 becuri mai au 1-2 becuri functionale in medie. Cei de langa Calea Grivitei erau complet nefunctionali. O sa trec saptamana asta sa vad ce se mai intampla.
Pe Liviu Rebreanu se intampla ceva? CMIPB se lauda de la inceputul lunii ca desfasoara lucrari acolo si sper sa vedem si rezultate.

 


Go to page:  1  ... 69 70 71 72 73 74 75  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421284 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use