Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 240059 views
 
Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) serbanandrei

Ce ciudat suna " o echipa se va deplasa pentru a constata probleme semnalate " , de parca toti cei care sesizam inventam ceva !!!! Am senzatia  ca baietii astia vin din alta lume.
Trebuie doar sa se urce in masina sa mearga de la un cap la celalalt al bulevardului si se vede tot. Eventual sa si filmeze pentru a fii sigur ca nu inventam .

Nu pot sa cred ce exprimare au. Macar de ar face ceva la sfarsit.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) cris_m

Am trimis si eu la CMIPB, cred ca o sa mai rog niste prieteni sa faca la fel. Chiar e enervant cel putin de la Grigorescu pana la Barajul Dunarii...  :popa:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Daca Bucurestiul ar fi un Smart City s-ar vedea avariile din sistem dupa consum. Luxten avea asa ceva pentru bulevardele din administrarea lor.

Oare de ce nu face primaria  o aplicatie simpla unde sa sesizam direct o avarie?

Ti-ai creat prima data cont, apoi faci o poza, preia datele GPS si o trimite alaturi de 2 campuri, unul selectabil pentru tipul de avarie predefinit( gen iluminat, groapa, teava sparta) si unul pentru altele de comentarii. Cu un CMR (Customer Relationship Managament) in spate se poate scapa de multa birocratie.

O sa propun asa ceva la PMB.

Solutii exista dar trebuie sa-i intereseze  de cetateni.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) serbanandrei

Daca ar face Primaria asa ceva nu ar mai putea imprastia bani pe te miri ce . Si nu prea cred ca sunt multi din Primaria car esa stie umbla cu asa ceva .Normal asa ar trebui cum spui tu.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) Chev Celios

Da a existat inainte de Firea o astfel de aplicatie(numai stiu numele exact) unde semnalai orice fel de avarie si puteai sa pui poza si locatia GPS. Usor usor ea a devenit nefunctionala si a disparut.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

#faraonul, pana la urma cei 4 stalpi de iluminat de pe breteaua ce urca din Calea Giulesti, nr.37, pe Podul Grant, sensul catre Crangasi, nu functioneaza datorita unui cablu intrerupt si nu din cauza lucrarilor din parc. Urmeaza sa fie remediata defectiunea.

 


Re: Iluminat public abc_XC

Stalpii de iluminat sunt foarte tensionati in aceasta perioada. Cei de pe Bd. Aviatorilor au primit un set de ancore, pentru a rezista decoratiunilor de Craciun.
rsz_stalpi_ancorati_bd_aviatorilor.jpg (186.22 KB; downloaded 2566 times)

 


Re: Iluminat public realistul

Ce sa mai zicem de cei de pe Victoriei...

 


Re: Iluminat public Albert

Toti stâlpii de pe Aviatorilor sunt lăsați spre carosabil. Ancorele nu par a fi prea tensionate, sunt puse mai mult in caz ca cedează vreun stalp și sa nu cada pe mașini. Cei din Piata Victoriei sunt ceva mai rau, unii sunt strâmbi și lăsați asa de anul trecut. Nu vreau sa ma gandesc ce se va întâmpla dacă vine vreo ploaie înghețată, cum vor mai rezista stâlpii. Cine a gândit aceste decorațiuni, nu s-a gândit dacă stâlpii rezista...  :headbash:

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) serbanandrei

Salut Faraonul !!
Uita raspunsul primit de la Primaria Capitalei"

"[Buna ziua,

Dorim sa va comuncam faptul ca, iluminatul public de pe  bulevardul Liviu Rebreanu ai intrat in administrarea Primariei Capitalei la inceputul luni Decembrie 2019.

In acest sens, ne angajam ca vom face tot ceea ce depinde de noi pentru a rezolva problema in cel mai scurt timp posibil.

Sa vedm ce se intampla si mai ales cand  ?

Normal ar fi sa inlocuiasca lampile consumatoare de curent cu cele cu led.

Oare se va intampla asta ?

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Salut SerbanAndrei,

Este o veste foarte buna că au preluat Str. Liviu Rebreanu. M-aș bucura să schimbe corpurile din sodiu in LED dar asta nu schimba problema. In primul rand sa repare cablurile subterane distruse de alții care au săpat în zona. Apoi când au tensiune in stalpi pot înlocui doar becurile arse pe sodiu sau corpurile cu totul pe LED. Avand in vedere că instalația este noua cred că vor pastra corpurile actuale.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) serbanandrei

Asteptam o minune dupa Sarbatori. Sincer nu ii vad apucandu se sa verifice  asa cum ai spus cablurile,  si eventual schimband becurile mai devreme de jumatatea lui Ianuarie. Asta daca nu vine zapada ,pantru ca in acest caz vom avea o eventuala verificare doar in primavara.

Fac pariu ca nu se intampla nimic mai devreme de 1 -2 luni.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) realistul

Este o veste foarte buna dar faceți pariu că în fata la Parklake, va fi tot bezna in continuare?

 


Re: Iluminat public ByOnu

Idem si pe axa Unirii - Victoriei (Bratianu, Balcescu, Magheru, Catargiu). Pe bulevardele mari ar fi trebuit instalati stalpi rezistenti.

 


Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use