Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze

1201 posts, 315469 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 56 57 58 59 60 61 62  ... 86
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Utilizator anonim

La Gara de Nord zilele trecute, evident ca troleibuzul merge inainte iar autobuzul face dreapta  :rofl:
20210602_094508.JPG (417.8 KB; downloaded 2289 times)

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andrei11

Să mă lămurească cineva de ce 330 care vine de la Ferdinand spre Vatra Luminoasă merge pe linia de tramvai iar 335 care  vine de la Ferdinand spre Mega Mall merge pe șosea.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze cris_m

Citez, "autobuzele articulate sunt greu de manevrat, distanta e mica intre vehicule, daca scapa cumva remorca si loveste in tramvai"  :roll:
Partea scrisa italic am pus-o eu din burta, dar sunt convins ca nu sunt departe de gandirea STB-ista.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze omirica

Cred că ține de problema virajului stânga în Piața Iancului al lui 335. Ar ține blocat tramvaiul în spate aiurea.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze dekolor

Si 135 face stanga de pe linia de tramvai, tot la Iancului.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze orex

Nu s-a gandit, inca, nimeni ca ar trebui un timp de circulatie in plus (stanga spre Iancului), pentru toata intersectia, cu semafor dedicat?! ;)
@dekolor
135 merge stanga direct din P. Iancului spre Pache, fara a o mai lua pe ”bucla” ?   :shock:

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze omirica

Aveți dreptate. Poate e și o problemă de frecvență. Oricum e ciudată chestia cu 135 la Iancului, cu stația dublă.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andrei11

orex wrote:
135 merge stanga direct din P. Iancului spre Pache, fara a o mai lua pe ”bucla” ?

Care buclă ? 135 vine de la Piața Muncii fix pe linia de tramvai.
Habar n-am dacă mai are o stație și pe Pache.
La o adică și 46 care duce spre Pantelimon are la Iancului 2 stații, și înainte și după intersecție...

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze orex

Nu mai circula ca 311 dinspre Vatra?
PS
”bucla” era aia o faceau amandoua, 135 si 311 in fata InterMacedonia, spre Pache Protopopescu (fost Republicii)!

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andrei11

Nu. 311 o ia pe stradă, 135 de la Vitan la Iancului pe linia de tramvai. Și viceversa. De când s-a venit cu ideea asta,  RATB - ul să circule pe linia de tramvai.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Chev Celios

Statie dubla are si 182 la Perla. O data la tramvai si a doua oara la trotuar dupa ce face stanga.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze cosminduru

Au început să fie montați stâlpișori pentru banda unică de pe bd. Decebal.
decebal_uniq_cr.jpg (764.98 KB; downloaded 2048 times)

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze bgd70

O veste foarte buna. Doar ca seara va fi blocata complet banda de cei care merg la terasele de pe bulevard, se parcheaza ilegal pe prima banda plus jumatate din a 2-a. Sunt curios daca rezista mai mult de 1 luna stalpisorii.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andrei11

Dacă ar fi poliție nu ar fi blocată nicio bandă...

 


Go to page:  1  ... 56 57 58 59 60 61 62  ... 86
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use