MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 173757 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Astazi
* Aproape de Strada Pascani se fora cu un utilaj mic si galben, in rest liniste si pace.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Shogom

Pe sensul spre Favorit, se descarcau multe armaturi de coloane.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

@133 313 - peste locul acela betonat pe mijlocul bulevardului au adus un containet albastru..

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) 133 313

Doriti o poza cu el?  :lol: Era acolo. Si un incarcator frontal care a mutat niste pamant pentru turnarea platformei. Va trebui sa scuzati penuria de poze, zilele sunt mai scurte si mai reci. Si reportajele le cam sfarsesc cu mainile oarecum inghetate pe obiectivul care pare sa resimta de asemenea frigul, focalizand anapoda. De asemenea trebuie sa fac si niste pregatiri pentru iarna. Am mers totusi pietonal, ca pe bicicleta nu iese mare lucru. Nu poti sa o lasi de o parte sa fotografiezi ca... risti. Iar ca sa ma infofolesc iar nu merge, ca ajung lac la destinatie, inadmisibil. Ideea este... cu poze sau fara... stam cu ochii pe ei.  :twisted: Sa ne faca metrou.  :lol: In 30 ani... Cel putin pana la prima zapada. Dupa aia nu garantez absolut nimic pana in aprilie. Daca vad ca stau prost cu sensibilitatea la frig ma tirez spre Spania urgent. Utimele doua ierni le-am sfarsit urat, mai ales 2013-2014 spre o dublapneumonie.
Si daca prin absurd as forta o plecare la orele 15 din Viilor... tot m-ar prinde inseratul pe la Orizont. Deci e greu.
Si ar mai fi o chestie, dar nici nu stiu unde ar merge mai repede, la generale sau la club. Ce se intampla daca phUTI da chix in absenta sultanului.  :twisted: Bine asta e varinata soft, ca bag eu seama ca oricum se ducea pe copca si omul mai degraba s-a spalat pe maini de toti si toate foarte simplut. Nu cred ca aveau personal sa onoreze partea lor de comedie de la M5.  :twisted:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) 133 313

Coloanele pentru CV inca treneaza la Megaimage, la accesul forat la strada Pravat nu se excaveaza, la DT33 s-a facut o mica ingradire cu balize de plastic, pazita, la DT35 (trotuar, partea cu blocul) acces 1 nimic, acces 2 ingradire cu paza dar nimic. A aterizat phUTI in perimetru din ce pot distinge, sunt niste gramezi de fiare subtiri pe mijlocul bulevardului, la DT39 sapa Radet, pe centrul bulevardului-spatiul verde se sapa sant DT38-DT40-DT42 etc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

De dimineata se ingradea trotuarul la Drumu Taberei Nr.35

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Aici este liniste! Astazi se descarca un tir cu armatura pe partea cu 34.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Pregatiri pentru betonarea fundatiei caii de rulare in statie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

De 2-3 zile au inceput sapaturile pentru Acces D (spre Strada Pravat) :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Astazi am observat la Drumul Taberei Nr.35 ca s-au trasat marcaje galbene pentru revenirea traficului "la normal" spre Favorit. Probabil or sa inceapa sa foreze coloane pentru Acces A & C.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) andrei11

Daca-s galbene inseamna ca NU sunt definitive...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) aztec

Eu nu inteleg de ce nu realizează mai întâi planşeul la tunelul acces  de la bulevard ai apoi să sape la actuala deviere să facă restul şi gaura la tunel şi accesul.
Că aşa trebuie iarăşi să spargă bulevardul...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Stiu  :popa: tocmai de aceea am scris '...pentru revenirea traficului "la normal"'
O sa-l mute temporar pana foreaza si termina pe unde este el acum, apoi o sa-l mute iar ca sa termine si pe sub bulevard.

@Aztec - stai linistit...in moțul coloanelor forate de pe bulevard au turnat beton, nu asfalt  :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Azi, betonare fundatie de cale

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421289 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use