MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 174231 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 33
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) 133 313

Se foreaza coloane la acces DT35-Parc. Au mai venit carcase pentru coloane pentru un acces la Georgi? In fata la Megaimage mormane de pamant si utilaje Vertatel.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

De dimineata baga tare, acum a disparut foreza!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) p55d

Foreza e lipsa si azi.
Nici o miscare. Nici macar la canalul colector de mari dimensiuni nu mai sapa nimeni, desi mai au doar 3-4 tuburi de ingropat ca sa finalizeze si sa intregeasca traseul.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) 133 313

In zona fronton Romancierilor s-a turnat egalizarea pentru planseu intermediar si a venit deja multa armatura, Ultima portiune de planseu suprior e armata si cu tevusti, gata de betonat, se mai scoate putin pamant din subteran. La CV mai sunt putine coloane de forat.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) 133 313

Aici e pauza, la ambele accese DT35 s-au turnat coloanele forate pana in gardut. Nu se lucreaza la canalizare, nu sunt nici tuburi.

 



Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

"Bate vântul frunza-n dungă - Cântăreţii mi-i alungă;"

Aici este liniste toala, fara utilaje.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) p55d

In dimineata asta am vazut un escavator in zona accesului de la ING. DIn viteza nu mi-am dat seama daca chiar facea ceva.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Sta parcat, asteptand rugina..

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) p55d

Ieri am vazut un escavator - tinea cupa un sus la uscat. Azi a disparut si asta.
Carcasele pentru coloane sunt neatinse.
Nicio miscare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) URANUS

Frumoase pozele de azi! Multumim!  :)
Banuiesc ca acele carcase de armatura mai groase sunt pentru CV de la patinoar (aferenta interstatiei DT34 - PDT) dar de ce le-au depozitat aici?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Astazi un excavator de la Vertatel sapa pe mijlocul strazii aproape de Strada Pravat

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) p55d

Azi pe la 9am activitate cu teava de gaze, o gramada de oameni cu veste de-a lungul tevii nou instalate in lungul statiei (nou = ultimele 12-24 luni). Poate faceau ceva probe tehnologice.
Pe la 10 se descarca niste pamant dintr-o basculanta mai mica pe care scria Astaldi undeva pe partea cealalta prin zona stivei de carcase pentru coloane. Poate fac depozit de materiale acolo ca tot e terenul gol si nefolosit.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Serba

Aici lucra si azi foreza galbena, era singurul utilaj in functiune in jurul orei 13.

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422126 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use