MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 394629 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 109
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

subway guru wrote:
Bani sunt...kakalau

Nu sunt.... oameni ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Impedimentele le-am explicat...cu vointa si inteligenta se pot surmonta! :ugeek:
Dar trebuie facut cu bagare de seama pentru a evita 'corectiile' bruxeleze, in lipsa argumentarilor corespunzatoare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

La Eroilor se schimba bordurile, in asteptarea santierului.  :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Am trecut acum o ora prin zona, ba chiar am inconjurat gardul ce delimiteaza santierul. Am constatat ca nu se lucreaza, era un singur muncitor daca nu cumva era paznic. Ca lucruri noi am observat o baraca ce nu era inainte, un excavator si niste armatura pt transee. Copacii sunt toti la locul lor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Bogdan MD

Am vazut si eu "santierul" de la Eroilor astazi dimineata, utilajul era bine mersi pe loc, DAR dupa gard se auzea sunetul unui fierastrau electric. Presupun ca a inceput defrisarea. Mentionez ca in momentul acela nu pareau sa fi cazut copaci, poate abia au inceput...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 aztec

Posibil de la taierea suruburilor bancilor din parc, azi la pranz se continua taierea si erau zeci culcate la pamant.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Azi sapa un excavator pt transee dar intr-o zona unde nu erau copaci. Din ce am putut sa vad pare ca nu a cazut nici un pom pana acum.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Radu Stanescu

Am o curiozitate. Daca se apuca de statie, de ce inlocuiesc borduri si paveaza trotuarele din jur?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Radu Stanescu wrote:
Am o curiozitate. Daca se apuca de statie, de ce inlocuiesc borduri si paveaza trotuarele din jur?


Pentru ca deturnare de fonduri.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Costin

Bordurile sunt lucrarea primariei de care apartine strada respectiva... Metroul nu are treaba (inca) cu primaria. Cu nici o primarie. Sincronizare romaneasca si, probabil, ce zice colegul de mai sus... :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 aztec

Din cate am vazut, au schimbat in zona, dar se pare ca unde este restaurantul Derby nu au facut asta, in rest da, si se pare ca si vor asfalta...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Ieri seara a iesit avizul de defrisare!
:lol:
Edin na nula...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 aztec

Aici ca aici, stai sa vedem la PSS Opera...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Don't worry, be happy!
Va fi 3-0, urmatoarea 'boaba" la Parc, apoi la Opera...
Trebuie sa absorbim 80% nu??? :ugeek:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421240 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use