MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 394716 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 109
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Statia asta se mai construieste? Intrebare tampita, dar...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 mindmasster

Normal ca se construieste dar aici lucrarile incep mai tarziu . Momentan se lucreaza  doar de la Academie spre Militari.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Utilizator anonim

Ne pregatim  8-)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

O veste excelenta.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 thor5

Stie cineva cam cand vor incepe lucrarile serioase la Eroilor 2? Cand soseste a treia cartita, cand incep sapaturile, lucruri de genul asta. Sunt curios unde vor pregati utilajul, ca in parcul Eroilor nu prea e loc, poate in parcul Operei?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Cristian

thor5 wrote:
Stie cineva cam cand vor incepe lucrarile serioase la Eroilor 2? Cand soseste a treia cartita, cand incep sapaturile, lucruri de genul asta. Sunt curios unde vor pregati utilajul, ca in parcul Eroilor nu prea e loc, poate in parcul Operei?


Nu cred ca mai este vorba de a treia cartita, desi pe la inceputuri asa se vehicula; in ceea ce priveste utilajul, acesta o sa fie adus din nou la Academie dupa ce termina cu Dr.Taberei, si introdus pe acolo urmand sa sape spre Eroilor. Asta din ce-am mai inteles eu citind alte topice de pe aici. Nu stiu daca vor fi doua sau unul(daca il demonteaza si-l duc iarasi la Academie pentru al doilea tunel), si nici nu stiu pe unde o sa iasa. Banuiesc si eu ca in parcul Operei caci pe la Eroilor e cam "stramt"...sau poate cine stie, nu mai iese deloc si-o ia(u) spre Universitate deoarece se vor fi rezolvat problemele legate de bani pana atunci.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Slasher1985

Este deja un topic aici pe unde o sa iasa cartita dupa ce sapa tunelul incepand cu Academia Militara.

Se numeste PSS Opera - Punct Scoatere Scut Opera. Lucrul acolo a inceput deja, am vazut un spatiu incadrat. Dar mai bine se vorbeste despre asta in topicul dedicat. Punctul respectiv va deveni apoi PLS Opera pentru continuarea drumului spre Pantelimon cand va fi cazul.

La nivel de structura, Utilizator anonim estima ca aici statia nu va fi gata inainte de primavara 2015. Din 2014 ar trebui sa inceapa lucrarile serios si aici.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Mai, iunie, iulie, august, septembrie, octombrie... Nu ma astept sa o inceapa pe zapada in noiembrie, decembrie. Dar stau si ma intreb, mai are rost? S-o lase boalii si cand or veni TBM-urile de la Pantelimon sa se opreasca direct la Academie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 survola

Să termine întâi incintele staţiilor pe sensul actual de înaintare al cartitelor şi apoi să se apuce de Eroilor...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

133 313 wrote:
Mai, iunie, iulie, august, septembrie, octombrie... Nu ma astept sa o inceapa pe zapada in noiembrie, decembrie. Dar stau si ma intreb, mai are rost? S-o lase boalii si cand or veni TBM-urile de la Pantelimon sa se opreasca direct la Academie.

Ăsta-i banc. Nu se poate, trebuie sa se deschida ruta Eroilor - Dr Taberei --> cu calatori.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

133 313 wrote:
cand or veni TBM-urile de la Pantelimon sa se opreasca direct la Academie.

Da, peste cel putin 20 ani... :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

20 de ani. Important este sa fie mai devreme decat privatizarea cfr marfa. Si a metroului :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Atal

Azi erau 2 utilaje de forat in parc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Confirm. Ieri, o instalatie chiar fora in zona intersectiei (Eroilor cu Eroii sanitari).

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421278 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use